Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Eurowizja 2024. Nie Justyna Steczkowska tylko on! Za granicą już okrzyknęli polskiego wokalistę zwycięzcą
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 04.02.2024 14:45

Eurowizja 2024. Nie Justyna Steczkowska tylko on! Za granicą już okrzyknęli polskiego wokalistę zwycięzcą

Justyna Steczkowska, fot. KAPiF
Justyna Steczkowska, fot. KAPiF

Fani Eurowizji już odliczają dni do kolejnego konkursu. Tym razem odbędzie się on w Szwecji. W mediach huczało o tym, że ogromne szanse na reprezentowanie Polski ma Justyna Steczkowska. Pojawił się jednak godny rywal. Już zainteresowali się nim zagraniczni youtuberzy. 

Szczegóły Eurowizji 2024

W 2023 najpopularniejszy w Europie i na świecie konkurs piosenki wygrała reprezentantka Szwecji, czyli Loreen. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się od programu “Idol”. Wystąpiła w nim w 2004 roku. W 2012 po raz pierwszy wystąpiła na Eurowizji z piosenką “Euphoria” i nie miała sobie równych. 

Wielki sukces powtórzyła po 11 latach od pamiętnego zwycięstwa. W 2023 roku po raz kolejny wystąpiła w barwach swojego kraju i zdobyła pierwsze miejsce. Tym razem jurorów i fanów z całej Europy oczarowała utworem 

Czy wokalista lub wokalistka z Polski w tym roku mogą sięgnąć po wysokie miejsce? Wszystko na to wskazuje. 

Tego w historii Eurowizji jeszcze nie było! Media rozpisują się o rywalizacji Justyny Steczkowskiej z synem. Ona z Polski, a on? 30-lecie występu Edyty Górniak na Eurowizji, a tu TAKA kandydatka z Polski! Diwa nie będzie zadowolona z tego pomysłu

Kto zgłosił się do preselekcji na Eurowizję 2024?

Justyna Steczkowska już od kilku tygodni promuje utwór, z którym zgłosiła się do Eurowizji. Piosenkę “WITCH-ER Tarohoro” gwiazda zaśpiewała po raz pierwszy na żywo podczas minionego sylwestra. 

Wiadomo już, że w tym roku nie odbędą się preselekcje do Eurowizji. Reprezentanta Polski wybierze komisja powołana przez władze TVP. Kto w niej zasiądzie? Tego dowiemy się dopiero po ogłoszeniu wyników. Wiadomo, że chętnych, aby pojechać do Szwecji, nie brakuje. Wśród nich jest nawet Krystyna Prońko.

Jednym z kandydatów do muzycznego podboju Europy jest Krystian Embradora, który ostatnio wystąpił w “Dzień Dobry TVN”. Młodego muzyka zapewne kojarzą widzowie programu “Top Model”, ponieważ tam stawiał pierwsze kroki przed kamerami. Do preselekcji zgłosił się z utworem “Rebel”, do którego teledysk można zobaczyć poniżej.

Minęło zaledwie kilka dni od oficjalnej premiery klipu a o Krystianie i jego piosence jest już głośno w Europie. Za jego sprawą emocje związane z nadchodzącą Eurowizją sięgają zenitu. 

Zagraniczni youtuberzy ocenili piosenkę "Rebel"

Krystian Embradora jakiś czas temu zadebiutował w świecie muzyki. W “Dzień Dobry TVN” promował już swoją poprzednią piosenkę “Na Pokaz”. Ostatnio zaśpiewał premierowo utwór “Rebel”. Udało nam się dowiedzieć, że stacja mocno wspiera jego kandydaturę w preselekcjach, ale odważnego teledysku nie mogli wyemitować w śniadaniówce. 

TVN bardzo wspiera Krystiana w walce o udział w Eurowizji – mówi nam osoba pracująca przy programie. I dodaje: Chcieli zrobić mu premierę teledysku "Rebel", ale jest za odważny na telewizję śniadaniową. Złapali się za głowę i mimo szczerego zachwytu, musieli zmienić palny.
 

O piosence młodego wokalisty szybko zrobiło się głośno. Jego szansę na udział, a nawet zwycięstwo w nadchodzącej Eurowizji, oceniane są przez zagranicznych youtuberów. O piosence opowiedział Henrik Larsson, który jest uznawany za specjalistę w dziedzinie. 

Bardzo dobry wokal. Jestem w szoku co za tekst! Co za piosenka! Wow. Co za głos. Ten facet ma taki dobry głos. Kocham to, kocham te instrumenty. Co za piosenka - zachwycał się. 

Po wysłuchaniu całego utworu nie ustawał w komplementach i zaczął nawoływać do TVP, aby właśnie Krystiana wysłali na tegoroczną Eurowizję. Okrzyknął go już nawet zwycięzcą.

To jest najlepsza piosenka w polskich preselekcjach. Nie wiem, jak oni będą wybierać piosenkę, ale to jest piosenka, którą powinniście wysłać. Ta piosenka ma mocny przekaz i jak on tak samo śpiewa na żywo, to Polska ma potencjalnego zwycięzcę Eurowizji. Co za jakość! To może być coś wielkiego. Polsko proszę wyślijcie go na Eurowizję. Błagam tych, którzy decydują, błagam wyślijcie go - dodał pełny emocji. 

Zdaje się, że Polska ma w tym roku czarnego konia w preselekcjach. Już dawno żaden z polskich kandydatów nie był tak rewelacyjnie oceniany w Europie. Trudno się jednak nie zgodzić, ponieważ piosenka “Rebel” to hit na miarę Eurowizji. Z youtuberem zgadzają się też komentujący.

  • Niesamowite. 
  • Mam nadzieję, że TVP go wybierze. 
  • Podobno jest jednym z najmocniejszych kandydatów. 

 Zresztą sami podsłuchajcie zachwytów nad tym utworem. Jak wam się podoba piosenka “Rebel”?

Krystian Embradora, fot. KAPiF
Krystian Embradora, fot. KAPiF
Krystian Embradora
Krystian Embradora, fot. KAPiF
Krystian Embradora, Eurowizja, Rebel, Dzień dobry TVN
Krystian Embradora, fot. Instagram
Krystian Embradora, Eurowizja, Rebel, Dzień dobry TVN
Krystian Embradora, fot. Instagram
Krystian Embradora, Eurowizja, Rebel, Dzień dobry TVN
Krystian Embradora, fot. Instagram