Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tylko u nas: Luna w finale Eurowizji? Po próbie generalnej mówi się już tylko jedno…
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 06.05.2024 19:16

Tylko u nas: Luna w finale Eurowizji? Po próbie generalnej mówi się już tylko jedno…

Luna, Eurowizja 2024
Fot. eurovision.tv/EBU; Świat Gwiazd

Luna jest już po próbie generalnej do Konkursu Eurowizji 2024. W sieci pojawiły się nagrania z występu. Specjalnie dla nas ekspert eurowizyjny ocenił, jak wypadła reprezentantka Polski.

Eurowizja 2024: Luna po próbie generalnej

Luna wystąpi na Eurowizji 2024 już jutro, 7 maja, w pierwszym dniu półfinałów. Drugi dzień zaplanowano na 9 maja. 11 maja zobaczymy Wielki Finał wydarzenia. 68. Konkurs Piosenki Eurowizji wywołuje coraz silniejsze emocje. Wczoraj odbyła się uroczysta Ceremonia Otwarcia, czyli słynny Turkusowy Dywan.

Luna na Turkusowym Dywanie wystąpiła z tancerzami, którzy będą jej towarzyszyć na scenie. Oni byli ubrani na czarno, a ona pojawiła się w długiej, powłóczystej, czerwonej sukni z trenem. Wrażenie robił ozdobny, czerwony manicure oraz kryształki w tym samym kolorze, które ozdabiały jej twarz. Zdjęcie pokazujące te detale znajdziecie na końcu tego tekstu. Na razie jednak w mediach huczy od nagrania z próby generalnej do jutrzejszego występu. Specjalnie dla nas ekspert konkursu ocenił, jak wypadła, szczegóły poniżej.

Eurowizja 2024. Luna na ceremonii otwarcia Groza przed finałem Eurowizji 2024. Służby w gotowości

Eurowizja 2024: co wydarzy się na występie Luny?

Strój Luny na Eurowizji zmienił się kilka razy. Ostatnie modyfikacje zaszły w nim po pierwszej, a przed drugą próbą techniczną. Już wtedy było wiadomo, że na scenie podczas występu reprezentantki Polski będzie się działo bardzo dużo. Poza tancerzami zobaczymy wielkie rekwizyty w postaci dwóch wież. Będą też wizualizacje, jak ta z ogromnym koniem, na którego grzbiecie będzie znajdować się wokalistka.

Nowe nagrania z próby generalnej pokazują, ile razy na scenie będzie przebierać się Luna. Potwierdziły się doniesienia, że odbędzie się to aż trzy razy. Początkowo będzie miała na sobie długą, czerwoną pelerynę. W pewnym momencie ją zrzuci, pokazując się w białej sukni. W dalszej części także i suknia zniknie, ustępując miejsca biało-czerwonemu kostiumowi, złożonemu z rogatej bluzki i krótkich spodenek.

Ta ostatnia zmiana podobno spowodowana jest kwestiami technicznymi: w pewnym momencie piosenkarka musi wejść na szczyt wysokiej wieży po drabinie, znajdującej się wewnątrz konstrukcji. W długiej spódnicy nie mogłaby tego zrobić. Ale czy tych zmian i efektów nie jest za dużo? Poniżej opinia eksperta od muzycznego konkursu.

Tylko u nas: jakie wrażenie robi Luna na scenie w Malmö?

W sieci pojawiły się nagrania z próby generalnej Luny. Widać na nich moment zmiany kreacji. Przebrani na czarno tancerze zdzierają z niej pelerynę, pod której znajduje się komplet złożony ze wspomnianej długiej spódnicy i topu. Na innym nowym filmie widać fragment, na którym polska piosenkarka jest już ubrana w krótkie spodenki. Jak ocenia to wszystko Mieszko Czerniawski, znany reporter eurowizyjny?

Reakcje na miejscu są mieszane. Jedni doceniają za rozmach i pomysł, inni zwracają uwagę na dość monotonne kadry z tancerzami w pierwszej części i niepewny wokal w kulminacyjnym momencie. Dla mnie Luna robi wrażenie i można mówić o występie wiele, ale jedno jest wspólne – jest on przyciągający uwagę i zapamiętywalny. A to w Eurowizji najważniejsze! – ocenia ekspert.

W podobnym tonie w lutym na temat szans Luny wypowiedział się Karol Nowakowski — redaktor naczelny Świata Gwiazd w rozmowie z Wirtualnymi Mediami wyznał:


Eurowizję obserwuję od ponad 20 lat i od kiedy śledzę ten konkurs, uważam, że w tym roku Polska ma duże szanse na finał, a to z prostego powodu – mamy bardzo sprzyjający na tym etapie konkursu układ państw głosujących.

Podobnego zdania są… bukmacherzy. Z ich najnowszych rankingów wynika, że Luna powinna zająć w półfinale 8. miejsce i bez problemu awansować do wielkiego finału.

Poniżej możecie zobaczyć filmy z występów Luny podczas prób w Malmo. A jak wam podobają się te pomysły?

Luna, Eurowizja 2024, wideo z próby generalnej, nagranie z występu
Luna na drugiej próbie scenicznej do Eurowizji 2024, fot. Alma Bengtsson/EBU
Luna, Eurowizja 2024, wideo z próby generalnej, nagranie z występu
Luna na Turkusowym Dywanie Eurowizji 2024, fot. Świat Gwiazd