Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Co dalej z "1 z 10"? Tadeusz Sznuk właśnie wydał komunikat o ukochanym teleturnieju Polaków
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 24.12.2023 09:20

Co dalej z "1 z 10"? Tadeusz Sznuk właśnie wydał komunikat o ukochanym teleturnieju Polaków

Tadeusz Sznuk, fot. kadr z programu "Jeden z dziesięciu"/TVP
Tadeusz Sznuk, fot. kadr z programu "Jeden z dziesięciu"/TVP

“Jeden z dziesięciu” zagrożony? W związku z trwającą w TVP reformą wielu fanów zastanawia się, jaka jest przyszłość popularnego teleturnieju. Głos w sprawie zabrał sam prowadzący, Tadeusz Sznuk.

Skutki reformy w TVP

W środę rozpoczęła się reforma TVP, jaką od dłuższego czasu zapowiadał obóz tzw. Koalicji 15 października. Telewizja, uznawana przez osiem ostatnich lat przez przedstawicieli ruchu za tubę propagandową środowiska Prawa i Sprawiedliwości, przechodzi właśnie intensywne przemiany.

Nadawanie zakończył kanał TVP Info, z ekranów zniknęły też “Wiadomości" zastąpione nowym formatem informacyjnym, “19.30”. Doszło również do pierwszych zmian obsadowych, które najprawdopodobniej dotkną również programy rozrywkowe. Mówi się, że z medium pożegna się m.in. prowadzący “Va Banque” Przemysław Babiarz. To jednak nie koniec.

Pierwsza gwiazda TVP wraca do stacji! Wiemy, czym się zajmie. Polacy będą oglądać go niemal codziennie Znany dziennikarz właśnie podsumował "19:30". Dojrzał to, czego nie zauważyła reszta! "Była to manipulacja"

"Jeden z dziesięciu". Co dalej z programem?

Wielu widzów obawia się o losy programu “Jeden z dziesięciu”, który już od prawie 30 lat nadawany jest w Telewizji Polskiej. Jego prowadzącym niezmiennie pozostaje charyzmatyczny i niezawodny Tadeusz Sznuk.

Niewielu potrafi wyobrazić sobie TVP bez budzącego ogromne emocje show, które w ostatnim czasie zyskało jeszcze większą popularność za sprawą występu “geniusza ze Śliwnik” Artura Baranowskiego, który bezbłędnie odpowiedział na wszystkie zadane przez gospodarza pytania.

Jak więc rysuje się przyszłość “Jednego z dziesięciu”? W rozmowie z “Faktem” głos postanowił zabrać sam Tadeusz Sznuk, który wyjawił, na co powinni przygotować się wielbiciele programu.

Tadeusz Sznuk przerywa milczenie

Zdaniem Tadeusza Sznuka, nic nie wskazuje na to, by coś miało ulec zmianie w planowanej emisji kolejnych odcinków “Jednego z dziesięciu”. Już na początku przyszłego roku rozpocznie się realizacja następnych wydań.

To, co jest pokazywane w tej chwili w telewizji, to są powtórki, ale one są niezależnie od wydarzeń, były planowane. To taki sezon powtórek. My już mamy nagrania na odcinki następne, premierowe. Na razie najbliższa sesja nagrań jest w połowie stycznia. I nikt nam nie mówił, że coś ma się zmienić. Na razie jest bez zmian - orzekł Tadeusz Sznuk.

Gospodarz programu zasugerował, że nie spodziewa się, że reforma mediów publicznych doprowadzi do zniknięcia z TVP show cieszącego się popularnością od wielu lat.

Nie sądzę, żeby program pod tytułem “Jeden z dziesięciu” został zakwalifikowany przez którąkolwiek ze stron za niegodne miejsca na antenie - uspokoił w rozmowie z “Faktem”.

Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk, fot. KAPiF
Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk, fot. KAPiF
Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk, fot. KAPiF

Źródło: fakt.pl