Swiatgwiazd.pl > Newsy > Gwiazdy żegnają Jana Nowickiego: Adrianna Biedrzyńska, Anna Mucha, Cezary Pazura, Olaf Lubaszenko i inni
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 07.12.2022 14:29

Gwiazdy żegnają Jana Nowickiego: Adrianna Biedrzyńska, Anna Mucha, Cezary Pazura, Olaf Lubaszenko i inni

Olaf Lubaszenko, Anna Mucha, Jan Nowicki
fot. Olaf Lubaszenko, "Festiwal Gwiazd - konferencja", 2015/06/16, KAPiF/Anna Mucha, "Niewidzialna wojna - premiera filmu", 2022/09/29, KAPiF, Jan Nowicki, "Jan Nowicki - Serca gwiazd", 2019/09/30, KAPiF

Informacja o śmierci Jana Nowickiego niedawno pojawiła się w mediach, wzbudzając morze kondolencji przekazywanych przez gwiazdy polskiego show-biznesu. W internecie pojawiają się kolejne posty ku pamięci wybitnego aktora.

Portal wloclawek.naszemiasto przekazał informacje o śmierci 83-letniego gwiazdora, który dla wielu zapisał się w pamięci dzięki produkcjom teatralnym m.in.: "Tangu", "Nocy listopadowej" czy "Biesy". Ostatnie lata swojego życia spędził wraz z żoną w rodzinnych rejonach Kowali.

Polskie gwiazdy żegnają Jana Nowickiego

Adrianna Biedrzyńska

Aktorka już od lat 80. zachwycała publiczność filmowymi i teatralnymi kreacjami. Podczas pracy nad spektaklami mogła przyglądać się prawdziwym mistrzom sztuki, w tym Janowi Nowickiemu. W mediach społecznościowych zamieściła ich wspólne zdjęcie z przejmującym wpisem.

Janku kochany… do zobaczenia Mistrzu… Jan Nowicki odszedł… — pisała poruszona.

Anna Mucha

Bogata filmografia aktora sprawiła, że swoim talentem mógł dzielić się z mnóstwem gwiazd, które dopiero zaczynały karierę w show-biznesie. Jedną z takich początkujących artystek była Anna Mucha. Wraz ze znanym już Janem Nowickim wystąpiła w filmie "Młode wilki 1/2" z 1997 roku. W relacji na Instagramie wyraziła swój żal po stracie 83-latka.

Janku, to był zaszczyt... — napisała krótko.

Anna Mucha
Fragment relacji na Instagramie (instagram.com/taannamucha/)

Cezary Pazura

Aktorzy spotkali się m.in. na planie komedii sensacyjnej "Sztos" w reżyserii Olafa Lubaszenki. Nagła śmierć 83-latka sprawiła, że jego filmowy kolega podzielił się z internautami wspomnieniem jednej z przebytych rozmów. Obecnie słowa Jana Nowickiego pozostawiają ciężką gulę w gardle.

Ile masz lat Cezary? - 35 Mistrzu. - Tyle życia przed Tobą. BIEDAKU… (Sztos- 1997) Kochany Panie Janie, zostaniesz w moim sercu na zawsze. Ty i to, co od Ciebie usłyszałem. Nikt mi tego nie odbierze. Żegnaj Mistrzu — wspominał Cezary Pazura.

Olaf Lubaszenko

Wspomniany już wcześniej aktor i reżyser również oddał hołd zmarłemu artyście przy pomocy mediów społecznościowych. Wspólnym zdjęciem podziękował mistrzowi za rady oraz czas, który spędzili razem na pasji.

Drogi Panie Janie, kochany Janku… Dziękuję za każde z naszych spotkań, za wszystkie rozmowy. Zawsze będziesz — podkreślał.

Halina Mlynkowa

Piosenkarka znała Jana Nowickiego nie tylko jako wielkiego artystę, ale również ciepłego teścia. Nawet po zakończeniu małżeństwa z jego synem, Łukaszem Nowickim, duet pozostawał w bliskich relacjach. W tym smutnym czasie gwiazda miała na uwadzę przede wszystkim bliskich aktora.

Z całego serca ściskam teraz żonę Anię, która była z Jankiem do ostatnich chwil. Serdeczne kondolencje dla najbliższej rodziny — pisała we wzruszającym wpisie.

Borys Szyc

Aktor pozostawił w mediach społecznościowych poruszający wpis dotyczący kariery Jana Nowickiego.

Żegnaj kochany Panie Janie, choć kazałeś mówić do siebie Janku. Podziwialiśmy Cię zawsze za aktorstwo, to oczywiste. Ale przede wszystkim za odwagę, bezkompromisowość, dążenie do wolności i bezczelność. Każdy chciał żyć jak Ty. A to przecież nie jest łatwe życie. Więc nie każdy się odważa... kochałeś życie i taki zostaniesz w mojej pamięci. Wiecznie uśmiechnięty i żywy. Pełen poezji. Nie dla wszystkich. Do zobaczenia — napisał.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Nie z partnerem, a z dziadkiem pojawiła się na gali Polsatu. Tak uroczych zdjęć Moniki i Leszka Millerów jeszcze nie widzieliśmy

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].