Swiatgwiazd.pl
księżna Meghan

fot. Hannah McKay / AFP / East News

Księżna Meghan udawała łzy na królewskim pogrzebie? Świat obiegło nagranie

22 Września 2022

Autor tekstu:

Kamil OIek

Udostępnij:

Księżna Meghan, żona Harry'ego – księcia Sussexu, przejdzie do historii jako jedyna członkini brytyjskiej rodziny królewskiej (choć niewykopująca oficjalnie obowiązków w imieniu monarchy), która pozwoliła sobie na uronienie łzy podczas pogrzebu zmarłej Elżbiety II. Chwilę po zakończeniu uroczystości żałobnych świat obiegły jednak głosy, podające w wątpliwość "prawdziwość" płaczu księżnej. Światło dzienne ujrzało jednocześnie nagranie sprzed lat, na którym to Meghan chwili się osobliwą umiejętnością.

Meghan nie płakała naprawdę? Ekspertka ocenia mowę ciała księżnej

Pogrzeb Elżbiety II wspominać będziemy przez długie lata – było to bowiem jedno z największych zgromadzeń monarchów oraz innych głów państw w ostatnich dziesięcioleciach. Uwaga prasy z całego świata naturalnie skupiła się jednak na członkach rodziny królewskiej. Wśród nich doszukiwano się jednak przede wszystkim tych, którzy – ze względu na najróżniejsze okoliczności – nie pełnią na co dzień swoich "monarszych" obowiązków. Na liście bez wątpienia przodowali zaś Meghan i Harry – księżna i książę Sussexu.

Przypomnijmy, że w lutym 2020 roku książęca para ogłosiła swoją rezygnację z reprezentowania królowej, tym samym jednocześnie – siłą rzeczy – doprowadziła do odebrania im większości tytułów (w tym najważniejszego, w oczach większości, predykatu "Ich Królewskich Mości). Po wyprowadzce do Kalifornii media co chwilę donosiły jednak o konfliktach i nieporozumieniach, które to – mimo tysięcy kilometrów – wciąż miały być dla Windsorów wyjątkowo palącą kwestią.

Zrządzeniem losu, w dniu wydania przez Pałac Buckingham niepokojącego oświadczenia o stanie zdrowia 96-letniej monarchini, Meghan i Harry przebywali w Europie. Tym samym para zjawiła się w Balmoral (szkockim zamku, w którym odeszła królowa) jeszcze w dniu jej śmierci (Harry, podobnie jak większa część rodziny, nie zdążył jednak pożegnać się z babcią, na to szansę miała bowiem zaledwie dwójka jej dzieci – Karol i Anna).

Książę i księżna uczestniczyli tym samym w uroczystościach żałobnych ku czci królowej od samego początku. Mimo napiętej atmosfery, która miała panować między nimi a samą monarchinią za jej życia, to właśnie Meghan stała się jedyną członkinią rodziny, która podczas ostatniego pożegnania Elżbiety II pozwoliła sobie na uronienie łzy. Wszystko zarejestrowały zaś zgromadzone na miejscu media z całego świata.

książę George

Książę George złamał protokół na pogrzebie Elżbiety II? Jako jedyny zrezygnował z czerni

CZYTAJ DALEJ

Zaledwie kilka dni po pogrzebie sieć obiegła jednak zuchwała teza, sugerująca księżnej Meghan… udawanie płaczu. Jako potwierdzenie przedstawiono zaś filmik sprzed wielu lat (przypomnijmy tym samym, że Meghan Markle jest aktorką, która przed wstąpieniem do rodziny królewskiej z powodzeniem realizowała się w Hollywood), na którym to zarejestrowano jej umiejętność… płaczu na zawołanie.

Mogę to zrobić! Boże, to szalone. Meghan, jedna łza, lewe oko, dajesz! Dajcie mi trzy sekundy – wykrzykiwała Markle.

"Prawdziwość" łez księżnej postanowiła ocenić na łamach "Daily Star" specjalistka od mowy ciała, Adrianne Carter. Stwierdziła ona, że trudno stwierdzić, czy łzy Meghan wywołało wzruszenie, czy też inne bodźce, na pewno nie była ona jednak świadoma, że jej gest zaobserwują media. Jak przyznała, na twarzy księżnej trudno dostrzec jakiekolwiek inne emocje (różne od płaczu).

– Na zdjęciu nie widzimy wielu ruchów mięśni na twarzy Meghan, które byłyby aktywowane przez autentyczne ekspresje emocjonalne – stwierdziła.

Wierzycie w "realność" łez księżnej?

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Książę Harry zaskoczył rodzinę odważnym pomysłem. Kamila aż wypluła herbatę

  2. Oliwia Bieniuk przeszła metamorfozę i zrobiła sobie grzywkę. Teraz przypomina Annę Przybylską

  3. Sebastian Wątroba z "W11" znowu w roli policjanta. Pojawił się w "Na dobre i na złe"

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Pytanie 1 z 10

Ile lat ma książę William?

fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Meghan Markle opuściła w nerwach spotkanie z córką Elżbiety II. Nigdy nie zapomni, co usłyszała

Pierwsze spotkanie Meghan Markle z księżniczką Anną nie należało do udanych. Według eksperta rodziny królewskiej córka Elżbiety II dość szybko wiedziała, że wybranka Harry'ego nie uniesie presji związanej z rodziną królewską. Po ich konfrontacji Meghan miała być oszołomiona.

Zobacz galerię >

Kamil OIekAutor

Wydawca i redaktor. Pasjonat przedwojennego kina, rodzimej popukultury i najnowszych trendów. Uważny obserwator nieustannie zmieniającej się rzeczywistości.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. youtube.com/Andziaks

Życie Gwiazd

Andziaks i Luka kupili dom. Pokazali wnętrza imponującej posiadłości

Czytaj więcej >
fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

Sylwia Bomba wściekła się na internautę. Padło pytanie o córkę

Czytaj więcej >
fot. Pawel Wodzynski/East News

Życie Gwiazd

Powstanie film o Małgorzacie Rozenek? Już wie, kto mógłby ją zagrać. To wielka gwiazda Hollywood

Czytaj więcej >
fot. kadr z programu "Dzień Dobry TVN"

Życie Gwiazd

TVN zabiera głos po wywiadzie z Piotrem Kraśką. W ostatniej chwili zmieniono scenariusz

Czytaj więcej >
fot. youtube.com/Kanał Sportowy

Życie Gwiazd

Wyszło na jaw, ile na "Ranczu" zarobił Cezary Żak. Za rolę wójta i księdza zgarnął fortunę

Czytaj więcej >
Ola Żebrowska

Życie Gwiazd

Gwiazdy w teatrze. Ola Żebrowska w futrzastym obuwiu, Szyc z żoną, cukierkowa Edyta Pazura

Czytaj więcej >