Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wiadomo, kto będzie zarządzał majątkiem Tomasza Komendy. To stanie się jego pieniędzmi
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 02.03.2024 11:21

Wiadomo, kto będzie zarządzał majątkiem Tomasza Komendy. To stanie się jego pieniędzmi

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda, fot. KAPiF

Śmierć Tomasza Komendy wstrząsnęła całą Polską. Wielu zastanawia się, co teraz stanie się z milionami, które otrzymał w zadośćuczynieniu. Wiemy, kto będzie dbał o jego fortunę.

Pogrzeb Tomasza Komendy

W przypadku pogrzebu Tomasza Komendy, chociaż miał on charakter świecki, na cmentarzu pojawiły się symbole religijne, takie jak krzyż. Wynika to z różnych potrzeb i przekonań samych żałobników. Nawet jeśli zmarły miał kryzys wiary, jak Tomasz Komenda podczas swojego pobytu w więzieniu, to jego rodzina i przyjaciele mogą wciąż być związani z religijnymi tradycjami lub odczuwać potrzebę symbolicznego oddania hołdu zmarłemu poprzez takie gesty.

Nie ma normy. Często na przykład w ramach jednej rodziny albo jednej grupy osób bliskich są różne potrzeby i dla niektórych jest na przykład ważne, żeby był tradycyjny rytuał, a dla innych to, żeby był jakiś osobisty element. Ja bym tego nie traktowała jako takie czarno-białe – mówi specjalistka.

Jak różni się pogrzeb prowadzony przez mistrza ceremonii od tego, który odbywa się z udziałem duchownego? W pierwszym przypadku, oprócz samego mistrza ceremonii, może być obecny celebrant, który nie tylko prowadzi ceremonię, ale także wspólnie z rodziną planuje wszystkie jej aspekty. Ponadto pochówek świecki pozwala na większą różnorodność rytuałów i elementów, które nie zawsze są możliwe w tradycyjnym pochówku kościelnym. 

Pogrzeb Tomasza Komendy, fot. AKPA
Pogrzeb Tomasza Komendy, fot. KAPiF

Tomasz Komenda od zawsze marzył, aby zostać ojcem. Niestety długo nie było mu dane spełniać się w tej roli. Po wyjściu z więzienia doczekał się syna, ich relacje nie były najlepsze.

Zaskakująca decyzja Tomasza Komendy ws. domu. Aż trudno uwierzyć w to, co zrobił Niesamowite, co zrobił bank dla Tomasza Komendy. Niecodzienna sytuacja w trosce o najbliższych

Syn Tomasza Komendy

Tomasz Komenda opuścił więzienie po odbyciu 18 z 25 lat wyroku. Po uniewinnieniu próbował odbudować swoje życie. Na aplikacji randkowej poznał Annę Walter. Tomasz oświadczył się kobiecie w 2020 roku podczas premiery filmu "25 lat niewinności", opowiadającego jego historię. Ich syn, Filip, przyszedł na świat 30 listopada tego samego roku.

U faceta najważniejsze jest, żeby usłyszał słowo „tata”. Szkoda tylko, że dopiero po 44 latach – mówił Komenda w „Dzień dobry TVN” tuż przed narodzinami chłopca.

Niestety w pewnym momencie ich relacja zaczęła się psuć. Anna Walter ujawniła, że Komenda zostawił ją i syna latem 2021 roku. Zanim to się wydarzyło, w ich związku pojawiła się przemoc słowna. 

Powszechnie wiadomo, że Tomasz ograniczył kontakt w ostatnich miesiącach życia ze wszystkimi najbliższymi. Do kogo trafi, więc majątek po jego śmierci?

Kto zajmie się fortuną Tomasza Komendy?

Ogromnie ważna jest kwestia dokumentu testamentowego Tomasza Komendy. Jeśli nie pozostawił on takiego dokumentu, będą miały zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego. Kto zatem może odziedziczyć odszkodowanie, które mu się należy?

Sprawa jest dość prosta, ale kluczowe jest to, czy był testament. Jeśli go nie nie było, to przy założeniu, że Tomasz Komenda nie był żonaty, spadek trafia do potomstwa - wyznał radca prawny mec. Arkadiusz Skrobich w rozmowie z portalem naTemat.

W tej sytuacji spadek po Tomaszu Komendzie otrzyma jego syn. Do czasu osiągnięcia pełnoletniości syna, jego matka, Anna Walter, będzie mogła zarządzać finansami. Jednakże, w przypadku dużej sumy pieniędzy, sprawa może być przedmiotem dalszego postępowania sądowego.

Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, fot. KAPiF