Swiatgwiazd.pl
Czy Woody Allen ma dzieci?

wikipedia.org/Georges Biard

Czy Woody Allen ma dzieci?

20 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Czy Woody Allen ma dzieci? Życie znanego scenarzysty przed lata rodziło ogrom emocji.

Czy Woody Allen ma dzieci? Życie prywatne uznanego reżysera od lat budzi ogromne zainteresowanie w opinii publicznej. Swego czasu wzbudzało też wiele kontrowersji.

Czy Woody Allen ma dzieci?

Urodzony 1 grudnia 1935 roku reżyser od najmłodszych lat ciężko pracował na swój sukces. Wywodzi się jednak z żydowskiej rodziny, a jego rodzice chcieli, by został farmaceutom. On natomiast już jako kilkunastoletni chłopiec marzył o podążaniu drogą filmową. 

Chociaż w życiu zawodowym szybko zaczął święcić triumfy\, w sferze prywatnej, a dokładniej uczuciowej, nie miał tyle szczęścia. Allen był trzykrotnie żonaty - jego pierwszą żoną była Harlene Rosen (1956–1962), później zawarł związek małżeński z Louise Lasser (1966–1969), a następnie z Soon-Yi Previn (od 1997). 

Następnie od 1980 do 1992 roku żył w nieformalnym związku aktorką Mią Farrow. Para zaadoptowała dwoje dzieci syna Moshe i córkę Dylan. Doczekali się też biologicznego dziecka - Ronana. W 1992 roku, po rozstaniu, Mia otrzymała pełną opiekę nad dziećmi, a dla znanego reżysera zaczęło się prawdziwe piekło. 

Sądowa batalia

Gdy sąd przyznał prawa rodzicielskie Mii, ujawniono też rzekomy romans reżysera z jedną z adoptowanych córek - Soon-Yi. Gdyby tego było mało, była ukochana, oskarżyła go o molestowanie seksualne młodszej córki Dylan, z którą ponoć od samego początku miała łączyć go szczególna więź.

Gdy Mia znalazła w mieszkaniu byłego ukochanego nagie zdjęcia Soon-Yi, przeżyła wstrząs i od tamtej pory starała się zrobić wszystko, by odebrać mu prawa do adoptowanych dzieci. Dokładnie 5 sierpnia 1992 roku oskarżyła go o molestowanie 7-letniej Dylan. Również sama dziewczynka miała poskarżyć się lekarce i opowiedzieć o krzywdzie, jaką wyrządził jej ojciec.

Woody Allen zaprzeczał, by dopuścił się wobec Dylan przestępstwa i wtedy też po raz pierwszy potwierdził swój związek z adoptowaną córką Soon-Yi.

Moja miłość do Soon-Yi jest prawdziwa i daje mi dużo szczęścia. To urocza, inteligentna, wrażliwa, młoda kobieta, która zmieniła i nadal zmienia bieg mojego życia - mówił.

Ostatecznie to Mia otrzymała prawa rodzicielskie do dzieci, a po ponad roku batalii i prowadzonego śledztwa Woody Allen został oczyszczony z zarzutów dotyczących molestowania seksualnego Dylan.

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >