Swiatgwiazd.pl
Książę Harry

REX/Shutterstock/EAST NEWS

Książę Harry zaskoczył rodzinę odważnym pomysłem. Kamila aż wypluła herbatę

22 Września 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Książę Harry ma bardzo skomplikowane relacje z resztą rodziny królewskiej i śmierć królowej Elżbiety II nic w tej sprawie nie zmieniła. Teraz okazuje się, że jeden z jego pomysłów na załagodzenie konfliktu nie spotkał się z dobrym przyjęciem. Kamila miała aż wypluć pitą właśnie herbatę.

Młodszy syn księżnej Diany już w przeszłości uważany był za "czarną owcę" rodziny Windsorów, ale sytuacja znacznie pogorszyła się po tzw. Megxicie, czyli wystąpieniu z rodziny królewskiej w 2020 roku. Okazuje się, że chciał on załagodzić relację, jednak jego sposób nie przypadł Windsorom do gustu.

Książę Harry miał pomysł na pojednanie z rodziną

Śmierć oraz uroczystość pogrzebowa Elżbiety II nie stała się okazją do zakopania topora wojennego. Zagraniczna prasa huczała na temat sytuacji upokarzających dla Harry'ego: pozbawienie go możliwości założenia munduru na pogrzeb czy też usunięcie z jego stroju inicjałów królowej.

Rodzinne niesnaski zaczęły się, kiedy w 2020 roku książę ogłosił, że chce wystąpić z rodziny królewskiej. Całą sytuację nazwano Megxitem, ponieważ jego decyzja poprzedzona była wyjazdem z Meghan Markle za granicę, a wydarzyła się w czasie, kiedy dużo mówiono o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, co nazwano Brexitem.

Później Harry i Meghan dolali oliwy do ognia, udzielając wywiadu w programie Oprah Winfrey, w którym nie kryli problemów i trosk, jakie spotkały ich ze strony Windsorów. Okazuje się jednak, że książę całkiem niedawno próbował znaleźć porozumienie z rodziną. Jego propozycja wzbudziła jednak głównie negatywne reakcje.

Dzień dobry TVN

Skórzyński wywiózł Rozenek ze studia "Dzień dobry TVN". Wyjechała na fotelu obrotowym: "Krzysztof, przesadzasz"

CZYTAJ DALEJ

Książę Harry chciał pomocy mediatora. Reakcja rodziny królewskiej

Katie Nichols w swojej książce "Queen Elizabeth’s Legacy and the Future of the Crown" opisuje sytuację, która miała podobno miejsce kilka miesięcy temu, kiedy Harry i Meghan przebywali w Anglii podczas obchodów Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. Rzekomo doszło wtedy do ich spotkania z Karolem i Kamilą. Książę Sussexu miał wtedy zaproponować, by w rozwiązaniu ich konfliktu pomógł mediator.

Harry miał dobre intencje i powiedział, że chce oczyścić powietrze. Właściwie zasugerował, aby skorzystali z mediatora, który spróbowałby rozwiązać problem, co sprawiło, że Karol był nieco zdezorientowany, a Kamila wypluła herbatę – mówiła osoba z otoczenia Windsorów.

Biorąc pod uwagę atmosferę chłodu, jaka panowała podczas ostatniej obecności Harry'ego na uroczystościach pogrzebowych, do żadnych mediacji nie doszło. Teraz atmosferę podgrzewa oczekiwanie na pamiętniki księcia, jakie mają zostać wydane już tej jesieni.

Zobacz zdjęcia:

książę Harry EA

Książę Harry, fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

książę Harry

Książę Harry i książę William w 2014 roku, fot. Harland_Quarrington, Defence Imagery, flickr.com, Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-NC-ND 2.0), creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.

Książę Harry i Meghan Markle

fot. Northern Ireland Office / Flickr.com, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0), https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Książę Harry

fot. KoenbrNZ / Flickr.com, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0), https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

książę Harry

Książę Harry, fot. Eva Rinaldi, flickr.com, Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0), creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Cięcie na Monikę z "Przyjaciół". Internet oszalał na punkcie kultowej fryzury z lat 90.

  2. Dziwactwa króla Karola III. Przed myciem zębów do jego łazienki wchodzi lokaj i wykonuje nakazaną czynność

  3. Wielka wpadka rodziny królewskiej. Na pogrzebie królowej zabrakło bardzo ważnej postaci, wysłano przeprosiny

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

fot. John Pannell from Watford, cropped, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15067247/John Pannell from Watford, UK - Queen's Platinum Jubilee 2022-0695, cropped, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=118645342

Księżniczka Charlotte bogatsza od ojca? Wyszła prawda o jej majątku, zostawiła rodzeństwo daleko w tyle

Brytyjska rodzina królewska od lat stanowi najpopularniejszych członków Wielkiej Brytanii. Cały świat przeżywa wraz z nimi wzloty i upadki, analizując każdy szczegół. Pałacowe życie opiewa w mnóstwo luksusów, które mają swoją cenę. Jaki majątek tak naprawdę posiadają członkowie brytyjskiej korony?

Zobacz galerię >

Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Pytanie 1 z 10

Ile lat ma książę William?

Źródło: Vanity Fair, Plotek

Tagi:

Katarzyna DerdaAutor

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Syn Klaudii El Dursi ma już 14 lat. Tak wygląda pociecha gwiazdy "Hotelu Paradise"

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Historia Edwarda Żentary. Żona i syn, romans, kłopoty zawodowe i tajemniczy list

Czytaj więcej >
fot. instagram.com/katarzynacichopek/

Życie Gwiazd

Wspólne gotowanie Kasi Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Ależ romantycznie

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Roksana Węgiel znowu wygląda jak dziewczynka z początków kariery. Ma ciemne włosy

Czytaj więcej >
Maria Czubaszek, KAPiF

Życie Gwiazd

Maria Czubaszek i Wojciech Karolak. Nigdy nie lubiła jego muzyki, on pokochał ją za... nogi

Czytaj więcej >
Krzysztof Kowalewski

Życie Gwiazd

Krzysztof Kowalewski doczekał się dwójki dzieci. Z Wiktorem nie miał kontaktu przez lata

Czytaj więcej >