Swiatgwiazd.pl
Dariusz Michalczewski

MARCIN GADOMSKI/East News

Czy Dariusz Michalczewski żyje?

20 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Dariusz Michalczewski to wybitny polski pięściarz, który dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom na ringu zyskał międzynarodowy rozgłos. Okazuje się, że w 2018 roku w zagranicznych serwisach pojawiła się informacja o śmierci sportowca. Na angielskie

Dariusz Michalczewski dzięki swoim międzynarodowym sukcesom na ringu do dziś jest jednym z najpopularniejszych polskich sportowców. Choć mężczyzna skończył już 52 lata nadal jest w świetnej formie i może pochwalić się nie lada kondycją. Tymczasem na angielskiej Wikipedii niespodziewanie pojawiła się informacja o jego śmierci. Wpadkę od razu zauważono.

Dariusz Michalczewski żyje? Fani zaczęli się martwić, wszystko przez fałszywą informację

9 grudnia 2018 roku w Warszawie doszło do wypadku samochodowego, w którym zginęła jedna osoba. Według świadków zdarzenia samochód nagle zjechał na pobocze i uderzył w wiadukt. Kierowca zmarł mimo reanimacji. Był nim były pięściarz Dariusz M. Angielska Wikipedia zidentyfikowała go jako Dariusza Michalczewskiego. Prawda okazała się jednak zupełnie inna.

Prowadzącym samochód rzeczywiście był Dariusz M., były pięściarz. Jednak w tragicznym wypadku nie zginął Dariusz Michalczewski, a Dariusz Mróz.  

Kim był Dariusz Mróz? Mężczyzna zginął w tragicznym wypadku samochodowym w Warszawie

Dariusz Mróz był jednym z trenerów sekcji bokserskiej Legii Warszawa. Wcześniej, bo w 1986 roku  boksując w jej barwach zdobył tytuł wicemistrza Polski juniorów w kat. Półśredniej. Reprezentował też Polskę na IX edycji Mistrzostw Europy Juniorów w Kopenhadze.

Zdobył też miano młodzieżowego wicemistrza Polski w wadze półśredniej. W późniejszych latach trenował między innymi Mariusza Pudzianowskiego czy Pawła Nastulę. 

Dariusz Mróz tak jak Dariusz Michalczewski, był więc mocno związany ze światem boksu. Dodatkowo miał takie samo imię i pierwszą literę nazwiska. Przez zbieżność inicjałów i zawodów doszło do fatalnej pomyłki. Błąd na angielskiej Wikipedii szybko został jednak poprawiony. 

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl, sportowefakty.wp.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >