Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > TYLKO U NAS: Roksana Węgiel zwróciła się do Mai Krzyżewskiej przed Eurowizją Junior. Tak oceniła jej piosenkę
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 25.11.2023 09:37

TYLKO U NAS: Roksana Węgiel zwróciła się do Mai Krzyżewskiej przed Eurowizją Junior. Tak oceniła jej piosenkę

Roksana Węgiel o Mai Krzyżewskiej
Roksana Węgiel i Maja Krzyżewska fot. KAPiF/Instagram @badzmyrazem.tvp

Już w niedzielę 26 listopada wielki finał będzie miała Eurowizja Junior. Koncert odbędzie się w Nicei, a Polskę będzie reprezentowała Maja Krzyżewska. Roksana Węgiel za naszym pośrednictwem ma jej do przekazania kilka słów. 

Eurowizja Junior z udziałem Roksany Węgiel

Pierwszy i zarazem historyczny sukces w Eurowizji Junior dla Polski należy do Roksany Węgiel. Zwyciężczyni pierwszej edycji programu “The Voice Kids” w 2018 roku była bezkonkurencyjna. Zachwyciła publiczność w Mińsku zdobywająca łącznie 215 punktów: 136 pkt od widzów (1 miejsce) i 79 pkt od jury ( 7 miejsce).

Na scenie zaśpiewała swój wielki hit “Anyone I Want To Be”. Utwór stał się popularny nie tylko w naszym kraju. Od tamtej pory kariera Roksany prężnie się rozwija. Wydaje kolejne płyty, gra koncerty, a wokół siebie zgromadziła wierną grupę fanów. Poniżej przypominamy jej występ z Eurowizji w 2018 roku. 

Eurowizja Junior 2023. Poznaliśmy reprezentanta Polski! Posłuchaj piosenki, z którą Maja Krzyżewska zawalczy o zwycięstwo Eurowizja Junior: Po występie reprezentacji Ukrainy publiczność zaczęła krzyczeć. W oczach 14-latki pojawiły się łzy

Eurowizja Junior 2023. Maja Krzyżewska: piosenka i występ

W 2023 roku reprezentantką Polski na Eurowizji Junior jest Maja Krzyżewska. 12-latka wzięła udział w szóstej edycji programu “The Voice Kids”. W programie odwróciła dwa fotele i na dalszą drogę wybrała drużyną Cleo. 

Nastolatka wzięła udział w odcinkach eliminacyjnych Szansy na Sukces. W pierwszym etapie zaśpiewała piosenkę Adele “Set Fire To The Rain” w kolejnym wykonała utwór Eda Sheerana “Photograph”. Chociaż zdobyła najmniejszą ilość punktów od jurorów, to widzowie wsparli ją swoimi SMS-ami i zapewnili udział w międzynarodowym konkursie. 

Maja w Nicei zaśpiewa piosenkę “I Just Need A Friend”, która została stworzona właśnie na potrzeby Eurowizji. W konkursie wezmą udział wokaliści z 16 krajów. 12-latka z Polski wystąpi z numerem 9. Poniżej możecie zobaczyć wideo z oficjalnych prób.

Eurowizja Junior 2023. Roksana Węgiel o występie Mai Krzyżewskiej

Roksana, która w ciągu kilku lat kariery stała się jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce, mocno kibicuje 12-latce z Polski. Za naszym pośrednictwem przekazała kilka słów na temat występu Mai. 

Maja moim zdaniem jest bardzo dobrze przygotowana i po obejrzeniu jej próby z całego serca życzę, żeby trafiła do grona zwycięzców! Cieszę się, że kolejna zdolna młoda artystka będzie mogła rozpocząć swoją karierę i wprowadzać powiew świeżości do rodzimej branży muzycznej- powiedziała dla Świata Gwiazd.

Następie Roksana zwróciła się bezpośrednio do Mai. Przekazała, że nie zdążyły się spotkać przed jej wyjazdem do Nicei, ale mocno trzyma za nią kciuki. 

Miałyśmy nawet spotkać się z Mają przed jej wyjazdem, ale finalnie nie udało nam się spiąć kalendarzy więc Maja, to co chciałam Ci powiedzieć na spotkaniu: to idź jak po swoje, jesteś utalentowana, młoda i całe życie przed tobą, baw się piosenką, baw się przestrzenią sceny, baw się z publicznością, bo to możliwe, że najfajniejsza przygoda w Twoim życiu. Ja jak i cała Polska trzymamy za Ciebie kciuki, a i SMS wyślę ! Pozdrawiam Ciepło! - dodała. 

Kibicujecie Mai?

403625881_372578258538320_5921783046600249841_n (1).jpg
Roksana Węgiel fot. KAPiF
Maja Krzyżewska fot. Instagram @majakrzyzewska.official
Maja Krzyżewska fot. Instagram @majakrzyzewska.official