Z ostatniej chwili Żródło: światgwiazd.pl

Nie żyje Fredi, dwukrotny uczestnik Eurowizji. Miał 78 lat

28 Kwiecień 2021 Katarzyna AugustyniakKatarzyna Augustyniak

Bardzo przykra wiadomość. Nie żyje znany muzyk, Fredi, reprezentant Eurowizji. Zmarł 23 kwietnia. Miał 78 lat.

  • 23 kwietnia zmarł znany fiński muzyk Fredi.
  • Fredi występował na Eurowizji aż dwukrotnie.
  • W 2018 roku muzyk przeżył prawdziwą tragedię. Zmarła jego córka Hanna-Riikka Siitonen.

Jak poinformowały fińskie media, 23 kwietnia zmarł Fredi, czyli Matti Kalevi Siitonen. Artysta był reprezentantem swojego kraju na Eurowizji. Na razie nie podano przyczyn jego śmierci. Zmarł w wieku 78 lat.

Fredi nie żyje

Muzyk był szczególnie znany jako reprezentant Eurowizji, na której występował aż dwukrotnie. W swoim kraju był jednym z najbardziej znanych i cenionych wokalistów.

Fredi po raz pierwszy wygrał casting do Eurowizji w 1967 roku. Zajął 12 miejsce. Jednak nie był to ostatni jego występ w tym konkursie. Poza tym jego popularność, szczególnie w Finlandii wciąż rosła.

Dziewięć lat później Fredi po raz drugi wystąpił na Eurowizji i zajął jedenaste miejsce. Mimo niewielkich sukcesów na Eurowizij, do dzisiaj pozostaje jednym z najwybitniejszych wokalistów wszechczasów. Jego odejście wywołało wielkie poruszenie i żal wśród fanów na całym świecie.

Stan zdrowia Grzegorza Markowskiego znacznie się pogorszył. Poinformował o tym w mediach społecznościowychStan zdrowia Grzegorza Markowskiego znacznie się pogorszył. Poinformował o tym w mediach społecznościowychCzytaj dalej

Niestety, jak się okazuje, życie artysty nie było usłane różami. W 2018 roku muzyk przeżył prawdziwą tragedię. Zmarła jego córka Hanna-Riikka Siitonen, która również związana była ze światem muzyki. Była chórzystką wokalistów na Eurowizji. Śmierć córki była dla niego ogromnym ciosem.

Przypomnijmy, że żoną Frediego była europosłanka Eva-Riitta Siitonen. Para była małżeństwem przez wiele lat.

Kariera Frediego

Fredi był wybitnym muzykiem. Wiele osób nie zdawało sobie sprawy, skąd gwiazdor wpadł na pomysł tak oryginalnego artystycznego pseudonimu. Okazuje się, że wybrał go z sentymentu do postaci Freda Flinstone'a z kreskówki Flinstonowie.

W Finlandii muzyk był znany jako twórca wielu popularnych hitów, które do dzisiaj uznawane są za kultowe. Co ciekawe, często nagrywał również covery.

Jego najbardziej znane covery to utwory takiej jak Starman Davida Bowiego oraz Goodbye Yellow BrickRoad Eltona Johna.

Co więcej, muzyk był także aktorem komediowym. Współtworzył grupę komediową Kivikasvot, która była niemniej znana niż jego osiągnięcia muzyczne. Artysta zmarł w wieku 78 lat. Jak donoszą fińskie media, na razie nie podano przyczyn jego śmierci.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Fakt.pl, Radiozet.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł