Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Aktor Mikołaj K. z wyrokiem w trybie nakazowym. Znamy szczegóły bulwersującej sprawy, jest sprzeciw
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 30.03.2023 10:13

Aktor Mikołaj K. z wyrokiem w trybie nakazowym. Znamy szczegóły bulwersującej sprawy, jest sprzeciw

Mikołaj K
fot. KAPiF

Zapadła decyzja sądu w sprawie aktora, Mikołaja K. Mężczyzna został uznany za winnego niepłacenia alimentów na rzecz dwóch synów. Teraz spotka się z dodatkowymi kosztami.

Postępowanie sądowe brało pod uwagę kwestię unikania zapłaty alimentów przez aktora. Szczegółami sprawy podzielił się informator Plotka, który przekazał, jakie kary zostały na niego nałożone. Winny musi zapłacić wysoką grzywnę.

Mikołaj K. usłyszał wyrok sądu

Aktor przez kilka lat miał uchylać się od niepłacenia alimentów na dwójkę swoich dzieci. Teraz Prokuratura Okręgowa w Warszawie podjęła decyzję w jego sprawie podczas pierwszej rozprawy.

Mikołaj K. został uznany za winnego. Sąd podjął decyzję w trybie nakazowym bez udziału stron. O winie mężczyzny świadczyły dowody zebrane w procesie przygotowawczym.

Sąd rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał oskarżonego Mikołaja K. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i za to na podstawie z art. 209 § 1 k.k. skazał go i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 200 (dwustu) stawek dziennych, ustalając wysokość jednej stawki dziennej na kwotę 30,00 zł (trzydziestu) złotych — przekazał informator portalu.

Na profilu Antka Królikowskiego pojawiły się zdjęcia Joanny Opozdy w złym stanie. Twierdzi, że to wina hakera

Kara grzywny to nie wszystko

Na mężczyznę została nałożona kara pieniężna w wysokości 6 tysięcy złotych, jednak to nie jedyne koszty, które poniesie w wyniku procesu. Dodatkowo dochodzi do tego kwota na rzecz Skarbu Państwa.

Musi też zapłacić na rzecz Skarbu Państwa kwotę 277,10 zł (dwieście siedemdziesiąt siedem i 10/100) złotych tytułem kosztów postępowania oraz kwotę 600,00 zł (sześciuset) złotych tytułem opłaty sądowej — przekazano.

W sprawie Mikołaja K. pojawił się sprzeciw

Jak przekazuje informator portalu, strona pokrzywdzona wniosła również o uregulowanie zaległych alimentów. Jak ujawniono, kwota ta może wynosić blisko 150 tysięcy złotych.

Do wyroku nakazowego został złożony sprzeciw i dodatkowo ze strony pokrzywdzonej został złożony wniosek o naprawę szkody, czyli o uregulowanie zaległości alimentacyjnej. W związku z wniesionym sprzeciwem wyrok ten utracił moc wyroku nakazowego — ujawniono.

Pozytywnie rozpatrzony sprzeciw sprawi, że sprawa trafi ponownie do sądu na zasadach ogólnych. Podczas procesu dotychczasowy wyrok nie musi być brany pod uwagę podczas rozpatrywania sprawy.

Źródło: Plotek