Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Opowiem to drastycznie, żeby wszyscy zrozumieli". Filip Chajzer o pogrzebie synka. Zgotowano mu piekło
Anna Lipska
Anna Lipska 04.12.2023 21:59

"Opowiem to drastycznie, żeby wszyscy zrozumieli". Filip Chajzer o pogrzebie synka. Zgotowano mu piekło

Filip Chajzer o pogrzebie syna, fot. AKPA
Filip Chajzer o pogrzebie syna, fot. AKPA

Filip Chajzer u Wojewódzkiego i Kędzierskiego odpowiedział na bardzo trudne pytania, między innymi to o śmierć i pogrzeb synka. Co zdradził w rozmowie?

Filip Chajzer stracił syna w wypadku

Filip Chajzer stracił syna, który zginął w wypadku samochodowym. Tragedia miała miejsce 6 lipca 2015 roku na drodze koło Płońska (woj. mazowieckie). Z niejasnych przyczyn auto prowadzone przez teścia prezentera zjechało z pasa ruchu i uderzyło w stojącą na poboczu naczepę tira. Mówiono się, że mężczyzna mógł mieć zawał w trakcie jazdy. 9-letni Maksymilian Chajzer zmarł na miejscu. Dziadek chłopca przeżył. 

Straciłem moje dziecko. Syna, którego kochałem nad wszystko na świecie. Moje życie właśnie straciło sens. Ten wpis jest ponad moją siłę, jak zresztą wszystko od zeszłego tygodnia. Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się go kiedyś znaleźć. Teraz nie wiem tylko jeszcze jak. Jestem w bardzo złym stanie. Jest ze mną rodzina i przyjaciele. Z góry bardzo dziękuję za wsparcie, modlitwę, zwykłą dobrą myśl - przekazał wówczas w sieci zdruzgotany prezenter.

Po latach Filip Chajzer wrócił do tamtych strasznych chwil w nowym wywiadzie. 
 

Filip Chajzer obejrzał film "Ania". Jego reakcja rozrywa serce na milion kawałków Zdruzgotany wieściami o śmierci dziecka Filip Chajzer nie przebierał w słowach. Mocne stwierdzenia i lawina komentarzy

Filip Chajzer wspomina śmierć syna

Filip Chajzer był gościem Onetu i Plejady w programie "Wojewódzki&Kędzierski". Prowadzący poruszyli trudne tematy. Między innymi zapytali i śmierć i pogrzeb syna dziennikarza. Były prezenter “Dzień dobry TVN” bez ogródek opowiedział, jakiej krzywdy od mediów doznał po śmierci dziecka, które zginęło w wypadku samochodowym w 2015 r.

Opowiem to drastycznie, żeby wszyscy zrozumieli – zapowiedział po pytaniu Piotra Kędzierskiego o to, czy jest w stanie wytłumaczyć to, co wówczas czuł, komuś, kto nie przeżył takiej tragedii.

Co powiedział dalej? 

Filip Chajzer o śmierci i pogrzebie syna

Okazuje się, że przez nagonkę medialną Filip Chajzer bał się wychodzić z domu, zresztą także jego bliscy. Wrócił też wspomnieniami do dnia pogrzebu syna.

Jedziesz na pogrzeb własnego dziecka, musisz wynająć agencję ochrony, która myli trop za fotoreporterami, którzy jadą za tobą w twoim najgorszym dniu życia, żeby cię z*****ć jeszcze bardziej, niż już jesteś z******y – to jest chyba najlepszy przykład tego, co plotkarskie s****y potrafią z tobą zrobić, tam nie ma granic, niestety – mówił.

Przyznał, że jednym z najgorszych momentów był ten, kiedy jeden z youtuberów piętnował jego afery telewizyjne, wykorzystując do tego śmierć jego dziecka. To napędziło wówczas wielką falę hejtu.

Obudziłem się pewnego ranka i nagle dostaje w swoich social mediach w komentarzu coś, czego bardzo nie chciałem zobaczyć, czyli zdjęcie wypadku mojego syna, który zginął. Robiłem wszystko przez cały ten czas, żeby od tego uciec, a ci ludzie, żeby mnie ukarać po zobaczeniu tego filmu, w którym typ oskarża mnie o rzeczy - myli mnie z jakimś Dubielem, z jakimś internautą, to się kupy nie trzymało… -  I oni mnie karzą. Mnie wtedy zmiotło z planszy – wyznał.

I dodał:

To są rzeczy, na które nie zasługujesz. Nie zrobiłeś nic tak potwornego, żeby cię tak ukarano – powiedział.

Kuba Wojewódzki zapytał, czy da się pozbyć myśli o utracie dziecka.

To jest coś takiego, jak w telefonie masz aplikację w tle. Czy korzystasz z tych aplikacji, czy nie, one cały czas mielą, są, zjadają baterie i to jest taka aplikacja w tle, która codziennie zżera ci baterie – obojętnie, czy jesz śniadanie, obchodzisz urodziny, jesteś na imprezie, czy kładziesz się spać, czy jesteś po prysznicu – odpowiedział.

Na pytanie, czy da się przeżyć żałobę po tak wielkiej stracie, odpowiedź Chajzera była krótka:

Nie.

Podkreślił też, że nie da się oswoić żałoby po dziecku. Padło także pytanie o to, czy Chajzer miał myśli samobójcze. 

Tak, bardzo często - powiedział bez ogródek.

Prezenter nie ukrywa, że choruje na depresję.

Masz uporczywe myśli samobójcze? Zmagasz się z depresją? Sprawdź, gdzie szukać pomocy

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111. Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123. Obie linie są czynne całodobowo, siedem dni w tygodniu.

Spis organizacji pomocowych i więcej informacji znajdziesz na stronie: www.samobojstwo.pl

Filip Chajzer, fot. Kapif
Filip Chajzer, fot. Kapif
Filip Chajzer, fot. Kapif
Filip Chajzer, fot. Kapif
Filip Chajzer, fot. Kapif
Filip Chajzer, fot. Kapif
Filip Chajzer, fot. Kapif
 
Filip Chajzer, fot. Kapif
Filip Chajzer, fot. Kapif