Nie żyje polska miliarderka. Odeszła krótko po tragicznej śmierci syna
Nie żyje Susan Wojcicki. Miała zaledwie 56 lat. Osierociła pięcioro dzieci. Podajemy przyczyny śmierci byłej szefowej YouTube.
Susan Wojcicki nie żyje
W sobotni poranek media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Susan Wojcicki. Była szefowa YouTube miała 56 lat.
O smutnym fakcie informują media na całym świecie. Poniżej przeczytacie o przyczynach śmierci Wojcicki i jej polskich korzeniach. To kolejny cios dla jej rodziny. W lutym tego roku media obiegła informacja o śmierci 19-letniego syna Susan Marco Tropera. Znaleziono go martwego w akademiku Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkley. Kilka miesięcy później ujawniono, że przyczyną śmierci było przedawkowanie narkotyków.
Kto przekazał informacje o śmierci Susan Wojcicki?
Informacje o śmierci Susan Wojcicki przekazał opinii publicznej szef firmy Google, Sundar Pichai.
Jestem niewiarygodnie zasmucony stratą mojej drogiej przyjaciółki, Susan Wojcicki, która od dwóch lat zmagała się z chorobą nowotworową. Trudno wyobrazić sobie świat bez niej. Była niesamowitą osobą, szefową i przyjaciółką, która wywarła ogromny wpływ na świat. […] Będzie nam jej bardzo brakować. Nasze myśli z jej rodziną - czytamy.
Wieści potwierdził mąż Susan, Dennis Troper.
Z głębokim smutkiem przekazuję wiadomość o śmierci Susan Wojcicki. Moja ukochana żona od 26 lat i matka pięciorga naszych dzieci opuściła nas dzisiaj po dwóch latach życia z niedrobnokomórkowym rakiem płuc - przekazał za pośrednictwem Facebooka.
Kim była Susan Wojcicki?
Susan Wojcicki była związana z firmą Google -mGoogle przejęło YouTube w 2006 roku - od jej najwcześniejszych dni, kiedy jej założyciele pracowali nad pierwszą wersją wyszukiwarki. Pracowała w firmie od prawie 25 lat, z czego przez niemal 10 ostatnich był szefową YouTube. Ze stanowiska zrezygnowała w lutym 2023 roku.
Wojcicki dwukrotnie trafiła na listę 100 najbardziej wpływowych kobiet magazynu Forbes, w 2011 roku znalazła się na miejscu 16. a rok później na 25.
Była żoną Dennisa Tropera, także związanego z firmą Google, z którym miała pięcioro dzieci. Posiadała obywatelstwo amerykańskie i polskie. Jej dziadkiem był Franciszek Wójcicki, działacz ruchu ludowego i poseł na Sejm.