Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nawet Tadeusz Sznuk zdumiony. Wielki wyczyn uczestnika "Jeden z dziesięciu"
Aleksander Goldman
Aleksander Goldman 09.01.2022 01:00

Nawet Tadeusz Sznuk zdumiony. Wielki wyczyn uczestnika "Jeden z dziesięciu"

Jeden z dziesięciu
fot. screen / Jeden z dziesięciu / TVP

20. odcinek 128. już serii programu "Jeden z dziesięciu" (emitowanego na antenie Telewizji Polskiej od 1994 roku) zaskoczył nawet samego prowadzącego teleturniej – Tadeusza Sznuka. Jeden z uczestników ustanowił bowiem jeden z najwyższych wyników w historii wszystkich dotychczasowych Wielkich Finałów.

Tadeusz Sznuk zaskoczony finałem "Jednego z dziesięciu"

W ostatecznej rywalizacji, mającej wyłonić zwycięzcę Wielkiego Finału 128. serii jednego z najdłużej emitowanych polskich teleturniejów, zmierzyli się Sebastian Bączek, Bartosz Pietrzak oraz Maciej Grzesiak. Każdy z nich, w wygranym przez siebie pierwotnie odcinku, zgromadził pokaźną sumę punktów.

Ostatecznie zawodnik to właśnie Sebastian Bączek zdeklasował rywali, zdobywając aż 263 punkty, a także wykańczając ostatecznie pulę 40 pytań (jego przeciwnicy zdobyli kolejno 142 oraz 11 punktów). Bo zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że zwycięzca zgromadził aż 675 punktów, co jest jednym z rekordów programu.

Swojego podziwu dla wiedzy Bączka nie krył także sam Tadeusz Sznuk. Jego zdanie szybko podzielili zaś internauci, komentujący post z informacją o finale w mediach społecznościowych.

Bez niespodzianek, faworyt był tylko jeden – napisał jednej z internautów.

Pan Sebastian chyba podobnie jak Chuck Norris przeczytał cały internet i prawie wszystko zapamiętał – dodał kolejny.

"Jeden z dziesięciu", oparty na brytyjskim formacie "Fifteen to One" zadebiutował na antenie TVP 3 czerwca 1994 roku. Mimo wielu zmian (tak zasad, jak i wystroju studia) niezmienny pozostał zaś prowadzący.

Jak do tej pory rekordową sumę punktów ze zwykłego odcinka oraz Wielkiego Finału uzyskał Dominik Rauer – w 2018 roku pobił swój wcześniejszy rekord, uzyskując aż 906 punktów.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Kobieta płakała w "Sprawie dla reportera". Nagle pojawiła się gwiazda disco-polo 2. Wpadka w "Dzień dobry TVN". Filip Chajzer nie wytrzymał 3. Natalia Kukulska opublikowała zdjęcie z dzidziusiem. "Ma na imię Laura"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].