Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Sąsiadka Dawida Kubackiego przerwała milczenie. Wszyscy mieszkańcy przeżywają sytuację skoczka
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 22.03.2023 15:06

Sąsiadka Dawida Kubackiego przerwała milczenie. Wszyscy mieszkańcy przeżywają sytuację skoczka

Dawid Kubacki
fot. Christian Bier, cropped, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63135591/instagram.com/_marta_ku_/

W poniedziałek Dawid Kubacki przekazał informacje o nagłym pogorszeniu się zdrowia jego żony, Marty. Od tego czasu skoczek może liczyć na ogromne wsparcie. Sprawę komentują nawet sąsiedzi sportowca.

W sąsiadujących miejscowościach Gronkowa i Gronia mieszkańcy pogrążeni są w głębokiej zadumie. Do tej pory wraz z Dawidem Kubackim świętowali jego zawodowe sukcesy. Teraz czekają na wiadomości odnośnie do stanu zdrowia jego żony.

Dawid Kubacki powiadomił o pobycie żony w szpitalu

Podczas niedzielnego konkursu Pucharu Świata skoczek nieoczekiwanie zrezygnował z dalszego udziału. Później okazało się, że jego decyzja została pokierowana nagłym pogorszeniem się zdrowia jego żony. Marta Kubicka w trafiła do szpitala, a jej stan został określony jako ciężki.

Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie — wyznał Dawid Kubacki.

Wraz z oświadczeniem zaczęło pojawiać się mnóstwo słów wsparcia od gwiazd i innych sportowców. Okazuje się, że sytuacją skoczka interesują się również jego sąsiedzi.

"Pierwsza miłość", "Klan": Kim był Warszosław Kmita? Aktor odszedł po nagłej chorobie

Sąsiedzi współczują skoczkowi

W rodzinnej miejscowości Dawida Kubackiego, Gronkowie, wieść o problemach sportowca rozniosła się bardzo szybko. Sąsiedzi, którzy znają prywatnie małżeństwo, z bólem serca obserwują rozwój sytuacji.

Bardzo się ludzie przejęli. Wszyscy mu współczujemy. Niedawno dziecko im się urodziło i byli tacy szczęśliwi. Każdy się zastanawia, co to będzie. Taka tragedia go spotkała — powiedziała "Faktowi" właścicielka sklepu w sąsiedniej miejscowości. 

W rodzinnej miejscowości nie jest gwiazdą skoczni

Mimo dużej rozpoznawalności mieszkańcy wsi znają Dawida Kubackiego głównie jako sąsiada i głowę rodziny. Wielokrotnie spotykali się ze sportowcem podczas zwyczajnych czynności jak m.in.: niedzielna wizyta w kościele.

W trudnym czasie przekazują Marcie i jej bliskim pozytywne myśli oraz modlitwę. Mocno wierzą, że żona 33-latka odzyska zdrowie.

Wszyscy jesteśmy z nim myślami, wspieramy dobrym słowem. Każdy o tym rozmawia, każdy mu współczuje. Wszyscy się modlą za jego rodzinę. Życzymy mu jak najlepiej, żeby się wszystko dobrze ułożyło, żeby znowu mogli być szczęśliwi i mogli cieszyć się sobą — zaznaczyła rozmówczyni portalu.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: Fakt