Swiatgwiazd.pl
TVP - emerytura Edyty Wojtczak

TRICOLORS/East News

Edyta Wojtczak przez 4 dekady pracowała dla TVP. Teraz jej emerytura jest bardzo niska

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Edyta Wojtczak przez blisko czterdzieści lat była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy TVP. Prezenterka od początku swojej współpracy ze stacją cieszyła się ogromną sympatią widzów. Dziś żyje za emeryturę wynoszącą nieco ponad 2 tysiąc

  • Edyta Wojtczak zasłynęła na antenie TVP jako spikerka telewizyjna

  • Widzowie pamiętają ją z takich programów jak „Wielokropek” czy „Studio 2”

  • Mimo zawrotnej kariery prezenterka nie może liczyć na wysoką emeryturę

  • Swoją sytuację finansową skomentowała kilka lat temu w rozmowie dla Super Expressu

Praca na antenie Telewizji Polskiej przyniosła jej ogólnopolską rozpoznawalność. Edyta Wojtczak przez blisko czterdzieści lat była jedną z najbardziej lubianych prezenterek stacji. Widzowie z pewnością do dziś pamiętają programy z jej udziałem.

Kariera w TVP Edyty Wojtczak

Edyta Wojtczak nie zawsze wiązała swoją przyszłość z mediami. Zanim trafiła do studia Telewizji Polskiej, pracowała na stanowisku księgowej w Wydziale Uzbrojenia Dowództwa Wojsk Lotniczych. Pod koniec lat 50. ubiegłego wieku skorzystała jednak z zaproszenia Ireny Dziedzic – słynnej dziennikarki i prezenterki telewizyjnej.

Niedługo później Edyta Wojtczak rozpoczęła swoją długoletnią przygodę z TVP. Uwielbiana przez widzów spikerka zapowiadała programy na obu antenach stacji, a po ich zróżnicowaniu w latach 80. ubiegłego wieku związała się stricte z anteną TVP2.

Edyta Wojtczak pracowała przy takich programach jak „Wielokropek”, „Dobry wieczór, tu Łódź” czy „Studio 2”. Jej koleżankami po fachu były natomiast Bogumiła Wander, Krystyna Loska oraz Bożena Walter. Po niemal czterdziestu latach spikerka zakończyła swoją współpracę z TVP.

Wysokość emerytury nie powala

Po odejściu z Telewizji Polskiej Edyta Wojtczak związała się z konkurencyjną stacją telewizyjną TVN. Prowadziła wówczas różne programy, między innymi własny format „Między kuchnią a salonem”. Niedługo później dołączyła też do ekipy Radia ZET.

Wieloletnia przygoda z pracą prezenterki i ogromna sympatia widzów sprawiły, że Edyta Wojtczak została okrzyknięta ikoną polskiej telewizji. Mimo to 85-letnia dziś spikerka nie może liczyć na wysoką emeryturę. O wysokości swojego świadczenia opowiedziała kilka lat temu w rozmowie dla Super Expressu.

Jak zdradziła Edyta Wojtczak, w 2017 roku jej emerytura wynosiła około 2 tysięcy złotych miesięcznie. Biorąc pod uwagę niedawną waloryzację świadczeń, dziennik podaje, że emerytura legendarnej prezenterki najprawdopodobniej wzrosła o mniej więcej trzysta złotych. Trzeba przyznać, że po tylu latach pracy na szklanym ekranie nie jest to oszałamiająca kwota.

Mimo to Edyta Wojtczak zachowuje pogodę ducha i stara się nie przejmować niskimi dochodami. Jak zdradziła we wspomnianym wywiadzie z tabloidem, wysokość emerytury zupełnie jej nie przeszkadza.

- Wszystko zależy od tego, co jest dla kogo ważne. Dla wielu osób jestem na pewno niezdarą życiową. Ale mnie to nie przeszkadza – zaznaczyła spikerka w rozmowie z 2017 roku.

Edyta Wojtczak z aktorką Magdaleną Zawadzką w 2011 roku (źródło: TRICOLORS/East News)

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Czołowa gwiazda odchodzi z "Na dobre i na złe". Decyzja zapadła

  • Izabela Janachowska przeżyła dramat. Konieczna była interwencja policji

  • Niebywałe nagranie z Kasią Cichopek i mężem w roli głównej trafiło do sieci

Źródło: WP Kobieta, Super Express

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara BujarAutor

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Matthew Strachan

Życie gwiazd

Matthew Strachan nie żyje

Czytaj więcej >
Figura

Życie gwiazd

Katarzyna Figura dostała rozwód. Ma za sobą 9 lat sądowej batalii

Czytaj więcej >
pilne

Życie gwiazd

Nie żyje Roger Michell. Był reżyserem filmu "Notting Hill"

Czytaj więcej >
Gessler

Życie gwiazd

Nieoczekiwany finał "Kuchennych rewolucji". Magda Gessler musiała zakończyć współpracę z restauracją

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Ela Romanowska o hejcie. Wielokrotnie była obrażana w sieci

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Artur Barciś przeprosił Iwonę Pavlović. Napisał oświadczenie na Facebooku

Czytaj więcej >