Swiatgwiazd.pl > Newsy > Budka Suflera w żałobie. Odeszła jedna z kluczowych postaci
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 17.11.2023 08:42

Budka Suflera w żałobie. Odeszła jedna z kluczowych postaci

Jerzy Bogdanowicz nie żyje
Jerzy Bogdanowicz nie żyje fot. KAPiF

Budka Suflera w żałobie. Muzycy tuż przed świętowaniem wielkiego jubileuszu potwierdzili najsmutniejsze wieści. Nie żyje jedna z kluczowych postaci. 

Budka Suflera w show-biznesie

Budka Suflera to zespół, który zadebiutował w branży w 1974 roku. Został założony przez ówczesnego lidera, czyli Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipkę. Przez dekady obecności na scenie wylansowali niezapomniane przeboje. Wśród nich są: “Jolka, Jolka pamiętasz”, “Takie tango”, “Bal Wszystkich świętych”, czy"Za ostatni grosz". Ich sukcesy długo by wymieniać. 

Niestety w ostatnim czasie do fanów docierają raczej smutne wieści. Najpierw po wielu latach z formacją rozstał się Krzysztof Cugowski, a na miejscu lidera zastąpił go Jacek Kawalec. Nie wszystkim się to jednak spodobało. Kolejnym ciosem dla zespołu była śmieć Romualda Lipko. Muzyk zmarł w 2020 roku. Teraz przyszły kolejne smutne wieści. 

Jacek Kawalec mocno o Krzysztofie Cugowskim. "Wybrał inną drogę" Syn Krzysztofa Cugowskiego nowym uczestnikiem „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Co o nim wiemy?

Jerzy Bogdanowicz nie żyje

Media właśnie obiegła informacja o śmierci Jerzego Bogdanowicza. Był on aktorem i artystą, ale przede wszystkim menadżerem gwiazd. Swój sukces zawdzięcza mu właśnie Budka Suflera, ale także Ewa Demarczyk, czy Czesława Niemena. 

Mężczyzna był bardzo znaną postacią w show-biznesie, a gwiazdy ceniły sobie jego pomoc i chętnie z nim współpracowały. Budka Suflera właśnie zamieściła informację o jego śmierci.

Budka Suflera
Budka Suflera fot. KAPiF

Budka Suflera żegna Jerzego Bogdanowicza

Jerzy Bogdanowicz przegrał walkę z chorobą, z którą zmagał się od wielu lat. Menadżer współpracujący z Budką Suflera miał 91 lat. Na Facebooku zespołu pojawiło się jego wspomnienie. 

Nauczył nas ciężkiej pracy. Nauczył nas szacunku do ludzi przed sceną i do tego co robimy. Wyjaśnił, że artysta w życiu jest skazany nie tylko na brawa. Pokazał zasadzki i ciemne zakamarki tego zawodu. Tłumaczył jak dzieciom różnicę między muzyką a mamoną. Między sztuką a pozorami. Wystarczyło go tylko słuchać…

Podkreślił również, że to właśnie on pomógł początkującemu zespołowi i mocno uwierzył w ich sukces w branży. 

Występ Budki Suflera podczas finału WOŚP nie spodobał się widzom. Padły gorzkie słowa
Budka Suflera
Podczas finału 30. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystąpił zespół Budka Suflera w nowym składzie. Wokalistą grupy został Jacek Kawalec. Wykon aktora spotkał się z ogromną krytykom fanów zespołu.Dziś odbywa się finał kolejnej edycji akcji charytatywnej WOŚP. Jak co roku wolontariusze zbierają datki do puszek z rozpoznawalnym czerwonym sercem. Tym razem hasło przewodnie wydarzenia brzmi Przejrzyj na oczy, a zebrane fundusze mają zasilić placówki specjalistyczne w sprzęt ułatwiający diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci. Na ostatnim etapie zbiórki darowizny zarząd fundacji zapewnił mnóstwo atrakcji. Jedną z nich był koncert Budki Suflera w specjalnym, odnowionym składzie. Wykonanie Jacka Kawalca nie przypadło jednak do gustu miłośnikom grupy muzycznej.
Czytaj dalej
Debiut Budki Suflera z Jackiem Kawalcem na "WOŚP". Internauci skomentowali bez zawahania
Budka Suflera
Budka Suflera
30. Finał WOŚP już za nami, a wraz z nim sceniczny debiut Jacka Kawalca, jako wokalisty Budki Suflera. Niestety, wygląda na to, że nie wszystko potoczyło się po myśli aktora. Po koncercie ruszyła lawina komentarzy, a wśród nich nie brakuje słów krytyki. Głos w sprawie nowego frontmana zabrał także Krzysztof Cugowski. Jeszcze kilka dni temu, na kanale Jacka Kawalca pojawiło się nagranie, na którym aktor w zdumiewającym stylu wykonał numer legendarnej grupy Led Zeppelin, "Heartbreaker". Fani byli pod dużym wrażeniem głosu gwiazdy, jednak nie rozwiało to pewnych obaw, związanych z wyborem Jacka Kawalca na nowego wokalistę grupy "Budka Suflera". Tym większa była niecierpliwość, z jaką fani oczekiwali na debiut aktora w nowej roli, podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak się okazało, popis Jacka Kawalca nie wszystkim przypadł do gustu. Wyświetl ten post na Instagramie Post udostępniony przez Budka Suflera (@budka_suflera_official)
Czytaj dalej