Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy żegnają Izabellę Sierakowską Żródło: MICHAL ROZBICKI/East News

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy opublikowali nekrolog. "Wdzięczni jesteśmy za Jej obecność, aktywność i życzliwość"

2 Kwiecień 2021 Karol OsińskiKarol Osiński

Kilka dni temu do mediów trafiła bardzo smutna informacja o śmierci byłej posłanki SLD Izabelli Sierakowskiej. Jedna z liderek lewicy zmarła w wieku 74 lat po długiej chorobie, o czym poinformował jej syn. Jolanta Kwaśniewska i jej mąż Aleksander Kwaśniewski pożegnali zasłużoną polityk, publikując dziś specjalny nekrolog - "Wdzięczni jesteśmy za Jej obecność, aktywność i życzliwość" - czytamy na stronie nekrologi.wyborcza.pl.

  • Izabella Sierakowska nie żyje
  • Była autorką projektu liberalizującego ustawę aborcyjną w 1996 roku
  • Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy pożegnali posłankę w specjalnym nekrologu

Była para prezydencka wyraziła wielki szacunek do zmarłej i podziękowali jej za wszystkie zasługi polityczne, poczynione Rzeczypospolitej Polskiej. Przyrzekli, że zawsze będą pamiętać o zmarłej.

Izabella Sierakowska nie żyje

Wieloletnia i uznana posłanka lewicy zmarła nad ranem 31 marca, o czym poinformował w jej syn. Swoją karierę polityczną rozpoczęła w 1980 roku, kiedy to wstąpiła w szeregi Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, z której ramienia w 1989 roku została posłanką.

Z zawodu była nauczycielką języka rosyjskiego, jednak zaangażowana była także w życie Związku Nauczycielstwa Polskiego. Kiedy jej kariera polityczna nabrała rozpędu, została członkinią Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Zdecydowaną większość swojej kariery zawodowej spędziła w Lublinie, którego chciała zostać prezydentem w 2006 roku. Warto dodać, że w I turze wyborów zdobyła zdecydowaną większość głosów, jednak w II poległa na rzecz kandydata Platformy Obywatelskiej Adama Wasilewskiego.

Jak dostać się do ,,Nasz nowy dom''? Katarzyna Dowbor powiedziała nam, jakie wnioski są odrzucaneJak dostać się do ,,Nasz nowy dom''? Katarzyna Dowbor powiedziała nam, jakie wnioski są odrzucaneCzytaj dalej

Po raz kolejny wypróbowała swoich sił w wyborach na prezydenta stolicy województwa lubelskiego w 2010 roku, jednak znów bezskutecznie. Jako posłanka aktywna była do roku 2015.

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy pożegnali Izabellę Sierakowską w nekrologu

Izabella Sierakowska pożegnana została w mediach społecznościowych przez liczne i zasłużone grono polityków. Wielkim gestem wykazali się Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy, którzy wystosowali specjalne pożegnanie w nekrologach "Gazety Wyborczej".

-Dobrego i mądrego Człowieka, odważną bojowniczkę o prawa kobiet, posłankę wierną wartościom lewicy, pracowitą, bezkompromisową, wrażliwą i pomocną ludziom - napisali Kwaśniewscy.

Dodatkowo była para prezydencka wyraziła swoją wdzięczność za wszystkie poczynione dla Polski zasługi na przestrzeni ostatnich dekad, a także zapowiedzieli, że nigdy o niej nie zapomną. Na końcu pojawił się podpis Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich.

Poza Kwaśniewskimi sylwetkę Izabeli Sierakowskiej wspomnieli w mediach społecznościowych m.in.: Leszek Miller, Krzysztof Śmiszek, czy Dariusz Joński. Rodzinie zmarłej polityk składamy najszczersze kondolencje.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: wiadomosci.onet.pl, nekrologi.wyborcza.pl

Następny artykuł