Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "To piękna historia". Polak zwrócił uwagę światowej gwiazdy. W sieci roi się od gratulacji
Karolina Kurek
Karolina Kurek 18.04.2024 08:28

"To piękna historia". Polak zwrócił uwagę światowej gwiazdy. W sieci roi się od gratulacji

Dua Lipa
fot. Instagram

Polak znalazł się na ustach dziennikarzy i fanów z całego świata. A to wszystko za sprawą sławnej piosenkarki, która w wyjątkowy sposób wyróżniła go w swoich mediach społecznościowych. Kto i z jakiego jakiego powodu zrobił takie wrażenie na Dui Lipie?

Światowa kariera Dui Lipy

Dua Lipa to światowej sławy piosenkarka. Debiutancki singiel wydała w 2015 roku, a nosił on tytuł “New Love”. Utwór odniósł spory sukces na rynku muzycznym, a kariera wokalistki nabrała tempa. Od tego czasu gwiazda wydała dwa albumy, a trzeci będzie miał premierę w maju bieżącego roku. Dupa Lipa zdobyła szereg nagród, w tym m.in. 3 Grammy, czy 7 statuetek Brit Awards.

Wokalistka stworzyła wiele muzycznych przebojów. Należą do nich m.in. “Break My Heart”, “IDGAF", “Love Again”, “Dance The Night', czy ”Houdini".

Gwiazdy na BRIT Awards 2024: Dua Lipa, Ellie Goulding, Kylie Minogue, Mel C Penélope Cruz i Dua Lipa w niemal identycznych kreacjach podczas Met Gali 2023

Dua Lipa - pasja

Nie wszyscy pewnie wiedzą, że Dua Lipa, która jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych i lubi być w kontakcie z fanami, kilka lat temu założyła newsletter o nazwie “Service95”. Gwiazda dzieli się tam z fanami różnymi rekomendacjami, jak miejsca warte odwiedzenia, ciekawe profile w mediach społecznościowych, ale też przemyśleniami dotyczącymi ważnych problemów i kwestii społecznych na świecie. Dua Lipa poleca również książki i filmy swoim obserwującym. 

Polak doceniony przez Duę Lipę

Teraz na oficjalnym profilu na Instagramie jednej z największych gwiazd muzyki na świecie pojawiła się rekomendacja dla twórczości Polaka. Dua Lipa dodała nowy post, który przedstawia piosenkarkę pozującą z książką “Płynąc w ciemnościach”. Jej autorem jest polski pisarz, Tomasz Jędrowski. Fabuła dotyczy miłości dwóch mężczyzn, którzy są oponentami politycznymi. Akcja powieści ma miejsce na początku lat 80. w Warszawie. Dua Lipa we wpisie na Instagramie wychwala twórczość naszego rodaka.

Moją książką na maj jest „Swimming in the Dark” autorstwa @tomasz.jedrowski. To piękna opowieść o miłości i dojrzewaniu osadzona w brutalnym politycznym kontekście Polski komunistycznej lat 80. - zaczęła.

W dalszej treści posta gwiazda wyjaśniła obserwującym na Instagramie, o czym jest powieść Jędrowskiego.

Młodzi kochankowie Ludwik i Janusz spędzają idylliczne lato na dzikim biwakowaniu i pływaniu w jeziorach, ale gdy nadejdzie czas powrotu do Warszawy... staje się oczywiste, jakie moralne kompromisy będą musieli podjąć, by kontynuować swój zakazany romans. W tym samym czasie kraj przeżywa własny kryzys tożsamości - komunizm zaczyna się chwiać, a Ludwik i Janusz odkrywają, że nie są jedynymi, którzy żyją w kłamstwie - napisała. 

Dua Lipa zakończyła wpis, wyjaśniając, dlaczego według niej warto sięgnąć po tą powieść:

Przeczytanie „Swimming In the Dark” to jak zaglądanie w najbardziej intymne chwile odkrywania samego siebie, przybierające formę listu miłosnego od Ludwika do Janusza. To poetyckie i delikatne, płonące cichą wściekłością na prześladowania, którym od dziesięcioleci poddawana jest społeczność LGBTQIA+ w Polsce i którą nadal stara się zwalczać. To piękna historia – mam nadzieję, że pokochasz ją tak samo jak ja.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy w polskim języku z gratulacjami:

  • Boże, jak dziwnie, że Dua trzyma książkę polskiego autora. Ale kozacko
  • Polska górą!
  • Nasz człowiek!

Czytaliście “Płynąc w ciemnościach" Tomasza Jędrowskiego?

Dua Lipa, fot. Instagram
Dua Lipa, fot. Instagram
Tomasz Jędrowski, fot. Instagram
Tomasz Jędrowski, fot. Instagram