Czy Woody Allen ma dzieci? Żródło: wikipedia.org/Georges Biard

Czy Woody Allen ma dzieci?

20 Styczeń 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Czy Woody Allen ma dzieci? Życie znanego scenarzysty przed lata rodziło ogrom emocji.

Czy Woody Allen ma dzieci? Życie prywatne uznanego reżysera od lat budzi ogromne zainteresowanie w opinii publicznej. Swego czasu wzbudzało też wiele kontrowersji.

Czy Woody Allen ma dzieci?

Urodzony 1 grudnia 1935 roku reżyser od najmłodszych lat ciężko pracował na swój sukces. Wywodzi się jednak z żydowskiej rodziny, a jego rodzice chcieli, by został farmaceutom. On natomiast już jako kilkunastoletni chłopiec marzył o podążaniu drogą filmową.

Chociaż w życiu zawodowym szybko zaczął święcić triumfy\, w sferze prywatnej, a dokładniej uczuciowej, nie miał tyle szczęścia. Allen był trzykrotnie żonaty - jego pierwszą żoną była Harlene Rosen (1956–1962), później zawarł związek małżeński z Louise Lasser (1966–1969), a następnie z Soon-Yi Previn (od 1997).

Następnie od 1980 do 1992 roku żył w nieformalnym związku aktorką Mią Farrow. Para zaadoptowała dwoje dzieci syna Moshe i córkę Dylan. Doczekali się też biologicznego dziecka - Ronana. W 1992 roku, po rozstaniu, Mia otrzymała pełną opiekę nad dziećmi, a dla znanego reżysera zaczęło się prawdziwe piekło.

Sądowa batalia

Gdy sąd przyznał prawa rodzicielskie Mii, ujawniono też rzekomy romans reżysera z jedną z adoptowanych córek - Soon-Yi. Gdyby tego było mało, była ukochana, oskarżyła go o molestowanie seksualne młodszej córki Dylan, z którą ponoć od samego początku miała łączyć go szczególna więź.

Gdy Mia znalazła w mieszkaniu byłego ukochanego nagie zdjęcia Soon-Yi, przeżyła wstrząs i od tamtej pory starała się zrobić wszystko, by odebrać mu prawa do adoptowanych dzieci. Dokładnie 5 sierpnia 1992 roku oskarżyła go o molestowanie 7-letniej Dylan. Również sama dziewczynka miała poskarżyć się lekarce i opowiedzieć o krzywdzie, jaką wyrządził jej ojciec.

Woody Allen zaprzeczał, by dopuścił się wobec Dylan przestępstwa i wtedy też po raz pierwszy potwierdził swój związek z adoptowaną córką Soon-Yi.

Moja miłość do Soon-Yi jest prawdziwa i daje mi dużo szczęścia. To urocza, inteligentna, wrażliwa, młoda kobieta, która zmieniła i nadal zmienia bieg mojego życia - mówił.

Ostatecznie to Mia otrzymała prawa rodzicielskie do dzieci, a po ponad roku batalii i prowadzonego śledztwa Woody Allen został oczyszczony z zarzutów dotyczących molestowania seksualnego Dylan.

Następny artykuł