Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Księżna Kate po raz kolejny upamiętniła Dianę. Zdecydowała się też na wypożyczoną kreację w niezwykłym kolorze
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 03.12.2022 18:29

Księżna Kate po raz kolejny upamiętniła Dianę. Zdecydowała się też na wypożyczoną kreację w niezwykłym kolorze

Księżna Kate EA
ANGELA WEISS/AFP/East News

Księżna Kate wraz z mężem przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych. Para wzięła udział w niezwykle ważnej gali, ustanowionej przez księcia Williama. Arystokratka miała tego wieczoru naprawdę szczególny strój: wypożyczoną suknię oraz biżuterię, dzięki której oddała hołd księżnej Dianie.

Większość gwiazd, w ilu publicznych wydarzeniach rocznie nie brałoby udziału, na każdym z nich zjawia się w specjalnie na daną okazję kupionych ubraniach. Zwyczaj ten nie ma nic wspólnego ze zrównoważonym konsumpcjonizmem i ekologią. Kate pokazała jednak, że można postępować całkiem inaczej.

Księżna Kate na gali w wypożyczonej sukience

Kate nie pierwszy raz udowadnia, że wie, jak wiele znaczenie i mocne przesłanie może nieść moda. Ona i książę William pojawili się w Bostonie z okazji wręczenia drugiej dorocznej nagrody Earthshot Prize. Jest to stypendium, ustanowione przez księcia i sir Davida Attenborough, przekazywane ludziom i projektom walczącym z globalnym ociepleniem. Jak podaje portal WP Gwiazdy, prócz pary książęcej na wydarzeniu obecni byli także między innymi David Beckham, Rami Malek, Catherine O'Hara, Shailene Woodley, Elie Goulding, Annie Lennox czy Billie Eilish, w centrum zainteresowania była jednak sama Kate.

W związku z okazją tak blisko związaną z ochroną środowiska i klimatu księżna postanowiła dać przykład własnym strojem. Zamiast kupować kolejną kreację tylko na jeden wieczór, Kate zdecydowała się ją wypożyczyć. Umożliwiła to brytyjska firma Hurr, która za całe 74 funty udostępniła żonie Williama zieloną kreację marki Solace London.

Warto dodać, że wiele Brytyjek naśladuje modowe wybory Kate, jest więc nadzieja, że wezmą one z niej przykład także i tym razem. Wypożyczanie ubrań zmniejszyło bowiem produkcję odzieży w Wielkiej Brytanii o 1,3 miliona sztuk od 2010 roku. W procesie tym zaoszczędzono 67 milionów galonów wody i 44,2 milionów funtów emisji CO2.

Księżna Kate oddała hołd księżnej Dianie

Suknia z etycznego, ekologicznego źródła to nie wszystko. Obecna księżna Walii postanowiła oddać hołd poprzedniej kobiecie, która nosiła ten tytuł. Z tej okazji po raz kolejny założyła element biżuterii, który ostatnio widziano u matki księcia Williama, księżnej Diany.

Chodzi o zachwycający komplet, na jaki składają się kolczyki oraz naszyjnik, wykonany z brylantów i szafirów. Poprzednia księżna Walii miała go ostatnio na sobie kilka razy w latach 90. Raz nawet założyła go jako opaskę: w 1985 roku, podczas wyprawy po Australii ze swoim mężem. Otrzymała go w prezencie od Elżbiety II po ślubie z księciem Karolem.

Warto dodać, że naszyjnik jest elementem większego kompletu, należącego do królowej Marii, jaki ten otrzymała w darze w 1911 roku. Po śmierci Diany szmaragdowy naszyjnik wrócił do królewskiej kolekcji i w ostatnich latach był wystawiany obok innych elementów szmaragdowej biżuterii królowej Marii.

Zobacz zdjęcia:

Księżna Kate EA
Księżna Kate na gali Gala wręczenia nagród Earthshot, fot. ANGELA WEISS/AFP/East News
Księżna Kate EA
Księżna Kate na gali Gala wręczenia nagród Earthshot, fot. ANGELA WEISS/AFP/East News
Książę William i księżna Kate
fot. tsaiproject, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons
Księżna Kate
Księżna Kate, fot. Tom Soper Photography, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Są małżeństwem 11 lat, Kamil i Marta Glik przez lata się nienawidzili. Początkowo zakochał się w jej siostrze

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].