Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Foto > Andrzej Seweryn z piątą żoną na salonach. Jest od niego sporo młodsza
Karolina Kurek
Karolina Kurek 10.05.2024 09:14

Andrzej Seweryn z piątą żoną na salonach. Jest od niego sporo młodsza

Andrzej Seweryn z żoną
fot.: KAPiF

Andrzej Seweryn pojawił się z piątą żoną na premierze filmu. Między małżonkami jest znaczna różnica wieku. Jak się poznali?

Andrzej Seweryn na ekranie

Andrzej Seweryn to wybitny polski aktor. Ukończył PWST w Warszawie i szybko rozpoczął pracę w branży. Przez lata swojej kariery osiągnął wiele sukcesów. Seweryn miał okazję współpracować z takimi reżyserami jak Andrzej Wajda, Grzegorz Holoubek, Agnieszka Holland, Jerzy Hoffman, czy Steven Spielberg. 

Artysta ma bogatą filmografię, a do najważniejszych produkcji z jego udziałem można zaliczyć “Ziemię Obiecaną”, “Noce i dnie', ”Dantona", “Indochiny”, “Zemstę”, czy “Prymas. Trzy lata z tysiąca”. W ostatnich latach zagrał w popularnym serialu “Rojst”. Andrzej Seweryn jest dyrektorem Teatru Polskiego w Warszawie. Aktor posiada wiele odznaczeń m.in. Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, czy  Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. 

Chociaż na życie zawodowe nigdy nie mógł narzekać, to w sferze prywatnej sporo się u niego działo. 

Pięć żon, troje dzieci z różnych związków. Oto barwne życie legendy kina i teatru Andrzeja Seweryna Andrzeja Seweryna zamurowało, gdy usłyszał od syna, jakim był ojcem. To odpowiedź na słowa o porażce

Życie prywatne Andrzeja Seweryna

Seweryn wzbudzał ciekawość fanów poczynaniami w życiu prywatnym. Po raz pierwszy na ślubnym kobiercu stanął w 1968 roku z Bogumiłą Blajfer, którą poznał w trakcie studiów. Związek jednak nie przetrwał próby czasu i doszło do rozstania.

Drugą żoną Andrzeja Seweryna była Krystyna Janda, dziś jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek. Para pobrała się w 1973 roku. Dwa lata później na świat przyszła ich córka, która jako dorosła kobieta poszła w ślady rodziców i również wybrała aktorstwo. 

Artysta rozwiódł się z Jandą w 1979 roku, a Laurence Bourdii poślubił trzy lata później. Para doczekała się syna, któremu nadali imię Yann. Ten związek również nie przetrwał i w 1987 roku Seweryn rozstał się z trzecią żoną. 

Rok po tym wydarzeniu, po raz czwarty stanął na ślubnym kobiercu, a jego wybranką była Mireille Maalouf. Małżeństwu urodził się syn, Maxmilien. Artysta po 24. latach związku rozwiódł się z Maalouf, a w 2015 roku ożenił się po raz piąty. 

Andrzej Seweryn pokazał młodą żonę

Piątą żoną Andrzeja Seweryna została Katarzyna Kubacka, która jest prezesem Fundacji Sztuki Filmowej "Taki jestem" i producentką Festiwalu Filmów – Spotkań Nie Zwykłych w Sandomierzu. Para poznała się podczas jednego z wydarzeń kulturowych. Tak artysta mówił o tym spotkaniu:

Kiedy Kasia zapraszała mnie na festiwal filmów polskich do Maroka, zakończyła swojego mejla słowami: »Ciepło pozdrawiam«. Może dla innych osób nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ale do mnie nikt wcześniej tak nie pisał. Byłem ciekaw, kto to jest. Potem zobaczyłem wysoką, piękną kobietę w długiej sukni i stało się. Po prostu się zakochałem - mówił w rozmowie z “Urodą życia”.

Między małżonkami jest 18 lat różnicy, jednak zakochanym to nie przeszkadza. Niedawno pojawili się razem na premierze filmu “Nieobliczalna”. Seweryn zaprezentował się w szarym garniturze, a do tego dobrał jasnoniebieską koszulę. Jego żona postawiła na długą sukienkę w kwiatowy wzór. Na premierze nie brakowało między nimi bliskości i czułych gestów. Poniżej zdjęcia zakochanych. 

Andrzej Seweryn z żoną, fot. KAPiF
Andrzej Seweryn z żoną, fot. KAPiF
Andrzej Seweryn z żoną, fot. KAPiF
Andrzej Seweryn z żoną, fot. KAPiF