Bogumiła Wander z mężem Żródło: eastnews & TRICOLORS

Pogłębia się choroba Bogumiły Wander

4 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Do mediów napływają najnowsze wieści dotyczące Bogumiły Wander. Stan zdrowia legendarnej spikerki w ostatnich latach znacznie się pogorszył. Krzysztof Baranowski przekazał, że po dawnej Bogumile Wander praktycznie nie ma już śladu - prezenterka nie rozpoznaje nawet własnego męża.

  • Mąż Bogumiły Wander przekazał przykre wieści dotyczące zdrowia legendarnej prezenterki
  • Gwiazda TVP cierpi na postępującą chorobę neurodegeneracyjną
  • Od kilku lat przebywa w specjalistycznym ośrodku
  • Największą popularnością cieszyła się w latach 70 ubiegłego wieku

Kiedyś Bogumiła Wander błyszczała jako jedna z najjaśniejszych gwiazd Telewizji Polskiej. Dziś blask przygasł, a sama prezenterka stała się cieniem dawnej siebie. Wszystko za sprawą choroby, jaką lekarze zdiagnozowali u Bogumiły Wander parę lat temu.

Choroba Bogumiły Wander. “Żyje w innym świecie”

O tym, jak choroba Alzheimera w okrutny sposób odbiera ludziom to, co dla nich najcenniejsze, na własnej skórze przekonali się Bogumiła Wander i jej bliscy. Alzheimer to neurodegeneracyjna jednostka chorobowa, prowadząca do otępienia pacjenta. Niekiedy określa się ją mianem “przedstarczego zaniku mózgu”. Wielu zmagających się z nią chorych przestaje rozpoznawać nawet najbliższych. Co gorsza, dzisiejsza medycyna nie zna sposobu na to, by odwrócić wspomniane skutki choroby.

Z powodu postępu choroby Alzheimera dwa lata temu Bogumiła Wander trafiła do specjalistycznego ośrodka w Konstancinie. Przez utrudnienia spowodowane pandemią COVID-19 małżonek prezenterki, Krzysztof Baranowski, nie mógł odwiedzać ukochanej. Udało mu się spotkać z żoną, dopiero gdy na pewien czas poluzowano część restrykcji.

W rozmowie z portalem Pomponik Krzysztof Baranowski zgodził się powiedzieć parę słów o stanie zdrowia małżonki. Niestety nie miał dobrych wieści do przekazania. Choć fizycznie Bogumiła Wander miewa się dobrze, jej umysł nie pracuje już tak, jak kiedyś.

Metamorfoza Barbary Mularczyk-PotockiejMetamorfoza Barbary Mularczyk-PotockiejCzytaj dalej

- Umysłowo to już inny świat. Bogusia żyje już w innym świecie - przekazał mąż Bogumiły Wander.

Zdjęcie Krzysztofa Baranowskiego, które stoi na stoliku przy łóżku dawnej gwiazdy TVP, obecnie niewiele już dla Bogumiły Wander znaczy. Choroba sprawiła, że legendarna prezenterka nie poznaje swojego ukochanego. Nie pamięta również, że niegdyś wielu określało ją mianem “najpiękniejszej spikerki z Woronicza”.

Według doniesień mediów Bogumiła Wander nie zdaje sobie sprawy również z tego, że niedawno straciła bliskiego członka rodziny. Parę miesięcy temu odszedł bowiem jej brat Włodzimierz - on również miał cierpieć na chorobę Alzheimera. Dla bliskich prezenterki jej obecny stan to prawdziwy cios.

- Oddałbym wszystko, by mnie pamiętała - miał powiedzieć w rozmowie z przedstawicielami mediów Krzysztof Baranowski.

Lata świetności Bogumiły Wander

Bogumiła Wander błyszczała na antenie TVP w latach 70 ubiegłego wieku. Swą karierę zaczynała dekadę wcześniej w łódzkim ośrodku Telewizji Polskiej. Przez kilka lat pracy w szeregach stacji otrzymała miano prawdziwej gwiazdy TVP.

W latach 70 Bogumiła Wander zapowiadała najpopularniejsze programy; telewidzowie mieli okazję oglądać ją wówczas na żywo. Kariera prezenterki w Telewizji Polskiej rozwijała się prężnie przez 3 dekady. W tym czasie zniknęła z wizji tylko na kilka lat, gdy wyjechała z partnerem do Belgii.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: SuperExpress, Medonet, o2.pl, Telemagazyn, Viva!

Następny artykuł