Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ida Nowakowska podsumowała nową szefową "Pnś". Padły gorzkie słowa. "Długo nie mogła znaleźć pracy"
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 06.04.2024 16:12

Ida Nowakowska podsumowała nową szefową "Pnś". Padły gorzkie słowa. "Długo nie mogła znaleźć pracy"

Ida Nowakowska
Ida Nowakowska gorzko podsumowała nową szefową Pytania na śniadanie, fot. KAPiF

Ida Nowakowska w zaledwie 6 lat stała się jedną z najsłynniejszych gwiazd Telewizji Polskiej. Jej zwolnienie odbiło się szerokim echem. Co myśli na temat nowej szefowej "Pytania na śniadanie"? 

Ida Nowakowska była gwiazdą TVP. Jak podsumowała lata pracy?

Gdy w 2018 roku dołączyła do telewizji publicznej, była już znana z tanecznych umiejętności. Szybko okazało się, że świetnie radzi sobie też przed kamerami. Pierwsze kroki jako prezenterka stawiała w m.in.: "Bake Off Junior", "The Voice Kids", "Ameryka da się lubić" czy "You Can Dance — Nowa generacja".

Największą popularność zdobyła jako jedna z gospodyń "Pytania na śniadanie" choć sama nie uważała się całkowicie za dziennikarkę. Jej występy często były łączone z charakterystyką rządzącej ówcześnie władzy, jednak Ida Nowakowska podkreśla, że przed kamerami ukazuje przede wszystkim to, co jest ważne dla niej samej.

W TVP nigdy nie byłam zatrudniona jako dziennikarka, ale m.in. w „Pytaniu na śniadanie”, prowadząc program na żywo, zadawałam pytania, a więc pośrednio pełniłam rolę dziennikarki. […] Pracowałam w kilku telewizjach w Polsce i za granicą, i zawsze mówiłam otwarcie o wartościach, które są dla mnie ważne. Pod każdą moją wypowiedzią mogę się podpisać. […] Każdy dziennikarz, prezenter, każdy człowiek indywidualnie odpowiada za swoje słowa i czyny - mówiła w rozmowie z "Wprost".

Pomimo sporej ilości telewizyjnych projektów oraz rzeszy fanów Ida Nowakowska dołączyła do gwiazd śniadaniówki, które wraz z nowym rokiem pożegnały się z posadami. Po raz pierwszy otwarcie oceniła tę decyzję. Szczegóły poniżej.

Ida Nowakowska
Ida Nowakowska w "Pytaniu na śniadanie", fot. KAPiF
Ida Nowakowska w nocy z synkiem na klatce schodowej. Wszystko przez awarię. Musieli wezwać pomoc Gwiazdy świętują 65. urodziny Barbie: powracająca Ida Nowakowska, Emilia Dankwa, Kasia Moś, Leon Myszkowski

Ida Nowakowska zwolniona z resztą gwiazd "Pytania na śniadanie"

Po nowym roku ze śniadaniówki TVP zniknęły wszystkie dotychczasowe duety. Z programem pożegnali się m.in.: Kasią Cichopek, Maciej Kurzajewski, Izabellą Krzan, Tomaszem Kammelem, a także Idą Nowakowską.

Część z gwiazd już zdążyła podsumować swoją przygodę w publicznej telewizji oświadczeniem w mediach społecznościowych, a niektórzy chętnie przeszli do konkurencji. Widzowie TVP mogą za to oglądać "Pytanie na śniadanie" z nowymi prezenterami wśród których błyszczy m.in.: Kasia Dowbor, Beata Tadla czy Robert Stockinger.

Ida Nowakowska długo nie komentowała decyzji stacji o zwolnieniu największych gwiazd. Sama dzieliła się za to kolejnymi projektami, w tym międzynarodowym konkursem dla małych wirtuozów muzyki klasycznej.

Dopiero teraz opowiedziała o kulisach jej zwolnienia z Telewizji Polskiej. Gwiazda po raz pierwszy spotkała się z "odpowiedzialnością zbiorową". Przyznała, że poczuła się dyskryminowana.

Z takim zachowaniem spotkałam się po raz pierwszy w życiu. Pierwszy raz poczułam się dyskryminowana i że zastosowano wobec mnie odpowiedzialność zbiorową. Nikt nigdy nie wyjaśnił mi, dlaczego straciłam wiarygodność - przyznała w wywiadzie dla “Wprost”.

Gorzko wypowiedziała się także o nowej szefowej programu "Pytanie na śniadanie". Kulisy zamiany prezenterów śniadaniówki nie wyglądały tak, jak przedstawiała Kinga Dobrzyńska?

Ida Nowakowska gorzko o nowej szefowej śniadaniówki TVP

Kinga Dobrzyńska objęła obowiązki w "Pytaniu na śniadanie" po zmianie władzy parlamentarnej. Na początku ścieżki zapewniała, że zamierza zachować poziom programu, który przyciągał przed odbiorniki miliony widzów. Postawiła na nowe gwiazdy, ale nie zabrakło też kilku znajomych twarzy.

Chciałabym, żeby ten program był ciągle lubiany przez widzów. I zrobię wszystko, żeby tak było - zapewniała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Ida Nowakowska w rozmowie z "Wprost" opowiedziała o kulisach wielkiego zwolnienia dziennikarzy śniadaniówki TVP. Nie zabrakło gorzkich słów skierowanych w stronę nowej szefowej programu.

Nowa dyrektorka "Pytania na śniadanie" zwolniła wydawcę i wszystkich prowadzących bez podania powodu, a ze mną nie podpisała nowej umowy. […] Zrobiła to ostentacyjnie, nie zastanawiając się, że wielu osobom może zrobić krzywdę. Myślę, że zadziałały tu jej emocje, bo miała momenty, kiedy długo nie mogła znaleźć pracy - mówiła.

Wygląda na to, że Ida Nowakowska nie myśli już o powrocie do projektów TVP, choć widzowie nadal mogą ją oglądać w duecie z Tomaszem Kammelem w "The Voice Kids". Sama natomiast skupia się na działalności w internecie, gdzie pokazuje kulisy nowych projektów.

Ida Nowakowska
Ida Nowakowska gorzko podsumowała nową szefową "Pytania na śniadanie", fot. KAPiF
Ida Nowakowska
Ida Nowakowska gorzko podsumowała nową szefową "Pytania na śniadanie", fot. KAPiF
Ida Nowakowska
Ida Nowakowska gorzko podsumowała nową szefową "Pytania na śniadanie", fot. KAPiF
Ida Nowakowska
Ida Nowakowska gorzko podsumowała nową szefową "Pytania na śniadanie", fot. KAPiF

Źródło: Wprost, Wirtualne media