Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk

Piotr Molecki/East News

Grób Krzysztofa Krawczyka jest obstawiony setkami zniczy przez fanów

15 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się w sobotę 10 kwietnia 2021 roku. Widok grobu legendarnego piosenkarza stanowi dziś wzruszający dowód tęsknoty i szacunku, jakim obdarza artystę tysiące rodaków. Na cmentarzu widnieją rzędy palących się z

  • Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się w sobotę 10 kwietnia

  • Przy grobie artysty stoją dziś rzędy palących się zniczy

  • Znane osobistości żegnały piosenkarza w social mediach

Krzysztof Krawczyk odszedł w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia. Przykrą wiadomość jako pierwszy przekazał wieloletni menedżer artysty, Andrzej Kosmala. Krótki wpis zamieszczony w social mediach nie tylko wstrząsnął światem polskiego show-biznesu, ale i zakończył pewien rozdział w historii polskiej muzyki. To właśnie Andrzej Kosmala, który zaznaczał, że funkcję menedżera pełni się do samego końca, odpowiadał za organizację uroczystości pogrzebowych.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Widok grobu artysty poruszy niejednym sercem

Msza święta w intencji Krzysztofa Krawczyka odbyła się w samo południe w jednej z łódzkich archikatedr. Uroczystości miały charakter państwowy, lecz ze względu na obecne restrykcje epidemiczne do świątyni wpuszczono wyłącznie 75-osobową grupę.

W świątyni obecni byli między innymi członkowie najbliższej rodziny Krzysztofa Krawczyka, w tym jego ukochana żona Ewa i wnuczka. Nie zabrało także menedżera artysty; Andrzej Kosmala przemawiał tego dnia również w imieniu pogrążonej w żałobie małżonki wokalisty. Ewa Krawczyk z oczywistych powodów nie była w stanie wygłosić przemówienia.

Andrzej Kosmala zaznaczył później na łamach mediów społecznościowych, że wygłoszenie tych słów było jednym z najtrudniejszych momentów w jego życiu. Menedżer piosenkarza uważał się przy Krawczyku za „człowieka drugiego planu”.

- Kochany Krzysztofie, nie chciałem zabierać głosu w tej trudnej chwili, byłem przecież przy tobie człowiekiem drugiego planu. (...) Poprosiła mnie jednak twoja ukochana żona Ewa, bym powiedział w tym momencie kilka słów, których ona nie ma siły dziś w tej ciężkiej dla niej chwili powiedzieć. Prosiła mnie, bym powiedział krótko: „Nie żegnaj, lecz do widzenia" - mówił Andrzej Kosmala.

Następnie ciało Krzysztofa Krawczyka zostało złożone na cmentarzu w Grotnikach. Tam przez lata piosenkarz żył wraz z ukochaną żoną. Na miejscu zjawił się również premier Mateusz Morawiecki, który zapalił przy grobie symboliczny znicz.

Ponieważ z uwagi na restrykcje fani nie mogli pożegnać Krzysztofa Krawczyka w dniu pogrzebu, teraz licznie składają przy grobie symboliczne dowody pamięci i tęsknoty. Zdjęcia wykonane na cmentarzu w Grotnikach są dowodem na to, jak wielu rodaków dotknęło odejście słynnego wokalisty.

Przy grobie Krzysztofa Krawczyka widać setki palących się zniczy. Miejsce wiecznego spoczynku artysty zdobią również wieńce z białych i czerwonych kwiatów. Wśród pożegnalnych szarf dają się znaleźć chwytające za serce słowa pożegnania: „Krzysiu, płyniesz w piękny rejs”.

Znane osobistości żegnają zmarłego artystę

Wielu przedstawicieli branży rozrywkowej żegnało zmarłego artystę również na łamach mediów społecznościowych. W ich gronie znaleźni się między innymi Agustin Egurolla, Rafał Brzozowski, Krzysztof Ibisz, Andrzej Piaseczny, Halina Mlynkova czy Edyta Górniak.

- Nie wiem co powiedzieć. Ryczę jak dziecko. Krzysztofie Drogi.. Tak dużo siebie zostawiłeś dla Nas. (...) Dziękujemy Ci, że w Sercach Polaków zostawiasz przepiękną cześć siebie - czytamy na oficjalnym profilu Edyty Górniak.

Źródło: AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Ewa Skibińska pokazała zdjęcie bez ubrań. Fani komentują

  • Dzieci Lecha Wałęsy przeciwko sobie w sądzie. "Mam nadzieję, że ta gehenna wreszcie się skończy"

  • Andrzej Piaseczny powiedział, jak się czuje. Padły słowa o konsekwencjach

Źródło: Plejada, Facebook, Radio Zet, Onet, SuperExpress, WP, Instagram, TVP Info

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Natalia Niewczas

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Marta Stelmaszczyk

Życie gwiazd

Nie żyje Marta Stelmaszczyk

Czytaj więcej >
Anna Dereszowska

Życie gwiazd

Anna Dereszowska dodała smutny wpis. Fani wspierają gwiazdę w komentarzach

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Życie gwiazd

Magda Gessler opublikowała wpis. Internauci zareagowali na literówkę

Czytaj więcej >
Jane Powell

Życie gwiazd

Nie żyje królowa sceny, gwiazda Hollywood Jane Powell

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Maja Rutkowski w żałobie. Zmarł teść słynnego detektywa

Czytaj więcej >
Katarzyna Dowbor

Życie gwiazd

Córka Katarzyny Dowbor wraca do Polski. Dziennikarka odetchnęła z ulgą

Czytaj więcej >