Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie rozdzieliła ich nawet śmierć. Nie żyją najstarsze bliźniaki syjamskie na świecie
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 13.04.2024 10:23

Nie rozdzieliła ich nawet śmierć. Nie żyją najstarsze bliźniaki syjamskie na świecie

Najstarsze bliźniaki syjamskie na świecie nie żyją
fot. East News/Canva

Nie żyją najstarsze bliźniaki syjamskie na świecie. Historia Lori i George'a Schappellów zapisała się nawet w księdze rekordów Guinnessa. Do końca pozostali nierozłączni, choć prowadzili skrajnie różne życia. Nie pozwolili na rozdzielenie nawet podczas kłopotów zdrowotnych.

Najsłynniejsze bliźniaczki syjamskie na świecie

Na całym świecie możemy spotkać przypadki narodzin bliźniaczek syjamskich. Część z nich zyskuje rozpoznawalność w mediach i otwarcie mówi o łączeniu życia osobistego z rodzeństwem. Niedawno głośno zrobiło się o Abby Hensel i Brittany Lee Hensel, gdy jedna z nich wyszła za mąż. W internecie zachodzono w głowę, jak siostry radzą sobie z prywatnością.

To nie jedyny przykład sióstr syjamskich, które otwarcie mówią życiu uczuciowym w kontekście swojego stanu. Carmen i Lupita Andrade z Meksyku również są ze sobą szczepione, a co więcej mają różną orientację. Znalazły jednak sposób na kompromis.

O historii Lori i George'a Schappell można było nawet przeczytać w księdze rekordów Guinnessa. Teraz przekazano, że 62-latkowie zmarli. Jak wyglądała ich historia?

Bliźniaczki syjamskie zdradzają sekrety życia intymnego. Mają różną orientację. Jak sobie radzą? Ktoś wrzucił zdjęcie ciężarnych bliźniaczek syjamskich do sieci! Tak zagraniczne tabloidy manipulują, wykorzystują ich popularność

Bliźniaki syjamskie zapisały się w księdze rekordów Guinnessa

Lori i George urodzili się 18 września 1961 roku w Pensylwanii jako dwójka z ośmiorga rodzeństwa. Należeli do grupy bliźniaków syjamskich określonych jako "craniopagus" z uwagi na złączenie ich ciał głowami. Mimo to każde z nich prowadziło osobne życia.

Gdy zyskali pełnoletność, George zaczął spełniać się jako muzyk country, natomiast Lori rozpoczęła pracę w szpitalu. To siostra pomagała mu z przemieszczaniem się na wózku inwalidzkim z uwagi na rozszczep kręgosłupa. Rodzeństwo miało jednak osobne pokoje, w których spali na przemian, a także brali oddzielnie prysznic.

W księdze rekordów Guinnessa zapisali się jako "pierwsze bliźniaki syjamskie tej samej płci, które identyfikowały się jako odmiennej płci". George w 2007 roku ujawnił się jako transpłciowy mężczyzna. Rodzeństwo podobnie do innych bliźniaków syjamskich często udzielało się w talk-showach oraz filmach dokumentalnych, by przybliżyć swoją codzienność. Niestety w minioną niedzielę przekazano informację o śmierci rodzeństwa.

Nie żyją najstarsze bliźniaki syjamskie na świecie

Informację o śmierci bliźniaków syjamskich przekazała Księga Rekordów Guinnessa (GWR) i strona internetowa domu pogrzebowego Leibensperger Funeral Homes w Leesport. Z nekrologu możemy dowiedzieć się, że rodzeństwo odeszło w niedzielę, 7 kwietnia w wieku 62 lat.

Do samego końca wspierali się pomimo trudności w pogodzeniu osobnych żyć. Chętnie występowali przed kamerami, by udowodnić, że są dwoma różnymi osobami. Ich historię można było poznać w amerykańskich talk-showach, programach dokumentalnych, a także jednym z odcinków "Nip/Tuck".

Ku ich pamięci zostanie wydana książka pamiątkowa. Fani są zachęcani do pozostawiania wirtualnych wpisów dla bliskich bliźniaków. Lori i George pozostawili w żałobie ojca, rodzeństwo oraz siostrzenice i siostrzeńców.

EN_00988763_0008.jpg
Bliźniaki Schappell, fot. Everett Collection/EAST NEWS
bliźniaki syjamskie
George Schappell, fot. leibenspergerfuneralhome.com
bliźniaki syjamskie
Nie żyją najstarsze bliźniaki syjamskie na świecie, fot. Kadr z programu Jerry Springer, NBC
bliźniaki syjamskie
Nie żyją najstarsze bliźniaki syjamskie na świecie, fot. Kadr z programu Jerry Springer, NBC