Swiatgwiazd.pl
pytanie na śniadanie

Fot. kadr z TVP

"Pytanie na śniadanie": dyskusja o walce z cellulitem u dzieci. Widzowie oburzeni

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Udostępnij:

Wczorajsze wydanie "Pytania na śniadanie" odbiło się szerokim echem wśród internautów. Jednym z tematów był bowiem... cellulit u dzieci. Eksperci radzili, co robić w przypadku, gdy zauważymy go u naszych pociech. Widzowie są oburzeni.

Wtorkowy odcinek programu "Pytanie na śniadanie" poprowadzili Izabella Krzan i Robert El Gendy. Jeden z tematów brzmiał "Moja 5-letnia córka ma cellulit - czy to powody do niepokoju?".

Cellulit u dzieci w "Pytaniu na śniadanie"

We wtorek Izabella Krzan i Robert El Gendy gościli w studio "Pytania na śniadanie" ekspertów - dermatolożkę Katarzynę Osipowicz oraz prof. Łukasza Palucha, flebologa (flebologia zajmuje się diagnostyką i chorobami żył). Tematem rozmowy był... cellulit u dzieci.

Temat został podjęty ze względu na znaleziony na forum internetowym wpis - mama 5-letniej córki zobaczyła u córki cellulit, po czym zastanawiała się, czy ma powody do zmartwień.

Po tym, jak eksperci wytłumaczyli, czym właściwie jest cellulit, prowadzący zapytali, jak powstaje on u dzieci i czy może wynikać z nieprawidłowego odżywiania:

pjimage (15)

Kasia Cichopek pokazała zdjęcie z dziećmi. "Jestem dumną, wzruszoną i najszczęśliwszą mamą na świecie"

CZYTAJ DALEJ

- Oczywiście, że tak - odpowiedział prof. Łukasza Paluch. - Mówimy o tym, że dieta może przyczyniać się do powstawania stanu zapalnego, jak również wpływać na naszą całą gospodarkę hormonalną. (...) Indeks glikemiczny, hormony, które są w pokarmach, konserwanty. Cellulit, rozrost tkanki podskórnej obserwowany jest nawet u młodych, szczupłych, wysportowanych osób.

Następnie ekspert przekonywał, że ruchliwe dziecko w wieku 5 lat może walczyć z cellulitem.

- Cellulit jest na pewno czymś nieprawidłowym i czy wynika to z nadmiernej podaży kalorycznej, nieprawidłowej diety, czy też predyspozycji genetycznych, wymaga koniecznej diagnostyki - kontynuował prof. Łukasz Paluch.

Z kolei Katarzyna Osipowicz przekonywała, że w momencie, gdy dostrzeżemy u dziecka cellulit, powinniśmy skierować je do specjalisty i znaleźć powód.

Krytyka widzów

Widzowie nie zostawili tematu programu bez komentarza. Stanowczo wyrazili swoje oburzenie radami ekspertów. Według nich eksperci wykazali się rażącym brakiem wiedzy.

W sieci pojawiły się takie komentarze, jak: "Powinniście sprawdzać wiedzę swoich gości przed programem. Jakoś weryfikować. »Ekspertka« myli cellulit z cellulitisem, a to coś całkiem innego" czy "Nie wierzę... Zasiewanie i hodowanie kompleksów u przedszkolaków..? I na to idą publiczne pieniądze?..".

Też jesteście zdegustowani tematem w "Pytaniu na śniadanie"?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Pod domem Dariusza Krupy zjawiła się policja. Co się stało?

  • Jakub Strzelecki rzucił aktorstwo. Niebawem oficjalnie zostanie księdzem

  • Ewa Orłoś opowiedziała o rodzinnej tragedii. „Wyłam jak zwierzę”

źródło: Plotek.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.plPodobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >