Czarna seria w show-biznesie. Budka Suflera żegna gwiazdę: "Do samego końca śpiewał i grał"
Zmarł kolejny ceniony polski artysta. Budka Suflera za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała smutne wieści.
Wielcy muzycy, którzy odeszli w tym roku
W ostatnim czasie odeszło wiele legend polskiej muzyki. Jacek Zieliński, uznany artysta i jedna z głównych postaci legendarnego zespołu Skaldowie, zmarł 6 maja 2024 roku w wieku 77 lat. Informację o jego śmierci przekazała mediom krakowska Piwnica pod Baranami.
Nie żyje Jacek Zieliński, wielki polski kompozytor, muzyk, współtwórca Skaldów, serdeczny Przyjaciel Piwnicy pod Baranami - poinformowała na swoim Facebooku Piwnica pod Baranami.
Jan A.P. Kaczmarek również opuścił nas w tym roku. Jego nazwisko stało się znane w Hollywood, a za swoją twórczość zapisał się na kartach historii. 21 maja na profilu Polskiej Fundacji Muzycznej pojawiła się informacja o śmierci kompozytora nagrodzonego Oscarem w 2005 roku.
W czerwcu pożegnaliśmy Barbarę Sienkiewicz , która zyskała popularność nie tyle za sprawą ról w serialach, co dzięki późnemu macierzyństwu (urodziła w wieku 60 lat). Kilka dni po niej zmarła Marzena Kipiel-Sztuka . 10 czerwca odszedł Krzysztof Latek – ojciec dziecka Weroniki Książkiewicz.
Teraz opuściła nas kolejna gwiazda.
Nie żyje Michał Hochman z Budki Suflera
11 czerwca media obiegła smutna wiadomość o śmierci polskiego muzyka, Michała Hochmana , który zasłużenie nosił miano “ostatniego polskiego barda”. Informację o jego odejściu przekazał między innymi zespół Budka Suflera , który wielokrotnie miał okazję występować z artystą.
Odszedł Michał Hochman. Mówiono o nim Ostatni Taki Bard. I słusznie. Radosny, gościnny, kochający muzykę jak mało kto. Był częścią polskiej społeczności na całym świecie. Często zapraszaliśmy Michała na swoje koncerty. Pamiętne zwłaszcza są te w Sali Kongresowej w Warszawie. Często również my korzystaliśmy z Jego gościnności w USA. Był artystą, który nie starał się za wszelką cenę zdobywać serca słuchacza. Do samego końca śpiewał i grał. Jego "Konik na biegunach" to wielopokoleniowy przebój. Żegnaj Michale - czytamy we wzruszającym wpisie grupy Budka Suflera na Instagramie.
Z czego był znany Hochman?
Kim był Michał Hochman?
Michał Hochman to postać wyjątkowa w polskiej muzyce. Zadebiutował na scenie już w wieku 15 lat. Jego kariera zaczęła się rozwijać dynamicznie w drugiej połowie lat 60. W 1965 roku Hochman nagrał piosenkę „Konik na biegunach” z warszawskim zespołem Kawalerowie w Programie III Polskiego Radia. W tym samym roku zaprezentował ten utwór podczas eliminacji Pagartu do festiwalu w Opolu i wygrał.
Jednak nie wystąpił na festiwalu, ponieważ Rada Programowa odrzuciła jego piosenkę, proponując zamiast niej „Buzi od Rózi”. Po przesłuchaniu tej propozycji wokalista odmówił udziału w festiwalu. Pomimo tego „Konik na biegunach” stał się jego największym przebojem. W 1966 roku piosenka „Złoty Uśmiech” w jego wykonaniu została wybrana „Lubelską Piosenką Roku 1966”.