Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tylko u nas: Niespodzianka dla Edyty Górniak na Eurowizji! Tak uczczą 30-lecie jej występu
Tomasz Kowalewski
Tomasz Kowalewski 29.04.2024 15:10

Tylko u nas: Niespodzianka dla Edyty Górniak na Eurowizji! Tak uczczą 30-lecie jej występu

Edyta Górniak
fot. KAPiF

Jak dowiedział się Świat Gwiazd, organizatorzy tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji przygotowali nie lada atrakcję dla wszystkich miłośników talentu Edyty Górniak, jak i samej artystki. Poznajcie ekscytujące szczegóły.

Eurowizja 2024 już wkrótce

Eurowizja 2024 zbliża się wielkimi krokami. Po roku oczekiwania na największe muzyczno-telewizyjne widowisko na świecie, fani konkursu mogą już w końcu cieszyć się wyczekiwanymi materiałami z oficjalnych prób i odliczać dni do rozpoczęcia pierwszego półfinału. A ten już 7 maja. Emocje sięgają zenitu, zwłaszcza w Polsce, bowiem zobaczymy w nim występującą z ramienia TVP Lunę w utworze “The Tower”.

Dokładny przebieg eurowizyjnych koncertów to wciąż ściśle trzymana organizatorów tajemnica. Nam udało się jednak dowiedzieć o nie lada gratce, która w związku z Eurowizją 2024 czeka na polskich fanów. O szczegółach piszemy poniżej.

30 lat od występu Edyty Górniak na Eurowizji

2024 to rok szczególny dla każdego miłośnika Eurowizji z naszego kraju. Świętujemy bowiem bardzo wyjątkowy jubileusz. Tak, dobrze liczycie. To już 30 lat od debiutu Polski w tym międzynarodowym konkursie i 30. rocznica naszego największego eurowizyjnego sukcesu, czyli 2. miejsca wywalczonego przez Edytę Górniak w Dublinie.

Jak dowiedział się Świat Gwiazd, organizatorzy 68. Konkursu Piosenki Eurowizji z tej okazji przygotowali coś wyjątkowego. Szczegóły poniżej.

Niespodzianka organizatorów Eurowizji 2024 dla Edyty Górniak

“To nie ja!” do dziś uważany jest za jeden z najwybitniejszych utworów w historii Eurowizji. Okazuje się, że wielomilionowa widownia z całego świata będzie miała okazję już wkrótce przypomnieć sobie ten kultowy występ Edyty Górniak.

 

Szwedzcy producenci tegorocznego finału Konkursu Piosenki Eurowizji postanowili zrobić niespodziankę dla Edyty Górniak z okazji 30. rocznicy jej sukcesu w Dublinie. I tak występ Luny, czyli polskiej reprezentantki w tegorocznym konkursie, poprzedzi fragment występu Edyty sprzed 30 lat na Eurowizji - zdradza w rozmowie ze Światem Gwiazd znajomy Jacka Cygana i Stanisława Syrewicza, autorów “To nie ja!”

Cygan i Syrewicz nie wahali się nawet chwili i wyrazili zgodę na to, by w trakcie Eurowizji 2024 wykorzystano nagranie sprzed trzech dekad.

Dyrektor firmy produkującej finałowe show w szwedzkim Malmo zadzwonił już w tej sprawie do Jacka Cygana, autora hitu “To nie ja!”, z prośbą o zgodę na wykorzystanie fragmentu piosenki. Taki sam telefon wykonał do Stanisława Syrewicza, autora muzyki. Obaj panowie, jako właściciele praw autorskich do “To nie ja” zgodzili się. Zatem w tym roku ponownie zobaczymy Edytę Górniak na Eurowizji – wyjawia nasz rozmówca.

Spodziewaliście się, że organizatorzy Eurowizji w tak szczególny sposób uhonorują polską gwiazdę?

Poniżej możecie obejrzeć ten legendarny występ.
 

KAPIF_1000pix_K1105329F.jpg
Edyta Górniak, fot. KAPiF
KAPIF_1000pix_K1108664F.jpg
Edyta Górniak, fot. KAPiF