Swiatgwiazd.pl
Książę William i książę Harry

KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

Napięte relacje pomiędzy księciem Harrym i księciem Williamem godziny przed pogrzebem Elżbiety II

18 Września 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Udostępnij:

Brytyjska prasa huczy na temat aktualnych stosunków księcia Williama i księcia Harry'ego. Tego ostatniego miało w ostatnich dniach spotkać wiele nieprzyjemności, mimo że oficjalnie panuje między nimi "tymczasowy rozejm". Czy śmierć królowej Elżbiety może być szansą na pogodzenie braci?

W ostatnich dniach kilka razy synowie księżnej Diany i króla Karola III pokazali się publicznie razem wraz ze swoimi żonami. Choć podczas oficjalnych wydarzeń nie pokazują złości, zagraniczna prasa donosi, że nie ma co liczyć na zakopanie topora wojennego w rodzinie Windsorów.

Książę Harry i książę William – spór między braćmi

W sobotę odbyła się warta przy trumnie Elżbiety II. Uczestniczyły w niej wszystkie wnuki zmarłej królowej. Książę William miał opuścić Pałac Westminsterski w samochodzie syna księżniczki Anny, Petera Phillipsa, natomiast jego młodszy brat odjechał w towarzystwie siostry Petera. Rodzeństwo miało pełnić rolę "bufora" między braćmi.

Roya Nikkah, dziennikarka magazynu "The Sunday Times", uważa, że nie warto liczyć na pojednanie między braćmi. W czwartek, dzień urodzin księcia Harry'ego, William rozmawiał z nim jedynie przez chwilę, przez okno samochodu. Dziennik "Daily Mail" cytuje za to słowa osoby z otoczenia książąt:

Te wszystkie wspólne wystąpienia wymagają od nich wiele wysiłku. William i Harry zrozumieli, że muszą w tej sytuacji pokazać solidarność. Nie sądzę jednak, aby było w tym coś więcej. Między nimi doszło do wielu niezręcznych sytuacji przez ostatni tydzień. Nie wydaje mi się, aby mogło dojść między nimi do znaczącego pojednania – czytamy.

Książę Harry i książę William

Książę William po śmierci królowej złożył ojcu obietnicę. Wszystko przez zachowanie księcia Harry'ego

CZYTAJ DALEJ

Książę Harry na uroczystościach pogrzebowych Elżbiety II

Warto dodać, że w ostatnich dniach doszło też do wielu niemiłych niespodzianek, które spotkały młodszego syna księżnej Diany. Harry i Meghan Markle nie zostali bowiem zaproszeni na uroczystą kolację, jaką dziś wydaje król Karol III dla światowych przywódców (więcej TUTAJ).

Wcześniej opinią publiczną wstrząsnął zakaz założenia munduru wojskowego, jaki miał otrzymać Harry. Po wystąpieniu z rodziny królewskiej stracił on tytuły wojskowe, jednak finalnie podobno pozwolono mu w drodze wyjątku założyć strój wojskowy.

W jednym z ostatnich wywiadów Meghan Markle wspomniała, jak trudne są obecnie relacje jej męża i króla Karola (więcej TUTAJ). Sytuacji nie poprawia fakt, że już niedługo swoją premierę będą miały pamiętniki Harry'ego, a rodzina królewska obawia się, jakie treści mogą się w nich pojawić. Książę William podobno bał się nawet, że brat może go nagrywać podczas rozmów (więcej TUTAJ).

Zobacz zdjęcia:

książę Harry EA

Księżna Kate, książę William, książę Harry i Meghan Markle pod zamkiem Windsor, fot. KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

księżna Diana

Księżna Diana oraz synowie, William i Harry, fot. Thorpe Park, TaylorHerring, flickr.com, Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-NC-ND 2.0), creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

księżna Diana

Księżna Diana i synowie: William i Harry, fot. Thorpe Park, TaylorHerring, flickr.com, Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-NC-ND 2.0), creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

książę Harry

Książę Harry i książę William w 2014 roku, fot. Harland_Quarrington, Defence Imagery, flickr.com, Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-NC-ND 2.0), creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.

książę Harry EA

Książęta William i Harry z żonami w Opactwie Westminsterskim, fot. EMILIO MORENATTI/AFP/East News

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Łzy w "PnŚ", Ida Nowakowska nie mogła opanować emocji. Nagle wyemitowano wyjątkowy materiał

  2. Hakiel zabrał ukochaną na romantyczny wyjazd. Ależ on ją musi kochać, to zdjęcie mówi wszystko

  3. Kolejna gwiazda zwolniona z "Pytania na śniadanie"? Wiemy, na kogo padło, widzowie mogą się zdziwić

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

fot.Arnaud Bouissou - https://www.flickr.com/photos/cop21/23443532035/, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49992004/The White House - P20210613AS-1419, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=107331343/Raph_PH - https://www.flickr.com/photos/raph_ph/41713280162/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74878726

Tak wygląda kolejka do brytyjskiego tronu. Harry daleko w tyle, przed nim znajduje się aż kilka osób

Brytyjska rodzina królewska cieszy się popularnością na całym świecie. Elżbieta II, która niezmiennie obejmowała tron od 1952 roku, była rekordzistą pod względem lat panowania. W kolejce do objęcia urzędu pojawiło się już sporo osób. Oto jak wygląda kolejność rodziny królewskiej do korony.

Zobacz galerię >

Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Pytanie 1 z 10

Ile lat ma książę William?

Źródła: The Sunday Times, Daily Mail

Katarzyna DerdaAutor

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. youtube.com/Andziaks

Życie Gwiazd

Andziaks i Luka kupili dom. Pokazali wnętrza imponującej posiadłości

Czytaj więcej >
fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

Sylwia Bomba wściekła się na internautę. Padło pytanie o córkę

Czytaj więcej >
fot. Pawel Wodzynski/East News

Życie Gwiazd

Powstanie film o Małgorzacie Rozenek? Już wie, kto mógłby ją zagrać. To wielka gwiazda Hollywood

Czytaj więcej >
fot. kadr z programu "Dzień Dobry TVN"

Życie Gwiazd

TVN zabiera głos po wywiadzie z Piotrem Kraśką. W ostatniej chwili zmieniono scenariusz

Czytaj więcej >
fot. youtube.com/Kanał Sportowy

Życie Gwiazd

Wyszło na jaw, ile na "Ranczu" zarobił Cezary Żak. Za rolę wójta i księdza zgarnął fortunę

Czytaj więcej >
Ola Żebrowska

Życie Gwiazd

Gwiazdy w teatrze. Ola Żebrowska w futrzastym obuwiu, Szyc z żoną, cukierkowa Edyta Pazura

Czytaj więcej >