Swiatgwiazd.pl Newsy Polacy grają mecz, a Iga Świątek rozczarowała cały Narodowy. Podczas przerwy sceny, jakich kibice jej nie wybaczą

15 października 2024
Autor tekstu: Katarzyna Derda

Mecz Polska – Chorwacja zakończył się słodko-gorzkim wynikiem. To jednak Iga Świątek najbardziej rozczarowała kibiców, zebranych na stadionie PGE Narodowym.

Mecz Polska – Chorwacja: przebieg i wynik

Od początku było wiadomo, że mecz Polska – Chorwacja nie będzie najłatwiejszy dla Biało-Czerwonych. Po meczu z Portugalią zgrupowanie opuściło dwóch zawodników : przeziębiony Sebastian Walukiewicz oraz Jakub Piotrowski, który doznał urazu, wykluczającego go z gry. Okazało się też, że w meczu z Chorwacją nie zagra Robert Lewandowski . Trener poinformował, że kapitan polskiej drużyny ma lekki uraz.

Walukiewicza zastąpił Jakub Kiwior, a Lewandowskiego – Karol Świderski. Jako ofensywny pomocnik grał Kacper Urbański. Lewandowski wszedł jednak na murawę pod koniec drugiej połowy. Obie drużyny zapewniły nam silne emocje: pierwszą bramkę już 5. minucie meczu strzelił Piotr Zieliński , jednak już po chwili – od 19 do 24 minuty – Chorwaci wbili nam aż trzy gole .

Honor reprezentacji Polski uratował Nicola Zalewski, strzelając gola w 45. minucie pierwszej połowy, a po nim Sebastian Szymański, w 68. minucie. Finalnie mecz zakończył się remisem 3:3 . Kibice liczyli na dużą pociechę w czasie przerwy: niestety, tym razem zawiedli nie piłkarze, a Iga Świątek .

Pilne oświadczenie Igi Świątek. To koniec. "Mierzyliśmy wysoko…"
"Nagle zniknęła". Przykre wieści o matce Igi Świątek obiegły media

Co dzieje się teraz z Igą Świątek?

Iga Świątek nigdy nie pchała się na ścianki oraz przed obiektywy mediów, ale ostatnio niemal całkowicie zniknęła. Powodów może być wiele: odpadnięcie w ćwierćfinale US Open na pewno było trudne do udźwignięcia. Na dodatek polska tenisistka zakończyła współpracę z wieloletnim trenerem Tomaszem Wiktorowskim. Nie wiadomo, czy znalazła już kogoś na jego miejsce.

Swój ostatni mecz Iga zagrała 5 września – właśnie wtedy przegrała z Jessicą Pegulą w ćwierćfinale US Open . Kolejne rozgrywki zaplanowane są dopiero na początku listopada, w turnieju WTA Finals. Wszyscy liczyli, że dziś doda otuchy polskim kibicom oraz drużynie piłkarskiej na PGE Narodowym. Co wydarzyło się w przerwie meczu z Chorwacją?

Iga Świątek zawiodła podczas meczu Polska – Chorwacja

Na meczu Polski z Chorwacją w Lidze Narodów zaplanowano bardzo ważne, radosne wydarzenie. W przerwie meczu na murawie stadionu PGE Narodowego uhonorowano polskich medalistów Igrzysk Olimpijskich w Paryżu . Miało to być podziękowanie za ich ciężką pracę, ale też wyjątkowy prezent dla kibiców, którzy mieli nadzieję zobaczyć ulubieńców z innych dziedzin sportu.

Oczywiście wiele osób miało nadzieję, że 15 października Iga pojawi się na stadionie . W końcu wywalczyła brąz na IO 2024 w Paryżu. Na igrzyskach pojawiła się zresztą na meczu polskich siatkarzy, by kibicować im podczas gry. Wiadomo było, że niektórzy sportowcy – jak Julia Szeremeta, Bartosz Kurek i Marcin Janusz – nie będą mogli się pojawić , bo mają inne zobowiązania sportowe.

Świątek miała jednak na dziś zaplanowanego meczu, a nie pojawiła się na stadionie. Na razie trudno stwierdzić, jaka była tego przyczyna. Na szczęście na murawie pojawili się inni: wioślarze (Fabian Barański, Mateusz Biskup, Dominik Czaja, Mirosław Ziętarski), szpadzistki (Aleksandra Jarecka, Alicja Klasik, Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk), Aleksandra Mirosław, Klaudia Zwolińska oraz część siatkarzy.

Iga Świątek, mecz Polska Chorwacja, czemu się nie pojawiła na PGE Narodowym
Iga Świątek, fot. East News
Polska - Chorwacja. Cała Polska zobaczyła przygnębionego Lewego. I wtedy stało się najgorsze
Przykre konsekwencje ostatniego meczu. Dwóch piłkarzy żegna się z reprezentacją. To już oficjalne