Swiatgwiazd.pl > Film i tv > Ich już nie zobaczymy w "Barwach szczęściach". Szykują się wielkie zmiany w obsadzie
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 28.05.2023 13:20

Ich już nie zobaczymy w "Barwach szczęściach". Szykują się wielkie zmiany w obsadzie

Barwy szczęścia
Fot. KAPiF

Ostatni odcinek bieżącego sezonu serii „Barwy szczęścia” już za nami. Finał był emocjonujący, a na rozwiązanie wielu wątków widzowie będą musieli poczekać do jesieni. Okazuje się, że niektórych bohaterów nie zobaczymy po wakacjach. Jak duże zmiany się szykują?

Już teraz wiadomo, że w kolejnej odsłonie produkcji pojawi się wiele zmian zarówno w scenariuszu, jak i obsadzie. Kilka wątków dobiegnie końca już na zawsze i część aktorów nie powróci do swoich ról. Z kim przyjdzie się nam pożegnać?

„Barwy szczęścia”: pożegnanie z widzami

26 maja wyemitowano ostatni przed wakacjami, 2825. odcinek serialu. Produkcja emitowana jest od 2007 roku. Doczekała się już siedemnastu sezonów i jest szóstym najdłużej nadawanym bez przerwy polskim serialem. Oczywiście wiąże się to z regularnymi zmianami w obsadzie: część aktorów rezygnuje, inni niestety umierają, a wiele wątków kończy się w sposób naturalny.

Najboleśniejszym ciosem dla widzów była śmierć Krzysztofa Kiersznowskiego, który w serii grał Stefana Górkę. W ostatnim odcinku bieżącej serii widzowie zobaczyli śmierć tej postaci.

Doda tuż po występie w Sopocie otrzymała wiadomość od mamy. Te słowa poruszają do łez

„Barwy szczęścia”: kogo nie zobaczymy już w serialu?

W kolejnym sezonie nie zobaczymy już na pewno Klary Pyrki: żony Huberta i mamy Marysi. Aktorka zrezygnowała z roli, a jej postać została wysłana na stałe do Stanów Zjednoczonych. Olga Jankowska po raz ostatni pojawiła się w 2751. odcinku.

Także Iwona Pyrka, grana przez Izabelę Zwierzyńską, nie pojawi się w siedemnastej edycji. Układa sobie życie w USA z nowym ukochanym. Odcięła się od rodziny w Polsce i nie planuje powrotu. Sama aktorka zrezygnowała z udziału w serialu: obecnie mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii.

„Barwy szczęścia”: oni nie wrócą już do obsady

W związku ze śmiercią dwóch aktorów ich wątki nie będą kontynuowane. Chodzi oczywiście o Zenona Grzelaka (granego przez Jana Pęczka) i Stefana Górkę (w którego wcielał się Krzysztof Kiersznowski). W kolejnych odcinkach zobaczymy za to pogrzeb ojca Kasi, który odbędzie się w Norwegii.

Dosyć niepewny jest los małżeństwa Stańskich. Co prawda Bożena (Marieta Żukowska) i Bruno (Lesław Żurek) nie znikają z serialu, ale ich wątek może potoczyć się bardzo różnie ze względu na romans mężczyzny z Karoliną (Marta Dąbrowska). Stańska od dawna narzeka na hotel i męża, być może zatem jej wątek zostanie mocno okrojony.

Zobacz zdjęcia:

Barwy szczęścia
Na planie serialu, fot. KAPiF