Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ewa Skibińska w klasycznej kreacji na premierze "Słonia". W niczym nie przypomina siebie sprzed lat
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 20.11.2022 19:59

Ewa Skibińska w klasycznej kreacji na premierze "Słonia". W niczym nie przypomina siebie sprzed lat

Ewa Skibińska EA
fot. TRICOLORS/East News

Ewa Skibińska debiutowała na ekranie w 1986 roku. Cała Polska poznała ją jednak w nieco później, kiedy trafiła do obsady serialu "Na dobre i na złe". Od czasu jej udziału w produkcji minęło 20 lat. To niezwykłe, jak bardzo się zmieniła. Jak wygląda teraz Ela Walicka?

Aktorka grała w "Na dobre i na złe" od pierwszego odcinka, jaki wyemitowano w 1999 roku. Jej praca w produkcji zakończyła się trzy lata później. Mimo to losy Elżbiety, żony Bruna (Krzysztof Pieczyński) zapadły widzom w pamięć.

Ewa Skibińska 20 lat po "Na dobre i na złe"

Skibińska szybko stała się nie tylko cenioną aktorką teatralną, ale i popularną gwiazdą serialową. Polscy widzowie z pewnością pamiętają jej rolę Teresy Kopytko-Żukowskiej, żony Marka i matki Kingi w produkcji Polsatu "Pierwsza miłość". W "Na Wspólnej" wcielała się z kolei w Joannę Rawską, kochankę Brzozowskiego.

Inne głośne produkcje z jej udziałem to "Barwy szczęścia", "Matka Teresa od kotów", "Prawo Agaty" czy "Artyści". W ostatnich latach można ją było oglądać w tak głośnych tytułach, jak "Ślepnąc od świateł", "Druga szansa", "W głębi lasu" i "Odwilż".

W tym roku zagrała jedną z głównych ról w filmie "Słoń" w reżyserii Kamila Krawczyckiego. Obraz zdążył już zdobyć nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Złote Lwy przyznano w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych.

Ewa Skibińska na premierze filmu "Słoń"

Film "Słoń" opowiada o losach Bartka, który opiekuje się matką i prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Po śmierci ich sąsiada na wieś przyjeżdża jego syn Dawid, który dawno odciął się od konserwatywnej rodziny. Teraz chłopak, uważany za czarną owcę, obudzi w Bartku nie tylko nowe, nieznane wcześniej uczucia, ale i tęsknotę za wolnością.

Skibińska gra w produkcji matkę chłopaka. Dziś brylowała na ściance podczas uroczystej premiery, ubrana w niezwykle elegancki, ale i nieco awangardowy czarny garnitur. Na zestaw składały się spodnie z wysokim stanem i o szerokich nogawkach, podkreślające talię, oraz krótka góra, zapinana kopertowo na guziki.

Z zamieszczonych przez aktorkę informacji wynika, że za stylizację odpowiada jej córka, Helena Mieszkowska. Jej ojcem jest dyrektor Krzysztof Mieszkowski, dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu. Dziewczyna jest absolwentką kulturoznawstwa w tym mieście i zajmuje się organizacją wrocławskim wydarzeń filmoznawczych.

Zobacz zdjęcia:

Ewa Skibińska
Ewa Skibińska, kadr z: "Na dobre i na złe", TVP (1999)
Ewa Skibińska
Ewa Skibińska, kadr z: "Na dobre i na złe", TVP (1999)
Ewa Skibińska
Ewa Skibińska, fot. instagram.com/e_skibinska
Ewa Skibińska
Ewa Skibińska, fot. instagram.com/e_skibinska

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd

  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem

  3. Wygrali "Hotel Paradise", czy nadal są razem? Decyzja Moniki i Mikołaja "może zawodzi fanów"

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].