Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > TYLKO U NAS: Opuści pałac i poleci na Eurowizję 2024?! Sensacyjne doniesienia z korytarzy TVP
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 16.02.2024 13:32

TYLKO U NAS: Opuści pałac i poleci na Eurowizję 2024?! Sensacyjne doniesienia z korytarzy TVP

Maciej Musiałowski na Eurowizję 2024? Kto wygrał preselekcje?
Kto z Polski na Eurowizję 2024?, fot. KAPIF

Kto pojedzie na Eurowizję 2024? TVP już w poniedziałek ogłosi nazwisko reprezentanta. Światu Gwiazd udało dowiedzieć się, o kim najczęściej mówi się na korytarzach na Jana Pawła Woronicza. Szykuje się kolejny transfer z TVN-u?

Eurowizja 2024. Jak Polska wybiera reprezentanta?

Polskie preselekcje do Eurowizji niemal za każdym razem rozgrzewają media do czerwoności. Rok temu liczne kontrowersje wywołało głosowanie jurorów, których ranking sprawił, że ostatecznie do Liverpoolu poleciała Blanka, a nie faworyt publiczności, czyli Jann. Podobna sytuacja w trakcie ogłaszania wyników wydarzyła się w 2006 roku, tyle że wtedy jurorom nie udało się skutecznie zaniżyć miejsca Ich Troje (dostali tylko 5 punktów), na których postawili widzowie. 

Tym razem TVP zrezygnowała z koncertu telewizyjnego, w którego ramach wpływ na wynik mają SMS-y. Wiadomo jedynie, że piosenkę do Szwecji wybiera komisja, której skład zostanie ujawniony wraz z wyborem reprezentanta. 

Powołani do głosowania eksperci nie znają nazwisk pozostałych jurorów. Wiadomo tylko, że utwory kandydatów oceniane są w skali od 1 do 10. Po zsumowaniu wszystkich punktów zostanie stworzony ranking, którego zwycięzca będzie reprezentować Polskę.

TYLKO U NAS: Dorota Wellman oceniła Katarzynę Dowbor. Najpierw wspomniała o jej wieku, a potem... Co na to TVP? Zwycięzców Eurowizji łączy jedna cecha. Zabrakło jej w występie Blanki. TVP wyciągnie konsekwencje?

Eurowizja 2024. Kandydaci do wyjazdu

Wśród artystów, którzy potwierdzili swój udział w preselekcjach, są m.in. LUNA, Anna Jurksztowicz, Krystyna Prońko, Krystian Embradora, Bryska, Izabela Zabielska, Stashka i faworytka wszelkich głosowań – Justyna Steczkowska. Zagraniczni youtuberzy nie mają wątpliwości, że to “WITCH-er Tarohoro” jest najmocniejszym ogniwem tegorocznych eliminacji.

Wśród zgłoszonych propozycji są również takie, które błyskawicznie zyskały fanów i pozwoliły mało znanym twórcom dotrzeć do nowego grona odbiorców. Jedną z takich gwiazd jest pochodzący z Białorusi Dima Savyan, czyli Pan Savyan z utworem “W kolorku amaretto”.

Eurowizja 2024. Kogo wybrała komisja powołana przez TVP?

W mediach pojawiły się spekulacje na temat tego, kto miałby wystąpić w Malmö. Najczęściej wskazywani są LUNA, Justyna Steczkowska i twórcy piosenki (wśród nich Kayah) “Jesień – Tańcuj” z filmu “Chłopi”. Tymczasem Świat Gwiazd dotarł do nazwiska jeszcze jednego faworyta, który miał zyskać spore poparcie w głosowaniu jurorów, a nawet być może je wygrać:

TVP lubi zaskakiwać transferami gwiazd z TVN. Na korytarzach na Woronicza mówi się, że to będzie kolejny. Bardzo duże szanse na podbój Eurowizji ma Maciej Musiałowski. Może ma jeszcze mało rozpoznawalną twarz, ale machina promocyjna zrobi swoje, bo całkiem nieźle śpiewa – mówi nam osoba związana z rozrywką w telewizji publicznej.

Co więcej Musiałowski, który prywatnie jest właścicielem pałacu w Domanicach, ostatnio intensywnie pracuje nad swoim wokalem:

Do tego ostatnio Maciek intensywnie uczęszcza na lekcje śpiewu. Zresztą zawsze bardzo profesjonalnie podchodzi do powierzonych mu zadań. Jest wokalistą i udało mu się zagrać wokalistę w hitowym serialu “Druga szansa” z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej – dodaje nasze źródło.

A kiedy zostanie ogłoszony reprezentant Polski?

W poniedziałek chwilę po godzinie 9.00 cała Polska już będzie znała nazwisko naszego kandydata. Już teraz TVP rozpoczęła komunikację w tej sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych, a wkrótce także na antenie telewizyjnej Dwójki. Ogłoszenie reprezentanta nie może przecież przejść bez echa – mówi nam jedna z pracownic TVP.

A kto wyreżyseruje polski występ?

Nieoficjalnie mówi się, że będzie to Jacek Dybowski, autor licznych koncertów TVP, m.in. Off Opole, Mazurskiej Nocy Kabaretowej i Dekalog AD 2021, który z TVP związany jest od 1992 roku. To doświadczony reżyser, który z pasją robi duże widowiska – słyszymy w rozmowie.

Piosenka Macieja Musiałowskiego na Eurowizję 2024 nie została jeszcze opublikowana. Według zapewnień artysty ma ona mieć swoją premierę 22 lutego.

Musiałowski już raz był faworytem internautów na Eurowizję. W 2021 roku, gdy TVP ogłosiła, że w Rotterdamie wystąpi Rafał Brzozowski, sieć zalały komentarze z prośbą do władz stacji, by zmienili reprezentanta na Macieja i Julię Wieniawę z piosenką – wyświetloną już ponad 25 mln razy – “Zabierz tę miłość”.

Maciej Musiałowski pojedzie na Eurowizję 2024?, fot. KAPIF
Maciej Musiałowski pojedzie na Eurowizję 2024?, fot. KAPIF
Maciej Musiałowski pojedzie na Eurowizję 2024?, fot. KAPIF
Maciej Musiałowski pojedzie na Eurowizję 2024?, fot. KAPIF
Maciej Musiałowski pojedzie na Eurowizję 2024?, fot. KAPIF
Maciej Musiałowski pojedzie na Eurowizję 2024?, fot. KAPIF