Swiatgwiazd.pl > Newsy > Aleksandra Popławska prosi o pomoc. Mała Marcelinka usłyszała przykrą diagnozę
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 22.03.2023 18:02

Aleksandra Popławska prosi o pomoc. Mała Marcelinka usłyszała przykrą diagnozę

Aleksandra Popławska
Fot. KAPiF

Wszyscy mówią dziś o okropnej sytuacji, jaka spotkała rodzinę Dawida Kubackiego. Kolejną walkę o życie toczy malutka, kilkuletnia krewna Aleksandry Popławskiej. Aktorka zamieściła wzruszający wpis w mediach społecznościowych, w którym apeluje o pomoc.

Gwiazda ma całkiem spore grono fanów. Na Instagramie obserwuje ją ponad 125 tysięcy osób. Postanowiła więc wykorzystać swoje zasięgi, aby pomóc małej Marcelinie i zebrać pieniądze na walkę z nowotworem.

Aleksandra Popławska prosi o pomoc dla dziecka

Gwiazda takich tytułów, jak „Listy do M. 5”, „Stulecie Winnych”, „Szadź” i „Klangor ”, urodziła się 17 marca 1976 roku. Przed kilkoma dniami obchodziła więc urodziny. Zamiast radosnego wpisu opublikowała jednak smutne wieści. Dotyczą one jej pięcioletniej kuzynki Marceliny.

Aktorka sama ma dorastającą już córkę Antoninę, rozumie więc ból, jaki mogą czuć rodzice dziecka. Lekarza wykryli u małej Marceliny glejaka. Popławska założyła zbiórkę internetową i opowiedziała fanom o dziewczynce, przy okazji publikując wspólne zdjęcie.

Sąsiadka Dawida Kubackiego przerwała milczenie. Wszyscy mieszkańcy przeżywają sytuację skoczka

Aleksandra Popławska zbiera pieniądze na leczenie kuzynki

Dziś są moje urodziny i w tym dniu mam tylko jedno marzenie. Chciałabym, żeby moja mała pięcioletnia kuzynka Marcelinka była zdrowa. Marcysia od dwóch tygodni przebywa w Centrum Zdrowia Dziecka na onkologii dziecięcej – rozpoczęła swój wpis Popławska.

„Jeszcze dwa tygodnie temu była zdrową energiczną, charakterną dziewczyną, okazało się jednak, że w jej główce zamieszkał nieoperacyjny, glejakowaty stwór, który chce przejąć nad Marcysią kontrolę, osłabił ją bardzo i każdego dnia rodzina walczy o kolejny dzień” pisze poruszona Aleksandra, deklarując jednocześnie, że nie porzucają nadziei na zwycięstwo z chorobą.

Aleksandra Popławska prosi o pomoc dla Marceliny

Popławska założyła zbiórkę, by pomóc rodzinie Marceliny. „Wiem, że zdrowia nie można kupić, ale to jedyny sposób, żeby wesprzeć rodzinę w walce, w byciu blisko córki, w poszukiwaniu różnych metod leczenia. Medycyna rozwija się i każdy dzień może gdzieś na świecie przynieść nieoczekiwane rozwiązanie” pisze z niesłabnącą nadzieją aktorka.

Jednocześnie Aleksandra podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc i okazali wsparcie. „Dziękuję za wszystkie życzenia urodzinowe. Niech spełni się to jedno” napisała na koniec.

Zobacz zdjęcia:

Aleksandra Popławska
Aleksandra Popławska, fot. KAPiF
Aleksandra Popławska
Aleksandra Popławska, fot. KAPiF
Aleksandra Popławska
Aleksandra Popławska, fot. KAPiF