Lech Wałęsa Żródło: MATEUSZ SLODKOWSKI/AFP/East News

Lech Wałęsa szuka pracy. W sieci pojawiło się ogłoszenie

17 Kwiecień 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Ogłoszenie Lecha Wałęsy trafiło do sieci. Były prezydent Polski szuka nowego zawodowego zajęcia; chce podjąć współpracę z polskimi przedsiębiorcami. Oferuje dzielenie się bogatym doświadczeniem i doradztwo. Polityk określił cenę, jaką zainteresowani muszą zapłacić przed spotkaniem - to kwota liczona w tysiącach złotych.

  • Lech Wałęsa obawia się o finanse rodziny
  • Obecnie były prezydent poszukuje nowego zajęcia
  • W tym celu zamieścił zachęcające do podjęcia współpracy ogłoszenie w sieci
  • Na początku roku laureat Pokojowej Nagrody Nobla wyjawił, ile wynosi jego emerytura

Lech Wałęsa to żywa legenda - działacz związkowy, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, były prezydent Polski i przewodniczący związku zawodowego „Solidarność”. W ostatnim czasie polityk narzekał na brak odpowiedniej ilości wpływów. Były prezydent obawiał się, że przy takim obrocie spraw niebawem zwróci się o pomoc finansową do rodaków - rozważał nawet powrót do wyuczonego zawodu.

Lech Wałęsa obawia się o przyszłość. Polityk szuka nowych rozwiązań, zamieścił ogłoszenie w sieci

Na początku roku do mediów dotarły wieści ws. sytuacji finansowej Lecha Wałęsy. Jak twierdził polityk, pandemia COVID-19 mocno ograniczyła jego możliwości zarobku. Do niedawna były prezydent pojawiał się na wykładach, za które z pewnością otrzymywał godziwą zapłatę. Obecnie, z uwagi na restrykcje, nie może jednak liczyć na wpływy z tego tytułu.

Lech Wałęsa informował, że jego żona, Danuta, wydaje więcej, niż wynoszą miesięczne dochody rodziny, co stawia jej członków w kłopotliwej sytuacji. Były prezydent rozważał powrót do wyuczonego zawodu elektryka. W jego głowie nie brakowało nawet tych niezwykle mrocznych, przykrych scenariuszy. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla liczył się z tym, że niebawem być może sytuacja zmusi go do proszenia o pomoc rodaków.

- Jeszcze z pół roku takiej sytuacji jak teraz, to pójdę z torbami i pod kościołem będę zbierał pieniądze, a z ostatniej pracy odszedłem, bo warunki były poniżej mojej wielkości potrzeb - przekazywał Lech Wałęsa.

Monika Zamachowska o rozstaniu ze Zbyszkiem: Monika Zamachowska o rozstaniu ze Zbyszkiem: "dla matki wybór dzieci albo mąż, nie istnieje i nie może istnieć"Czytaj dalej

Zanim jednak ziściła się przepowiednia Lecha Wałęsy, polityk najwyraźniej postanowił podjąć nową próbę zawodową. W jednym z serwisów ogłoszeniowych pojawiła się jego kandydatura. Polityk oferuje swoje doradztwo i doświadczenie chętnym do współpracy przedsiębiorcom z ojczyzny. Przyświeca mu cel, jak informuje notka, „budowania dobrego imienia Polski w świecie”.

- Spotykałem się z przywódcami państw, z królami, z Papieżem, chętnie przekażę doświadczenia i wiedzę w polskich firmach, wezmę udział w ich promocji na świecie, by budować realną wartość polskiej gospodarki- zachęca autor ogłoszenia.

Lech Wałęsa podał od razu kwotę, jaką muszą dysponować chętni do podjęcia współpracy przedsiębiorcy. Okazuje się, że za godzinę lub dwie rozmowy z byłym prezydentem Polski należy zapłacić nawet do 20 tys. złotych. Możliwa jest co prawda negocjacja, co zaznaczono również w ogłoszeniu (całość dostępna >tutaj<).

Emerytura byłego prezydenta. Na jaką kwotę co miesiąc może liczyć laureat Pokojowej Nagrody Nobla?

W 2021 roku do mediów dotarły doniesienia ws. wysokości świadczeń emerytalnych pobieranych przez byłego prezydenta Polski. Kwotę podawał sam Lech Wałęsa. Co 30 dni konto polityka zasila kwota ok. 5-6 tys. złotych.

Reporter „Wprost” przy okazji powiadomił Lecha Wałęsę, że w 2020 roku do kieszeni polskich emerytów trafiało średnio 1,5 tys. emerytury. Na tę wiadomość polityk zareagował krótkim: „oh my God”.

Wywiad w bibliotece. Pamiętam tak wiele kiedy inni już nie pamiętają lub nie chcą.

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Czwartek, 15 kwietnia 2021

Wywiad dla Wirtualnej Polski , on line

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Czwartek, 1 kwietnia 2021

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Radio Zet, Flexi, TVP Info, o2.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł