Swiatgwiazd.pl
Dorota Szelągowska wspomina niełatwe dzieciństwo

TRICOLORS/East News

Dorota Szelągowska wspomina niełatwe dzieciństwo: "Nie wiedziałam nawet, że istnieje coś takiego jak gołąbki z mięsem"

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Dorota Szelągowska nie miała łatwego dzieciństwa. Słynna projektantka, która na co dzień zaraża Polaków uśmiechem, dorastała w towarzystwie toksycznego partnera swojej matki. Niedawno podzieliła się kolejnym przykrym wspomnieniem. Okazało si

  • Dorota Szelągowska prowadzi popularne programy o tematyce wnętrzarskiej. Z mediami związana jest od lat 90. ubiegłego wieku

  • Jakiś czas temu na jaw wyszły druzgocące fakty o dzieciństwie projektantki. Katarzyna Grochola przyznała, że zgotowała córce piekło

  • Teraz Szelągowska wróciła pamięcią do kolejnego wspomnienia. Opowiedziała o trudnej sytuacji finansowej w domu rodzinnym

Dorota Szelągowska jest jedną z najbardziej uśmiechniętych osób polskiego show-biznesu. Za ciepłym i radosnym wizerunkiem kryją się jednak bolesne wspomnienia. O jednym z nich media huczały już kilka lat temu.

Ojczym Doroty Szelągowskiej był pedofilem

Dorota Szelągowska jest córką Katarzyny Grocholi – polskiej pisarki, której książki „Nigdy w życiu” i „Ja wam pokażę” doczekały się ekranizacji. Niestety, w przeciwieństwie do życia zawodowego, w życiu prywatnym artystki nie zawsze układało się kolorowo. Jeden z jej partnerów był alkoholikiem, a po czasie okazał się także pedofilem.

Katarzyna Grochola, gdy tylko odkryła prawdziwą twarz mężczyzny, od razu pozbyła się go ze swojego życia. Po latach przyznała jednak, że zgotowała swojej córce piekło. Dorota Szelągowska nigdy oficjalnie nie potwierdziła, czy była molestowana przez ojczyma.

W domu się nie przelewało

Toksyczny związek matki z pewnością odbił się na Dorocie Szelągowskiej, która wspominając niegdyś o swoim dzieciństwie, przyznała, że nie dostała „tyle wsparcia, ile powinna”. Osobą, na którą zawsze mogła liczyć, była babcia Lidka. To dzięki seniorce Dorota Szelągowska wniosła wiele wartości do swojego dorosłego życia.

- Była niezwykle inteligentna, oczytana i kreatywna. To ona nauczyła mnie, że można wieść wspaniałe życie bez ogromu pieniędzy – mówiła projektantka w jednym z wywiadów.

Wiedza i miłość były najważniejszymi rzeczami, które babcia Lidka mogła dać ukochanej wnuczce. Dorota Szelągowska pamięta też, że seniorka fantastycznie gotowała. Dopiero po latach zdała sobie sprawę z tego, że choć potrawy podawane w domu rodzinnym były smaczne, były jednocześnie „biedne”.

- Jako mała dziewczynka nie wiedziałam nawet, że istnieje coś takiego jak gołąbki z mięsem. Były z ryżem i grzybami, bo mięso było drogie – dodała.

Mimo braku mięsa babcia Lidka doskonale wiedziała, jak temu zaradzić. W jednym z wywiadów Dorota Szelągowska wspomniała, że kucharka była z niej nie byle jaka. Kobieta miała bowiem swoją rubrykę w „Poradniku Domowym”.

Dorota Szelągowska – kim jest?

Dorota Szelągowska urodziła się 26 września 1980 roku. Z telewizją związana jest od 1998 roku, kiedy dołączyła do redakcji „Roweru Błażeja” w TVP. Po latach zasłynęła jako projektantka na antenie TVN.

Do najpopularniejszych programów Doroty Szelągowskiej należą cykle o tematyce wnętrzarskiej. Do takiej grupy należy zaliczyć między innymi format „Dorota Was urządzi” oraz „Totalne remonty Szelągowskiej”

Prywatnie Dorota Szelągowska jest córką Katarzyny Grocholi i mamą dwóch pociech – Wandy i Antka. Byłym mężem projektantki jest muzyk Adam Sztaba.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Ewa Skibińska pokazała zdjęcie bez ubrań. Fani komentują

  • Dzieci Lecha Wałęsy przeciwko sobie w sądzie. "Mam nadzieję, że ta gehenna wreszcie się skończy"

  • Andrzej Piaseczny powiedział, jak się czuje. Padły słowa o konsekwencjach

Źródło: Pudelek, Plejada

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Maja Rutkowski w żałobie. Zmarł teść słynnego detektywa

Czytaj więcej >
Katarzyna Dowbor

Życie gwiazd

Córka Katarzyny Dowbor wraca do Polski. Dziennikarka odetchnęła z ulgą

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Nie żyje Freddie Combs. Uczestnik "X Factor" miał 49 lat

Czytaj więcej >
tvn

Życie gwiazd

Aktorzy "W11" wytoczyli proces stacji TVN

Czytaj więcej >
krzysztof rutkowski

Życie gwiazd

Żona Krzysztofa Rutkowskiego w żałobie. Wielka strata

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Przykre wieści o Ewie Krawczyk. Wdowa po artyście źle znosi żałobę

Czytaj więcej >