Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > To oni odcisnęli swoje dłonie w Alei Sław w Międzyzdrojach. Właśnie dołączyli do zacnego grona
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 07.07.2024 10:21

To oni odcisnęli swoje dłonie w Alei Sław w Międzyzdrojach. Właśnie dołączyli do zacnego grona

Aleja Sław w Międzyzdrojach
fot. AKPA

27. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach dobiegł końca, a zwieńczeniem całego wydarzenia było odciśnięcie dłoni w słynnej Alei Sław przez polskie gwiazdy. Do grona prawdziwych legend dołączyły znane nazwiska. Ceremonia odbyła się w atmosferze wiwatów i uhonorowania pracy artystów.

27. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Na kilka dni Międzyzdroje zamieniły się w prawdziwą kopalnię gwiazd polskiego show-biznesu. Wydarzenie pierwszy raz odbyło się w 1996 roku i od tego momentu jednym z najważniejszych punktów festiwalu jest odsłonięcie płyt wmurowanych w chodnik z odciśniętymi dłoniami gwiazd polskiego kina.

Uroczystą galę poprowadzili Magdalena Kuszewska i dyrektor festiwalu, Olaf Lubaszenko. Nie zabrakło tłumu fotografów, którzy uchwycili euforię uhonorowanych gwiazd, a także tłumu fanów, którzy wiwatowali na cześć idoli. 

Od prawie trzech dekad aleja zapełniła się najsławniejszymi nazwiskami z polskiego show-biznesu. Wystarczyło jednak jeszcze miejsca na kolejne gwiazdy. Kto dołączył do grona wyróżnionych? 27. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach przyciągnął samych znanych i lubianych.

Międzyzdroje pełne gwiazd. Oni już mają swoje miejsce w Alei Sław Tłum gwiazd na Festiwalu w Międzyzdrojach: Ewa Minge, Kasia Moś, Piotr Cyrwus...

Aleja Sław w Międzyzdrojach z nowymi odciskami. Kto pozostawił swój ślad?

Podczas finałowej ceremonii 27. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach uhonorowano aż piątkę znanych gwiazd polskiego show-biznesu. Swoje dłonie odcisnęli: Małgorzata Pieczyńska, Dawid Ogrodnik, Paweł Domagała, Katarzyna Bonda oraz Waldemar Dąbrowski.

Zawsze mi się wydawało, że odciśnięcie dłoni to takie podsumowanie, koniec, dokonałeś wszystkiego. Pomyślałem, że Olaf Lubaszenko uważa, że Domagała nic już więcej nie zrobi. Ale zapytałem go o to i odpowiedział, że jest to nagroda za to, co udało mi się osiągnąć w tak młodym wieku - mówił Paweł Domagała.

Małgorzata Pieczyńska nie kryła wzruszenia wyróżnieniem i poczuła się doceniona przez branże filmowej, w której pracuje już od ponad 40 lat.

Chciałabym, aby ten odcisk dłoni był takim serdecznym przytuleniem dla tych, którzy będą tędy przechodzić i zechcą dotknąć tej dłoni. Niech poczują, że ja gdzieś tam ich łaskoczę albo przytulam równie serdecznie - dodała.

Nie brakowało wzruszających scen w przypadku Dawida Ogrodnika, do którego podczas odsłonięcia płyty podbiegła córeczka. Waldemar Dąbrowski pozował przed fotografami za to w towarzystwie wnuka.

Kiedy ponad trzydzieści lat temu urodził się pomysł zorganizowania wydarzenia, które byłoby płaszczyzną integracji artystów polskich, którzy na marginesie transformacji nieustannie tracili więź ze sobą, pomyślałem o Międzyzdrojach. […] W ten sposób Międzyzdroje stały się letnią stolicą Polski. Wiedziałem też, że kultura, sztuka i artyści mają energię miastotwórczą. I dziś, po 18 latach, gdy nie byłem w Międzyzdrojach, widzę wspaniałą przemianę. Dziś to bardzo wysokiej klasy europejski kurort - podkreślał podczas ceremonii.

Artyści z radością dołączyli do pozostałych gwiazd wyróżnionych na Alei Sław. O takim towarzystwie marzy nie jeden aktor, reżyser czy branżowy specjalista.

Aleja Sław w Międzyzdrojach. Kogo dłonie możemy zobaczyć?

Festiwal od lat przyciąga do Międzyzdrojów szereg gwiazd, które zazwyczaj mamy okazję oglądać tylko na szklanym ekranie. Swoje miejsce w Alei Sław otrzymali już m.in.: Krystyna Janda, Anna Dymna, Beata Tyszkiewicz, Anna Seniuk, Janusz Gajos, Jan Englert, Gustaw Holoubek i wielu innych.

Każdego roku do zacnego grona dołączają kolejne nazwiska, które pokazują, że polska kinematografia potrafi jeszcze wywoływać emocje i rozpoczynać dyskusje. Poniżej galeria gwiazd, które zostały uhonorowane podczas tegorocznego festiwalu. 

Byliśmy tam z kamerą. Co mówili nam ci, którzy mieli zaszczyt odcisnąć swoją dłoń w Międzyzdrojach?

Jestem zapewne jak wszyscy zaszczycona serdecznością, przytulona i taka doceniona czuję się - mówiła Małgorzata Pieczyńska.

Katarzyna Bonda:

Zupełnie nierzeczywiste. Miałam wrażenie, że stoję z boku i jako świadek, a nie ja. Pewnie dlatego, że nadal to do mnie nie dociera. 

Inne wypowiedzi w wideo poniżej.

Katarzyna Bonda, AKPA
Katarzyna Bonda uhonorowana na Alei Sław w Międzyzdrojach, AKPA
Paweł Domagała, fot. AKPA
Paweł Domagała uhonorowany na Alei Sław w Międzyzdrojach, AKPA
Dawid Ogrodnik, fot. AKPA
Dawid Ogrodnik uhonorowany na Alei Sław w Międzyzdrojach, AKPA
Małgorzata Peczyńska, fot. AKPA
Małgorzata Peczyńska uhonorowana na Alei Sław w Międzyzdrojach, AKPA
Waldemar Dąbrowski, for. AKPA
Waldemar Dąbrowski uhonorowany na Alei Sław w Międzyzdrojach, AKPA