Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Paulina Holtz wspomina Agnieszkę Kotulankę w 5. rocznicę śmierci. "Nie wahała się pomagać"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 20.02.2023 19:04

Paulina Holtz wspomina Agnieszkę Kotulankę w 5. rocznicę śmierci. "Nie wahała się pomagać"

Agnieszka Kotulanka
Fot. KAPiF

Agnieszka Kotulanka zmarła 20 lutego 2018 roku. wyłącznie w żałobie, fanów oraz całą pełnię aktorską i muzyczną. Poza stworzeniem nieśmiertelnej roli Krystyny ​​Lubicz była cenioną aktorką teatralną, filmową oraz twórczą piosenek aktorskiej. Paulina Holtz, która wcielała się w jej występ w serialu „Klan”, opowiedziała nam, jaka prywatnie była gwiazda.

Agnieszka Kotulanka zaczęła marzyć o studiach aktorskich jeszcze w liceum. Tuż po wydziale Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie wymyśla się w kultowym serialu Jana Łomnickiego „Dom”. Późnej kolej na Teatr Telewizji oraz deski Teatru Współczesnego w Warszawie, a to był dopiero początek jej kariery.

Paulina Holtz wspomina Agnieszkę Kotulankę

Agnieszka była niezwykle dowcipną, uroczą osobą. Została obdarzona ogromem uroku osobistego, co wcale nie jest takie częste. Poza tym miała wiele wdzięku i wrażliwości. Wspominam ją jako osobę bardzo energiczną, ciepłą, serdeczną. Zawsze potrafiła dowcipnie spuentować różne sytuacje – mówi nam Paulina Holtz.

Agnieszka Kotulanka grała w serialu „Klan” od samego początku emisji produkcji, czyli od 1997 roku. Rola Krystyny Lubicz na zawsze zostanie w pamięci widzów. Paulina Holtz wciela się tam w jej córkę Agnieszkę. Kiedy rok temu produkcja obchodziła swoje 25-lecie, Paulina napisała w mediach społecznościowych:

Dziś uświadomiłam sobie, że Agnieszka Kotulanka, kiedy spotkałyśmy się jako pierwszy dnia na planie „Klanu”, była młodsza niż ja teraz . Ja mam wtedy 20 lat – wyznała aktorka na temat pochodzenia czasu w 2022 roku.

"Taniec z gwiazdami": Będzie zmiana wśród prowadzących? Media donoszą o przejściu do TVN

Agnieszka Kotulanka: 33 lata na scenie

Kotulanka bawiła i wzruszała polską publiczność przez ponad trzy dekady. Współpracowała z licznymi teatrami, między innymi: Komedia, Kwadrat, Syrena i Bajka w Warszawie. Wykonania jej piosenek znalazły się na płytach „Wojciech Młynarski: Prawie całość”, „Galimatias – Gala Piosenki Aktorskiej” czy „Gwiazdy na Gwiazdkę”. Dała się zapamiętać jako majorowa Karska w „Wielkim tygodniu” Andrzeja Wajdy czy żona Karola w „Wielkim Wozie” Marka Wortmana.

Paulina Holtz podkreśla, że to, co warto i należy pamiętać o Agnieszce, to jaka była przed pojawieniem się jej problemów zdrowotnych.

Wydaje mi się, że to jest jedyne, o czym warto mówić. Warta pamiętania jest ta cudowna osoba, która nas rozśmieszała, rozbawiała i wywołała w teatrze i telewizji oraz na scenie – mówi nam aktorka.

Jaką osobą była Agnieszka Kotulanka?

Znałam ją z pracy na planie. Zawsze była bardzo pomocna. Mogłam liczyć na jej radę, kiedy zaczynałam pracę. Nie wahała się pomagać i sugerować pewne rzeczy. A robiła to w taki sposób, że człowiek nigdy nie czuł się urażony, tylko wiedział, że ona robi, scena wypadła lepiej. Zawsze korzystałam z jej rad – mówi Światowi Gwiazd Paulina Holtz .

W dniu pogrzebu Agnieszki Kotulanki jej serialowa córka opublikowała wzruszający wpis w mediach społecznościowych, który warto dziś przypomnieć: „Zapamiętam ją uśmiechniętą, dowcipną, z pięknym głosem i perlistym śmiechem. Śpij dobrze. Cudna kobieta i aktorka, której świat za bardzo doskwierał. Agnieszko, wiem, że ten spektakl, który szykujecie w obłokach, będzie wspaniały! Do zobaczenia”.

Zobacz zdjęcia:

Agnieszka Kotulanka / Paweł Wawrzecki
Agnieszka Kotulanka, fot. KAPiF
Agnieszka Kotulanka
Agnieszka Kotulanka, fot. KAPiF
Agnieszka Kotulanka
Paulina Holtz, fot. KAPiF

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.