Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Krystyna Janda

Krystyna Janda

__Krystyna Janda__ - polska aktorka filmowa i teatralna, publicystka oraz reżyserka. Dyrektorka artystyczna Teatru "Polonia" oraz Och-Teatru w Warszawie. Prezeska Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury. Karierę aktorską rozpoczęła w 1973 roku. W 1975 skończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Najbardziej znane filmy z jej udziałem to "Człowiek z marmuru", "Tatarak", "Przedwiośnie", "Przesłuchanie" i "Dyrygent". W latach 70. była żoną aktora Andrzeja Seweryna, z którym ma córkę Marię. W 1981 poślubiła Edwarda Kłosińskiego, który zmarł w 2008, z którym ma synów Adama i Jędrzeja. Data urodzenia: 18 grudnia 1952. Kolor włosów: blond. Kolor oczu: niebieskie. Wzrost: 167 cm.

Krystyna Janda
30.03.2024 13:59 Smutna Wielkanoc u Krystyny Jandy. Śmierć bliskiej osoby przyszła za wcześnie. Fani: "Otulamy panią"

Krystyna Janda ma za sobą wiele szczęśliwych, ale i rozdzierających serce doświadczeń. W jej domu Wielkanoc nie jest całkowicie kojarzona z ciepłą atmosferą. W życiu gwiazdy zabrakło najważniejszej osoby. W mediach społecznościowych podzieliła się z internautami żalem. Reakcja fanów chwyta za serce.

Krystyna Lewenfisz oszukała gwiazdy, fot. KAPIF
20.02.2024 11:25 Mamy nową Herde! Gwiazdy MASOWO ujawniają fałszerstwa i przekręty topowej menadżerki. Pracowała z największymi!

Kim jest Krystyna Lewenfisz? Gwiazdy nie mają na jej temat najlepszego zdania. Pierwszy raz jej podopieczni wspólnie opowiadają, jak zostali oszukani przez jedną z najpopularniejszych menadżerek w kraju. Lista jej ofiar jest długa.

Krystyna Janda
29.01.2024 21:17 Ale wieści od Krystyny Jandy! Aktorka mówi o "klauzuli poufności", ale cały świat już o tym huczy

Krystyna Janda została wyróżniona z grona polskich aktorek. Wiele osób może jej pozazdrościć udziału w takim projekcie. Szczegóły.

Krystyna Janda komentuje uwolnienie Wąsika i Kamińskiego, fot. KAPiF; Piotr Molecki/East News
25.01.2024 10:09 Przerażona Krystyna Janda komentuje uwolnienie Wąsika i Kamińskiego. Nie oszczędziła nawet prezydenta. Ostre słowa

Krystyna Janda w ostrych słowach skomentowała kwestię ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę byłych posłów Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Przyznała, że najbardziej dotknęła ją jedna rzecz.

Krystyna Janda
04.11.2023 18:14 Krystyna Janda nie może samodzielnie chodzić, potrzebuje pomocy. Wiemy, co dalej z jej karierą!

Krystyna Janda miała we wrześniu wypadek, który poważnie skomplikował jej karierę. Problemy ze zdrowiem sprawiły, że dziś aktorka nie może samodzielnie chodzić i potrzebuje wsparcia. Jak się czuje?

Krystyna Janda
12.10.2023 13:23 Krystyna Janda mówi o chorobie. "Chce jeszcze żyć". Serce pęka po jej wyznaniu

Krystyna Janda niedawno powiedziała internautom o nagłym wypadku, który kosztował ją utratę zdrowia. Teraz aktorka otworzyła się na temat kolejnej dolegliwości. Jej podłoże jest o wiele bardziej skomplikowane i dotyczy milionów Polaków.

Krystyna Janda przekazała przykre wieści, fot. AKPA
22.09.2023 13:08 Niepokojące doniesienia o zdrowiu Krystyny Jandy. Wszystkie spektakle odwołane! "Z powodu choroby aktorki"

Krystyna Janda przekazała wyjątkowo przykre wieści na temat swojego stanu zdrowia. Fani będą zawiedzeni - działalność aktorki i reżyserki będzie musiała zostać mocno ograniczona.

Krystyna Janda
21.09.2023 13:39 Dramatyczny apel dzień po wypadku Krystyny Jandy. "Trzeba natychmiast pomóc". Sytuacja jest poważna

Krystyna Janda dopiero co występowała na scenie w ortezie na nodze, a teraz zwróciła się o pomoc do internautów. Sprawa jest poważna, a zbiórka pieniędzy już została rozpoczęta. Zamieściła przejmujący apel.

Krystyna Janda
20.09.2023 13:14 Krystyna Janda miała wypadek! W złym stanie pokazała się fanom. Co się stało?

Krystyna Janda w mediach społecznościowych pokazała się po wypadku. Dla fanów postanowiła zrobić coś zaskakującego pomimo swojego stanu. To poświęcenie może ją sporo kosztować.

Krystyna Janda jest dumna z wnuczki, fot. KAPiF
01.09.2023 18:11 Wnuczka Krystyny Jandy podbija świat kina. Dumna babcia obwieściła światu radosne wieści. Kim jest Lena Jaworska?

Krystyna Janda pęka z dumy! Ma ku temu powody, wszak jej wnuczka Lena Jaworska świętuje właśnie swój wielki sukces. 26-latka, podobnie jak jej mama i babcia, spełnia się w świecie kina.

Krystna Janda
08.08.2023 18:01 Co się stało z twarzą Krystyny Jandy? Przyłapali ją całą w plastrach. Gdyby nie zdjęcia, ciężko byłoby uwierzyć

Krystyna Janda wyjechała do Sopotu. Tam natknęła się na paparazzi. Nowe zdjęcia nieźle zaskoczą fanów. W takim wydaniu jeszcze nie widzieli aktorki. 

Krystyna Janda zadała prztyczka w nos mediom? Fot. KAPiF, instagram.com/tojajanda
10.07.2023 21:41 Krystyna Janda reaguje na zdjęcia w dziurawych butach. Teraz to dopiero skrajność. Fani łapią się za głowy

Krystyna Janda odgryzła się mediom po szeregu artykułów, w których opisywano przyłapanie jej przez fotografów w dziurawym obuwiu. Sytuacja materialna aktorki nie wydaje się być tak zła, jak kreują to niektórzy dziennikarze.

Krystyna Janda
05.07.2023 13:14 Krystyna Janda w dziurawych butach załatwia sprawy na mieście. Niedawno skarżyła się na ciężki los

Nikt z nas nie prezentuje się codzienne tak, jakby szedł do ślubu. Zdarzają się dni w nieuprasowanych ciuchach, nieogarniętej fryzurze czy innymi, drobnymi, ale zupełnie normalnymi mankamentami. Paparazzi przyłapali Krystynę Jandę właśnie w takim dniu.

Krystyna Janda
30.06.2023 09:56 Krystyna Janda opublikowała mocny wpis, nie mogła już dłużej wytrzymać. Poszło o dewastację teatru

Krystyna Janda od wielu lat prowadzi swój Och Teatr. Regularnie zmaga się z wieloma trudnościami, które głównie skupiają się wokół problematycznego finansowania całej działalności. Jak się okazuje, męczą ją też inne kwestie, na przykład uliczni wandale. 

Krystyna Janda
19.03.2023 23:09 Krystyna Janda w poruszających słowach zwróciła się do Magdaleny Filiks. "Wstyd nam"

Samobójcza śmierć piętnastoletniego Mikołaja, syna posłanki Magdaleny Filiks, wstrząsnęła wszystkimi. Szczególnie bolesne są jej okoliczności. Pogrążona w żałobie matka postanowiła teraz zabrać głos: odpowiedziała jej Krystyna Janda, w niezwykle wzruszającym wpisie.Mikołaj Filiks zmarł 17 lutego. 7 marca, dzień przed jego szesnastymi urodzinami, odbył się jego pogrzeb. Obecnie prokuratura prowadzi postępowanie z artykułu 151 kodeksu karnego: „doprowadzenie do samobójstwa”. Jak na ból jego matki zareagowała Janda?

Krystyna Janda, Edward Kłosiński
01.01.2023 22:01 Krystyna Janda i Edward Kłosiński spędzili wspólnie blisko 30 lat. Ich historia to gotowy materiał na film

Krystyna Janda i Edward Kłosiński spędzili razem niemal trzydzieści lat. Mężczyzna był jej drugim mężem. Razem doczekali się dwóch synów, Adama i Jędrzeja. Ich historia to gotowy materiał na romans filmowy. Ukochany nie spełnił tylko jednej obietnicy, jaką złożył aktorce.Janda poznała Kłosińskiego, kiedy jeszcze była żoną Andrzeja Seweryna. Jej pierwsze małżeństwo trwało pięć lat, drugie – dwadzieścia siedem. Początki ich relacji nie były jednak łatwe, a jednak trwali przy sobie w każdych okolicznościach, wspierając się wzajemnie.

Krystyna Janda EA
12.08.2022 22:53 Krystyna Janda odebrała oburzający telefon. Nie była jedyna

Krystynę Jandę można uznać za wyjątkowo sprawną obserwatorkę codzienności. Gwiazda co jakichś czas dzieli się swoimi przemyśleniami w sieci, ukazując przy tym absurdy współczesnego świata. Tym razem opowiedziała o zaskakującym telefonie, który otrzymała. Janda przytoczyła na Facebooku rozmowę, którą odbyła z kobietą proponującej jej nową umowę na prąd. Warunki, które jej przedstawiono, mogłyby zdziwić niejednego. "Oszaleć" - skwitowała.

Krystyna Janda
22.07.2022 19:13 Krystyna Janda przyznała się do traumatycznych przeżyć "Myślałam, że to normalne"

Krystyna Janda ma obecnie ugruntowaną pozycję na polskiej scenie kulturalnej. Nie tylko jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek, ale też dyrektorką artystyczną Teatru "Polonia" i Och-Teatru w Warszawie. Mało kto wiedział, że w dzieciństwie przeżyła bardzo traumatyczne doświadczenia, związane z przemocą seksualną.Aktorka opowiedziała o swojej przeszłości w mediach społecznościowych. Opublikowała długi biograficzny post, którego treść ma znaleźć się na pewnej stronie internetowej. To w nim opowiedziała o trudnych przeżyciach z okresu dorastania.

Krystyna Janda EA
27.05.2022 09:28 Krystyna Janda opowiedziała, z czym musi się mierzyć. W listach otrzymuje rozpaczliwe pytania

Krystyna Janda od lat pisze felietony i odpowiada na osobiste listy swoich czytelniczek. Aktorka przyznała, że wiadomości, które dostaje, często ją przytłaczają. Kobiety opowiadają jej o swoich ciężkich chorobach oraz samotności. "To jest strasznie trudne" - wyznała Janda.Często bolesne wyznania czytelniczek odbijają się na samopoczuciu Jandy i wiążą się dla niej z dużą presją. Bywa, że aktorka nie wie, co odpowiedzieć.

Krystyna Jand EA
27.02.2022 01:00 Krystyna Janda opublikowała komunikat. Zbiórka dla Ukrainy trwa, każdy może pomóc

W polskich miejscowościach nieustannie trwają zbiórki najpotrzebniejszych produktów dla Ukrainy. Aktorka, Krystyna Janda, zaapelowała o pomoc i udostępniła listę punktów w Warszawie.Na terenach Ukrainy w ubiegły czwartek rozpoczęła się okrutna inwazja wojsk rosyjskich. Przerażeni obywatele opuścili swoje domy i mieszkania w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Na głównych ulicach większych miast ciągną się niesłychane korki, a mieszkańcy naszych wschodnich sąsiadów masowo zapełniają pociągi, by uciec z bombardowanych miejscowości.Wielu Ukraińców w poszukiwaniu bezpieczeństwa udało się na naszą wschodnią granicę. Ponad kilkanaście tysięcy przerażonych ludzi przybyło do naszego kraju w poszukiwaniu tymczasowego schronienia. Wiele gwiazd zachęca rodaków do pomocy wschodnim sąsiadom. Krystyna Janda udostępniła post o zbiórkach żywności.

Krystyna Janda
17.01.2022 01:00 Krystyna Janda smutno o sytuacji w Polsce. "Straciłam wszelki sens"

Na Instagramie Krystyny Jandy pojawił się pesymistyczny, pełen smutku wpis. Aktorka wylała z siebie żal i poczucie beznadziei, jakie wywołuje w niej obecna sytuacja. "Straciłam wszelki sens" - napisała, wzbudzając natychmiastową reakcję fanów. Krystyna Janda to niekwestionowana gwiazda polskiej kinematografii. Publiczność pokochała jej klasę i szyk, a role w takich filmach, jak "Granica", "Golem" czy "Przesłuchanie" zapewniły jej uznanie na skalę międzynarodową. Gwiazda jest także znana z krytycznego spojrzenia i szczerych wypowiedzi na temat sytuacji w kraju i na świecie.

Janda
15.10.2021 02:00 Krystyna Janda podjęła decyzję o przejściu na "głodówkę kontrolowaną"

Krystyna Janda jest jedną z najwybitniejszych aktorek w historii polskiego kina. W czasie swojej kariery zdążyła więc zaskarbić sobie sympatię rzeszy fanów. Ci przejmują się jej losem, dlatego w większości byli w szoku, gdy aktorka zdradziła, na co się zdecydowała.Podjęła się bowiem bardzo radykalnej diety, która nie dla wszystkich może skończyć się dobrze. Nic więc dziwnego, że opinie jej fanów na ten temat były podzielone.

Krystyna Janda - ea
04.06.2021 02:00 Krystyna Janda szczerze o sytuacji w polskich teatrach. „Niekończąca się niesprawiedliwość”

Krystyna Janda uchodzi za jedną z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych aktorek w Polsce. Pandemia koronawirusa pozbawiła ją możliwości wykonywania swojego zawodu. Mimo tego, że teatry zostały już otwarte, to w dalszym ciągu widownia świeci pustkami. O tym i innych sprawach artystka napisała w swoim ostatnim wpisie na Facebooku.Krystyna Janda wypowiedziała się na temat funkcjonowania teatrówOpisała sytuację, związaną ze sprzedażą biletów na nadchodzące spektakleZdradziła, jakie premiery teatralne nadchodząJuż wkrótce fani będą mieli okazję ponownie zobaczyć Krystynę Jandę w akcji. Nadchodzą premiery teatralne, w których bierze udział. Niestety nie każdy przystąpi zaszczytu pojawienia się na widowni. Wszystko przez pandemię, która ogranicza jej zapełnienie do 50 proc.