Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jane Fonda zdobyła się na poruszające wyznanie podczas wywiadu. "Zbliżam się do śmierci"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 27.04.2022 12:06

Jane Fonda zdobyła się na poruszające wyznanie podczas wywiadu. "Zbliżam się do śmierci"

Jane Fonda
fot. Siebbi, CC BY-SA 3.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0 / Wikimedia Commons

Jane Fonda zdobyła się na bardzo szczery wywiad. Wielokrotna zdobywczyni Oscara i innych nagród filmowych oraz telewizyjnych wyznała, jak czuje się w wieku 84 lat. Opowiedziała też o zmianach, jakie zachodzą w ciele kobiety w jej wieku.

Fonda urodziła się w 1937 roku. Dwukrotnie otrzymała Oscara, pięciokrotnie zaś była nominowana do tej nagrody. W ostatnich latach ograniczyła aktywność aktorską, choć wciąż można ją podziwiać w serialu "Grace i Frankie" oraz filmach.

Jane Fonda o starości: "Moje ciało nie jest w zasadzie moje"

Aktorka jest aktywna zawodowo od lat sześćdziesiątych. W ciągu swojej kariery zdobyła najważniejsze nagrody filmowe: Oscara, Złoty Glob, Emmy i BAFT-ę. Poza tą działalnością od wczesnych lat zaangażowana jest społecznie: także teraz aktywnie działa na rzecz praw człowieka i ochrony zwierząt.

W młodości była autorką ćwiczeń aerobiku, wydawała też na ten temat książki i kasety wideo z lekcjami. W latach 90. odcięła się od tego elementu swojej przeszłości, krytykując obsesyjne uprawianie tej aktywności. Podkreślała w wywiadach, że może to sprawić, że kobieta stanie się "niewolnicą własnego ciała".

Fonda nie boi się tematów tabu ani związanych z cielesnością. Ostatnio aktorka udzieliła wywiadu stacji CBC News. Opowiedziała z nim, jak wiek wpłynął na jej samopoczucie oraz organizm.

Jestem bardzo świadoma tego, że zbliżam się do śmierci. Tak naprawdę nie przeszkadza mi to aż tak bardzo. Przeszkadza mi to, że moje ciało nie jest w zasadzie moje. Moje kolana nie są moje, moje biodra nie są moje, moje ramiona nie są moje. Kogo obchodzi, że nie mam moich starych stawów i nie mogę już jeździć na nartach, jeździć na rowerze czy biegać? – wyznała.

Jane Fonda o roli w "Grace i Frankie"

Gwiazda uważa, że wiek wcale nie musi określać młodości czy starości. Wszystko zależy od tego, czy jest się "młodym duchem" – od stylu życia, energii życiowej, charakteru i podejścia do codzienności. "Można być naprawdę starym w wieku 60 lat i można być naprawdę młodym w wieku 85 lat".

Jane jest jednak świadoma wszystkich ograniczeń związanych z wiekiem. Opowiedziała dziennikarzom, co by się wydarzyło, gdyby piła tyle alkoholu, co grana przez nią bohaterka serialu Netflixa "Grace i Frankie". Grace Hanson nie rozstaje się bowiem z martini:

Gdybym dziś wypiła martini, jutro byłabym w nie najlepszej kondycji. Z wiekiem alkohol działa na nas inaczej. Mam świadomość swojego wieku i nie chcę tracić przez alkohol jakiegokolwiek z nadchodzących dni – wyznała aktorka.

Zobacz film i zdjęcia:

Źródło: CBC News, kobieta.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Gdy Sokołowska wparowała do studia "DDTVN" widzowie zaniemówili. Nieoczekiwanie padły słowa o cudzie

  2. Uwielbiany gwiazdor nagle przekazał najgorsze wieści, fani są zdruzgotani. "Dzielnie walczy w szpitalu"

  3. Koszmarna wiadomość dla trzech znaków zodiaku, muszą bardzo uważać. Wszystko zacznie się już jutro

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: Jane Fonda