Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Agnieszkę Kotulankę i Agnieszkę Dygant łączyła szczera przyjaźń. "Najlepsza pod słońcem"
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 19.02.2023 16:35

Agnieszkę Kotulankę i Agnieszkę Dygant łączyła szczera przyjaźń. "Najlepsza pod słońcem"

Agnieszka Kotulanka i Agnieszka Dygant
fot. KAPiF

Agnieszka Dygant i Agnieszka Kotulanka poznały się w teatrze. Mimo dzielącej je różnicy wieku szybko nawiązały kontakt i z czasem zaczęły się przyjaźnić. Rozdzieliła ich niespodziewana śmierć Kotulanki. 

Panie wspierały się na szczeblu zawodowym i prywatnym. Kotulanka pomogła przyjaciółce zawalczyć o rozpadające się małżeństwo, a Dygant próbowała wyciągnąć Agnieszkę z nałogu.

Agnieszka Dygant i Agnieszka Kotulanka wiernymi przyjaciółkami

Kiedy Agnieszka Dygant stawiała pierwsze kroki w aktorstwie, Kotulanka była już doświadczoną artystką. Poznały się w Teatrze Komedia i szybko zyskały wzajemną sympatię. Dzieliło je 17 lat, jednak dla prawdziwej przyjaźni nie miało to żadnego znaczenia. 

To dzięki Kotulance Agnieszka przyjęła swoją pierwszą główną rolę, która zapewniła jej ogólnopolską sławę. Mowa oczywiście o angażu w serialu “Niania”. Panie mogły liczyć na swoje wsparcie i pomoc.

Oświadczenie Antoniego Królikowskiego. "Wykonano badanie"

Agnieszka Kotulanka uratowała małżeństwo Agnieszki Dygant

Agnieszka Dygant w trakcie pracy poznała reżysera Patricka Yokę, z którym się związała. Para doczekała się syna Xawerego, który przyszedł na świat w 2010 roku. Co ciekawe, matką chrzestną chłopca została Agnieszka Kotulanka.

Kiedy kariera Dygant rozwinęła się na dobre i ruszyły prace nad serialem “Prawo Agaty”, aktorka w pełni oddała się karierze. Sama niegdyś wspominała:

Wyszłam z domu, gdy mój syn miał rok, a wróciłam, gdy miał pięć — wyznała podczas wywiadu dla magazynu “Rewia”.

Poświęcenie się pracy zaczęło rzutować na życie rodzinne Dygant. Wówczas postanowiła jej pomóc Kotulanka, która namówiła przyjaciółkę, by nieco zwolniła tempo i spędziła czas z rodziną. Rada ta okazała się wyjątkowo cenna. Agnieszka i Patrick przetrwali kryzys i są razem do dziś.

Agnieszka Dygant chciała sfinansować leczenie Kotulanki

Nie tylko Agnieszka Dygant musiała stawić czoła trudnym doświadczeniom. Spotkały je również Agnieszkę Kotulankę, która swego czasu zmagała się z uzależnieniem od alkoholu. 

Dygant bardzo chciała pomóc swojej przyjaciółce. Wyraziła również chęć opłacenia pobytu w ośrodku leczenia uzależnień. Z czasem jednak wydawało się, że aktorka zaczęła wychodzić na prostą. Nieoczekiwanie doznała udaru mózgu. Zmarła 20 lutego 2018 roku w wieku 61 lat. Agnieszka Dygant nie mogła pogodzić się ze stratą przyjaciółki. 

Zobacz zdjęcia:

Agnieszka Dygant i Agnieszka Kotulanka (5).jpg
Nowa seria kosmetyków Eris Nano Entree, fot. KAPiF
Agnieszka Dygant i Agnieszka Kotulanka (4).jpg
“Złoty Nos - Pani”, fot. KAPiF
Agnieszka Dygant i Agnieszka Kotulanka (1).jpg
“Złoty Nos - Pani”, fot. KAPiF
Agnieszka Dygant i Agnieszka Kotulanka (2).jpg
“Złoty Nos - Pani”, fot. KAPiF
Agnieszka Dygant i Agnieszka Kotulanka (3).jpg
“Złoty Nos - Pani”, fot. KAPiF

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

Źródło: Rewia