Katarzyna Dowbor o programie "Nasz nowy dom" Żródło: East News/TRICOLORS

Jak dostać się do ,,Nasz nowy dom''? Katarzyna Dowbor powiedziała nam, jakie wnioski są odrzucane

2 Kwiecień 2021 Katarzyna AugustyniakKatarzyna Augustyniak

Program "Nasz Nowy Dom" emitowany jest na antenie telewizji Polsat już od 8 lat. Wciąż zyskuje coraz większą oglądalność. Widzowie bardzo często pytają nas, jak można dostać się do programu. Znamy odpowiedź Katarzyny Dowbor.

Nasz Nowy Dom nieprzerwanie od 2013 roku przyciąga uwagę widzów Polsatu. Program odmienił życie wielu rodzin z całej Polski. Ekipa remontowa na czele z prowadzącą Katarzyną Dowbor odnawia najbardziej zniszczone i zaniedbane polskie domy, które na oczach widzów zmieniają się w niezwykle przytulne, bezpieczne i ciepłe.

Nasz Nowy Dom - jak dostać się do programu?

Rodzin, którym koniecznie potrzebna jest pomoc, jest wiele. Niestety nie wszystkim da się pomóc. Są specjalne warunki, jakie trzeba spełnić, by wziąć udział w kultowej produkcji. Katarzyna Dowbor, prowadząca program, zdradziła nam, jakie wnioski najczęściej są odrzucane.

Gwiazda Nasz Nowy Dom podała kilka powodów, które dyskwalifikują potencjalnych uczestników. Jako jeden z pierwszych wymieniła problem braku prawa własności do nieruchomości. Niestety, jak się okazuje, w sytuacji, gdy dom nie jest własnością kandydatów, zgłoszenie nie może być pozytywnie rozpatrzone. Według obowiązujących przepisów ekipa może wyremontować dom, który jest własnością bohaterów programu.

- Na pewno nie możemy remontować domów, które nie są własnością bohaterów programu. Takie są przepisy. Jeżeli to są tzw. kwaterunki lub mieszkania tymczasowe, nie możemy ich wyremontować, ponieważ są one własnością gminy, a nie naszych uczestników. W takiej sytuacji gmina może w każdej chwili taki dom odebrać rodzinie i tego się obawiamy - powiedziała w rozmowie ze Światem Gwiazd.

Teresa Lipowska szczerze o swojej emeryturzeTeresa Lipowska szczerze o swojej emeryturzeCzytaj dalej

Drugim ważnym argumentem, który uniemożliwia zakwalifikowanie się do programu, jest zbyt duża wielkość domu. Ekipa ma do dyspozycji ściśle określony czas, którego nie może przekraczać.

Problemy z uczestnikami

W rozmowie z nami pani Katarzyna przyznała też, że jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, na podstawie której ekipa przyjmuje nowych uczestników.

W przypadku, gdy kandydaci są karani, mają problemy alkoholowe lub np. uzależnienie od hazardu, nie są przyjmowani do programu.

- Jesteśmy wyczuleni. Regulamin programu stanowi, ze uczestnicy muszą mieć nieposzlakowaną opinię, w rodzinie nie może być uzależnień ani patologii. Nie chcielibyśmy, by wyposażenie nowego domu trafiło w niepowołane ręce, czy zostało sprzedane - mówiła w wywiadzie.

Zapytaliśmy także o to, czy kiedykolwiek docierały do nich informacje, jakoby bohaterowie po przeprowadzonym remoncie nie dbali o swoje nowe, wyremontowane domy. Prowadząca od razu zaznaczyła, że nigdy takie sytuacje nie miały miejsca. Nie zdarzały się żadne problemy i konfliktowe sytuacje z bohaterami programu. Jak widać, wszyscy uczestnicy są ogromnie wdzięczni ekipie programu Nasz Nowy Dom i cieszą się z prezentu, jaki podarował im los.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Świat Gwiazd

Następny artykuł