Swiatgwiazd.pl
Eurowizja

Photo by Robin Utrecht/Shutterstock (11902232s); Rex Features/East News

Gwiazdy, które nie chciały reprezentować Polski na Eurowizji. Kto znalazł się na liście?

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Eurowizja nie jest zawodowym marzeniem każdego scenicznego artysty. O czym nie każdy wie, odkąd Polska debiutowała na eurowizyjnej scenie w latach 90. ubiegłego wieku, przez lata wiele gwiazd odrzuciło propozycję reprezentowania ojczyzny w konkursie. Na długiej liście piosenkarek i piosenkarzy, którzy mieli wystąpić w Konkursie Piosenki Eurowizji, lecz ostatecznie zrezygnowali z tej możliwości, znajduje się między innymi Natalia Kukulska.

  • Przez lata wielu polskich artystów odrzuciło propozycję występu na Eurowizji

  • Wśród nich znajdują się między innymi Natalia Kukulska czy zespół Virgin

  • Najnowsze informacje ws. tegorocznego konkursu są niepokojące

  • Jeden z członków polskiej ekipy zaraził się nowym koronawirusem

Tradycja Eurowizji sięga lat 50. ubiegłego wieku. Po raz pierwszy Polska wyłoniła swego reprezentanta dopiero w 1994 roku - na scenie pojawiła się  wówczas Edyta Górniak, która podbiła serca odbiorców utworem „To nie ja!”, zajmując 2. miejsce w konkursie. O czym nie każdy wie, szansę na występ miała w tamtym roku wokalistka Edyta Bartosiewicz.

Artyści, którzy odrzucili propozycję reprezentowania Polski na Eurowizji

Edyta Bartosiewicz to nie jedyna piosenkarka, która na przestrzeni lat zrezygnowała z możliwości pokazania się w Konkursie Piosenki Eurowizji. Na liście znajdziemy również imię i nazwisko córki utalentowanej piosenkarki Anny Jantar.

W 1997 roku TVP przeprowadziło wewnętrzne eliminacje, w których „bilet” na Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała Natalia Kukulska. Córka Anny Jantar miała zapoznać Europejczyków z utworem muzycznym „Powieki kryją świat”. Piosenkarka ostatecznie odrzuciła jednak propozycję występu, a na jej miejsce wskoczyła Anna Maria Jopek z piosenką „Ale jestem”.

Co warto zaznaczyć, w późniejszych latach Natalia Kukulska ponownie odmówiła występu na eurowizyjnej scenie. Wokalistka miała pojawić się w 46. Konkursie Piosenki Eurowizji. Finalnie zadanie to wykonał wówczas Andrzej Piaseczny (zaśpiewał piosenkę „2 long”).

[EMBED-1491]

W 2004 roku, gdy telewidzowie mogli oglądać Konkurs Piosenki Eurowizji po raz 50, na międzynarodowej scenie nasz kraj miał reprezentować zespół Virgin z piosenkarką Dorotą Rabczewską (Dodą) na czele. Ostatecznie grupa nie pojawiła się jednak w widowisku. Na muzyczny podbój Europy wyznaczono zespół Ivan i Delfin z utworem „Czarna dziewczyna”.

Na tym lista artystów, którzy mieli pojawić się na Eurowizji, oczywiście się nie kończy. Wśród nich odnajdziemy takie postacie polskiej sceny muzycznej jak: Violetta Brzezińska, Kasia Cerekwicka, Mandaryna czy Szymon Wydra.

Co ciekawe, w 2016 roku, gdy na eurowizyjnej scenie pojawiła się Katarzyna Moś, media spekulowały, że na konkurs pojedzie Rafał Brzozowski. To właśnie on ma pojawić się w Rotterdamie na 65. Konkursie Piosenki Eurowizji już za parę dni.

Rafał Brzozowski jednak nie wystąpi w Rotterdamie?

Wczoraj do mediów spłynęły wieści, które mogą zaniepokoić wielu fanów Eurowizji. Okazało się, iż w polskiej delegacji przebywającej w Rotterdamie stwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Tym samym ekipa nie była obecna na ceremonii otwarcia. Komentarza w tej sprawie udzielał między innymi tegoroczny reprezentant naszego kraju, Rafał Brzozowski.

- Musieliśmy zostać poddani samoizolacji, taki jest protokół. Najbliższe kilka dni będziemy spędzać w pokojach sami. Czekamy na wyniki testów PCR. My mieliśmy te testy negatywne, ja czuję się świetnie, tancerze czują się świetnie, część ekipy świetnie, nawet osoba zarażona czuje się bardzo dobrze. Bezpieczeństwo jest najważniejsze w tym wszystkim - przekazywał piosenkarz.

[EMBED-1818]

[EMBED-1819]

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Doda w skąpym bikini szaleje na plaży. "Wyglądasz jak sztabka złota"

  • Najnowsze zdjęcie Emilii Korolczuk wywołało lawinę komentarzy. Chodzi o dziecko

  • Katarzyna Dowbor na zdjęciu z dzieciństwa. "Królowa jest tylko jedna"

Źródło: Plejada, TVP Info

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >