Swiatgwiazd.pl > Książę William

Książę William

__Książę William__- książę Zjednoczonego Królestwa, członek brytyjskiej rodziny królewskiej, syn Karola, księcia Walii i tragicznie zmarłej Diany Spencer, wnuk królowej Elżbiety II, brat księcia Henryka. Od 2011 roku żonaty z Kate Middleton. Para doczekała się trójki dzieci: George'a, Charlotte i Louisa. Obecnie jest drugą osobą w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej po swoim ojcu Karolu oraz babce Elżbiecie II. Podobnie jak swoja matka nie lubi królewskiego protokołu i ceni swobodę w relacjach z poddanymi. Wzrost: 193 cm, kolor włosów: ciemny blond, kolor oczu: niebieskie. Data i miejsce urodzenia: 21 czerwca 1982.

Kate i William
08.09.2023 22:54 Rocznica śmierci królowej Elżbiety II. Kate i William uczcili pamięć monarchini. Wideo wzrusza do łez

Kate i William uczcili pamięć Elżbiety II w niezwykle poruszający sposób. Królowa Wielkiej Brytanii zmarła 8 września 2022 roku. Wnuk monarchini oraz jego żona oddali jej w rocznicę śmierci hołd, który wyciśnie łzy z wielu oczu. Publikujemy nagranie z tego zdarzenia.

książę William
06.05.2023 20:56 Książę William przysięgał ojcu lojalność i ani razu nie spojrzał mu w oczy. Nie popisał się?

Podczas koronacji Karola III specjalna rola przypadła jego najstarszemu synowi, księciu Williamowi. Następca tronu… nie spojrzał jednak ojcu w oczy. Przyczyna zaskakuje.Na uroczystej ceremonii zebrało się tysiące zaproszonych gości z całego świata, jednak największą uwagę skupiała rodzina Karola III. Jego syn w pewnym momencie uklęknął przed ojcem i zaczął wygłaszać przysięgę. 

Książę William
30.04.2023 19:53 Nie milkną plotki o nieślubnym dziecku Williama. Syn Rose Hansbury z wyjątkową rolą podczas koronacji

Choć koronacja króla Karola III to przede wszystkim spektakl jednego aktora, wydarzenie wywołało wiele plotek, dotyczących tego, co dzieje się za kulisami „Firmy”. Wszystko z powodu wyboru paziów, jacy będą towarzyszyć władcy podczas ceremonii. Zagraniczna prasa donosi, że książę William może mieć nieślubnego syna.6 maja 2023 roku Karol zostanie oficjalnie koronowany. Kluczową rolę podczas uroczystości będzie pełniła czwórka paziów, towarzyszących królowi: wśród nich jest George, syn księcia i księżnej Walii, a także Oliver, syn… domniemanej kochanki spadkobiercy tronu.

książę William, księżna Kate
29.04.2023 20:39 Księżna Kate i książę William na prywatnych ujęciach. Obchodzą dwunastą rocznicę ślubu

Książę William i księżna Kate podzielili się prywatną fotografią, na której widzimy, jak spędzają swój wolny czas. Ulubiona para Brytyjczyków świętuje dziś 12. rocznicę ślubu.Chyba nikt nie ma wątpliwości, że syn króla Karola i jego ukochana dla wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii są idealnym przykładem perfekcyjnego małżeństwa. Teraz zakochani podzielili się z internautami uroczym zdjęciem z wycieczki rowerowej.

książę William, księżna Kate
26.04.2023 18:44 Książę William zdradzał księżną Kate? Ekspertka: "Coś jest na rzeczy"

Książę William już od jakiegoś czasu jest bohaterem plotek dotyczących rzekomego “skoku w bok”. W sprawie medialnych doniesień głos zabrała specjalistka od sprawy rodziny królewskiej. Jej słowa dają do myślenia. Niepokojące doniesienia pojawiały się już od dawna, jednak za sprawą nadchodzącej koronacji Karola III, wybrzmiewają na nowo. Pojawiają się nowe, ciekawe głosy, które rzucają nowe światło na całą sprawę. 

księżna Kate, książę William
19.04.2023 22:09 Książę William "znęca się" nad księżną Kate? Tabloidy nie ustają przed koronacją

Książę William i księżna Kate przez Brytyjczyków traktowani są jako para idealna. Okazuje się, że i związek royalsów może mieć swoje cienie. Jeden z członków personelu rodziny królewskiej przekazał zaskakujące informacje. Książęca para przechodzi ostatnio przez ogromny stres. Najpierw śmiałe wywiady udzielane przez księcia Harry'ego, później śmierć królowej. Czy Williamowi naprawdę nerwy puściły do tego stopnia, że nie potrafił zapanować nad swoimi emocjami?

książę George
08.04.2023 20:17 Książę George zmienił się nie do poznania. To on wkrótce zostanie królem

Książę George, syn Williama i Kate, w lipcu będzie obchodził 10. urodziny. Już teraz znajduje się na drugim miejscu w kolejce do brytyjskiego tronu. Ostatnio widziano go z ojcem na wydarzeniu sportowym: zdjęcia pokazują, jak bardzo chłopiec zmienił się w ciągu zaledwie kilku ostatnich lat.Najstarszy syn księcia Walii urodził się 22 lipca 2013 roku. Na razie cieszy się jeszcze dzieciństwem, ale już widać, że zdecydowanie wdał się w ojca. Nie chodzi tylko o wygląd. Fotografie wykonane na meczu mówią bardzo wiele o charakterze dziewięciolatka.

książę William
26.03.2023 19:51 Ekspertka o prawdziwych powodach wizyty księcia Williama i podróży króla Karola do Polski

W drugiej połowie marca media obiegła nagła wieść o wizycie księcia Williama w Polsce. Ekspertka ds. monarchii brytyjskiej dr Wioletta Wilk-Turska zdradziła w rozmowie ze Światem Gwiazd, dlaczego przybycie do ostatniej chwili owiane było tajemnicą i jaki był jego prawdziwy cel, a także — z jakiego powodu to właśnie następca tronu zawitał nad Wisłę.Ekspertka wypowiedziała się także na temat przyszłej wizyty króla Karola, zbliżającej się koronacji i tego, co czeka monarchę później. Przede wszystkim zaznaczyła jednak, że nieoczekiwana wizyta Williama ma jej zdaniem więcej niż jedno dno. 

Tomasz Kammel, Katarzyna Butowtt
25.03.2023 12:07 "Pytanie na Śniadanie": Katarzyna Butowtt w szczerym wyznaniu o księciu Williamie. Co ich łączy?

W sobotnim wydaniu "Pytanie na Śniadanie" Izabella Krzan i Tomasz Kammel gościli u siebie znaną modelkę i aktorkę, Katarzynę Butowtt. Gwiazda od pierwszych chwil wzbudziła emocje, dzieląc się osobistym wyznaniem o księciu Williamie.W latach 90. była jedną z najsławniejszych polskich modelek, które występowały na pokazach mody znanych projektantów. Dziś gwiazda skłania się ku branży filmowej, o czym opowiedziała w śniadaniówce TVP. Rozmowa z prowadzącymi skłoniła ją do osobistych wspomnień.

Książę William
22.03.2023 18:51 Książę William pilnie przyleciał do Polski, znamy powód. Już jutro dojdzie do ważnego spotkania

Właśnie gruchnęła niespodziewana wiadomość: do Polski przybył książę William. Jego wizyta do tej pory utrzymywana była w tajemnicy. Następca tronu znajduje się już w naszym kraju, a na jutro zaplanowane jest ważne spotkanie.Izabela Zbonikowska z brytyjskiej ambasady przekazała właśnie ważne wieści. Jaki jest cel wizyty angielskiego księcia w Polsce?

Kate i William
15.03.2023 14:36 Na zewnątrz idealna para, a w domu awanturnicy? U Kate i Williama ma dochodzić do dantejskich scen

Księżna Kate i książę William nie mają ostatnio łatwego życia. Najpierw zarzuty ze strony brata monarchy, który w swojej książce opisał go jako niemałego awanturnika, a chwilę później plotki o rzekomej kochance. Ekspert od rodziny królewskiej donosi, że w domu władcy Cambridge dochodzi do poważnych kłótni.Para książęca dała się poznać poddanym jako wyjątkowo stonowana, o stoickim usposobieniu. Wiele wskazuje jednak na to, że to wszystko to tylko pozory, a w czterech ścianach dochodzić ma do ostrych awantur. 

Książę William, księżna Kate
07.03.2023 14:20 William i Kate przeprowadzili się z powodu romansu księcia? Księżna nie mogła znieść obecności kochanki męża

Książę William i księżna Kate w ubiegłym roku wraz z dziećmi przenieśli się do mniejszej posiadłości w Adelaide Cottage. Choć początkowo uważano, że ich decyzja została podyktowana myślą o królowej, teraz media zawiadamiają o innych argumentach.Zagraniczna prasa odkryła kolejny szczegół z życia brytyjskiej rodziny królewskiej, który rzuca nowe światło na ich relacje. Okazuje się, że starszy syn Karola wraz z żoną i dziećmi mógł przenieść się do innej posiadłości z powodu rzekomej kochanki.

William
02.03.2023 14:39 Walentynki spędził z kochanką? William miał jej podarować kosztowny prezent, Kate nie dostała nic

O romansie, jaki ma łączyć księcia Williama z byłą przyjaciółką jego żony, media donoszą od czterech lat. Teraz jednak w brytyjskiej prasie pojawiły się pikantne plotki na temat Walentynek książąt Walii. Kate nie miała na ten dzień planów, jej mąż podobno wręcz przeciwnie.Księżna Kate od dawna nie ma żadnego kontaktu z Rose Hanbury, mimo że wcześniej wydawały się nierozłączne. Arystokratka przestała też pojawiać się na wydarzeniach związanych z rodziną królewską. Czy mimo to syn króla Karola kontynuuje swój romans?

Księżna Kate i książę William
20.02.2023 09:21 Chciała tylko złapać go za rękę. Księżna Kate i William nagrani w niezręcznej sytuacji

19 lutego odbyła się uroczysta gala rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Książę William od lat jest patronem BAFTA, dlatego podczas uroczystego wydarzenia nie mogło go zabraknąć. Księżna Kate dumnie brylowała na ceremonii u boku męża. Nieoczekiwanie doszło do zaskakującej sytuacji z udziałem pary.Księżna Kate i książę William skupili na sobie uwagę nie tylko ze względu na wyjątkowe kreacje, ale również z powodu ich zachowania. Kamery uchwyciły moment, w którym doszło do niezręcznej sytuacji. 

Księżna Kate EA
20.01.2023 17:39 Księżna Kate opowiedziała o pasji najmłodszego syna. Książę Louis upodobał sobie odważne zajęcie

Księżna Kate chętnie opowiada o członkach rodziny królewskiej podczas oficjalnych spotkań z poddanymi. W czasie jednej z rozmów zdradziła, czym ostatnio interesuje się jej najmłodszy syn. Książę Louis obrał sobie niebezpieczne hobby.Starszy syn Karola III wraz z żoną chętnie wypełnia obowiązki względem rodziny królewskiej. Całą rodziną uczestniczą w obchodach państwowych świąt, a także chętnie prezentują się przed fotografami. Księżna Kate niedawno wyjawiła nowe hobby, które zupełnie pochłonęło księcia Louisa.

Książę Harry, książę William EA
05.01.2023 14:06 Książę William i Harry wdali się w bójkę? Magazyn dotarł do nowych zwierzeń młodszego z braci

Najnowsza książka "Spare" ma rzucić światło na temat relacji pomiędzy członkami rodziny królewskiej. Zagraniczne media udostępniły już pierwsze fragmenty, które opisują m.in.: bójkę pomiędzy księciem Williamem a Harrym.W ostatnich miesiącach wizerunek brytyjskich royalsów został mocno nadszargany. Najpierw dokument "Harry & Meghan" ujawniał liczne spory pomiędzy bliskimi króla, a już niedługo w księgarniach pojawi się pozycja o życiu jego młodszego syna.

Księżna Kate
27.12.2022 12:04 Księżna Kate otrzymała od księcia Williama piękny prezent. Kolczyki błyskawicznie zniknęły ze sklepów

Brytyjska rodzina królewska dba o rodzinne tradycje, również podczas świąt. U słynnych royalsów nie brakuje więc prezentów. W tym roku księżna Kate otrzymała od swojego męża, księcia Williama, biżuterię. Okazuje się, że kolczyki zrobiły furorę i w ekspresowym tempie zniknęły ze sklepowych półek. W mediach funkcjonuje określenie "efekt Kate", opisujące zjawisko, kiedy ludzie tłumnie wykupują produkt, w którego posiadaniu jest księżna. Sytuacja ta ponownie miała miejsce, kiedy tylko Kate zaprezentowała nową biżuterię.

książę William / książę Harry
25.12.2022 18:42 W Święta książę William zadzwonił do księcia Harry'ego. Nie była to miła, świąteczna rozmowa

Książę William i książę Harry nie mają obecnie dobrych relacji. Walnie przyczynił się do tego kontrowersyjny dokument Netflixa o młodszym synu księżnej Diany. W święta starszy z braci miał zatelefonować do drugiego; zdecydowanie jednak nie po to, by złożyć mu życzenia świąteczne.Serial dokumentalny Netflixa "Harry i Meghan" to kolejny kamyczek do konfliktu dwóch braci. W produkcji padło wiele – delikatnie mówiąc – niepochlebnych opinii o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Co książę Walii miał do powiedzenia przez telefon?

książę William
24.12.2022 12:47 Co dzieci Kate i Williama dostaną pod choinkę? Nie wszystkie marzenia mogą zostać spełnione

Co na święta otrzymają książęta George, Charlotte i Louis? Okazuje się, że książę William i księżna Kate nie mogą podarować pod choinkę swoim pociechom tego, czego tylko chcą. W brytyjskiej rodzinie królewskiej nawet to podlega bowiem pewnej ustalonej tradycji.Wydawałoby się, że dzieci królewskiego rodu mogą oczekiwać na święta niemal dosłownie gwiazdki z nieba. A jednak jest wręcz przeciwnie: na dworze panują określone zasady i ograniczenia. Co zatem może przynieść im święty Mikołaj?

Książę William i księżna Kate EA
18.12.2022 18:57 Książę William zjawił się na ślubie byłej partnerki. U jego boku zabrakło księżnej Kate

Książę William, zanim ożenił się z Kate Middleton, był w kilku związkach. Niektóre relacje wspominane są do dziś, a w ostatnim czasie zainteresowanie mediów wzbudził ślub jednej z byłych partnerek przyszłego króla. Na ceremonii nie zabrakło samego księcia Williama, który co ciekawe, pojawił się bez swojej żony. Przyszły król Zjednoczonego Królestwa, kiedy sam brał ślub, również zaprosił na ceremonię byłą partnerkę. Okazuje się, że William utrzymuje zdrowe i przyjazne relacje z kilkoma byłymi partnerkami.

Książę William i księżna Kate z dziecmi EA
17.12.2022 14:02 Księżna Kate i książę William pokazali się na rodzinnym zdjęciu. Kadrowi przyjrzała się ekspertka

Księżna Kate i książę William wraz z dziećmi zapozowali do zdjęcia, które ukaże się na kartkach świątecznych. To coroczna tradycja, której wyczekują wierni fani. Tym razem brytyjska rodzina królewska zaprezentowała się w codziennych, casualowych stylizacjach, a ich pozom przyjrzała się ekspertka od mowy ciała.Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że na nowo opublikowanym zdjęciu widzimy szczęśliwych rodziców i trójkę dzieci. Szerokie uśmiechy i pozy zostały jednak zinterpretowane w inny sposób. Opinia ekspertki może zaskoczyć wielu.

Meghan Markle, książę William EA
15.12.2022 11:05 Pałac chciał zniszczyć Meghan przez romans księcia Williama? Z tą kobietą miał zdradzić Kate

Od dziś w serwisie Netflix można zobaczyć trzy ostatnie odcinki kontrowersyjnego dokumentu "Harry i Meghan". Już w zwiastunie do produkcji pojawiły się poważne oskarżenia, odnoszące się do rodziny królewskiej. Czy Pałac nagłaśniał problemy Meghan Markle, by "przykryć" romans księcia Williama?Żona księcia Harry'ego sugeruje, że Windsorowie specjalnie rozgłaszali plotki na jej temat, by ukryć inne afery, związane z aferę, związaną z rzekomą niewiernością Williama. Markle miała stać się "kozłem ofiarnym".

Meghan Markle
08.12.2022 18:35 Meghan Markle wspomina pierwsze spotkanie z Kate i Williamem. "Zrozumiałam, że ten zewnętrzny formalizm istnieje także w środku"

Dziś na Netflixie premierę miał kontrowersyjny, zapowiadany od dawna dokument o księciu Harrym i Meghan Markle. Od rana w zagranicznych mediach nie mówi się o niczym innym. Wspomnienia pary nie należą do najweselszych. Jak wyglądało pierwsze spotkanie żony Harry'ego z Kate i Williamem?Serial dokumentalny "Harry i Meghan" zapowiadany był od dawna. Jakie oskarżenia wobec rodziny królewskiej pojawiły się w trzech pierwszych, wyemitowanych dzisiaj odcinkach? Emocji nie brakuje, podobnie jak bardzo zaskakujących wyznań.

Książę Harry, Meghan Markle, książę William, księżna Kate EA
05.12.2022 17:13 Harry i Meghan wypowiedzieli wojnę rodzinie królewskiej. William i Kate chcą walczyć z "bezpodstawnymi twierdzeniami"

Sytuacja pomiędzy członkami rodziny królewskiej niedługo może zrobić się jeszcze bardziej napięta. Dokument o życiu księcia Harry'ego i Meghan Markle nie tylko wywoła kolejny skandal, ale może także pobudzić do działania księcia Williama oraz księżną Kate. Jakie mogą być konsekwencje?Wszystko wskazuje na to, że najnowsze poczynania młodszego syna Karola III i jego małżonki nie będą puszczone z przymrużeniem oka. W sprawę ma zaangażować się drugi duet popularnych royalsów.

Książę William EA
04.12.2022 08:12 Kate i William podczas pobytu w USA chętnie okazywali sobie czułość. Złamali królewski protokół

Książę William i Kate Middleton zdają się wzorowymi członkami rodziny królewskiej. Od dawna żadne z nich nie było zaangażowane w żadną aferę, wzorowo też zachowują się na wydarzeniach publicznych. Czasem jednak zdarza im się nagiąć protokół, co też zdarzyło się właśnie teraz.Księżna i książę Walii przebywają obecnie w Stanach Zjednoczonych. Odbyli kilka oficjalnych spotkań, w tym z przedstawicielami rządu USA, a także pojawili się na ważnej gali wręczenia nagród za zaangażowanie w walkę z kryzysem klimatycznym.

Książę William EA
03.12.2022 12:00 Książę William przerywa ciszę po skandalicznej wypowiedzi swojej matki chrzestnej. "Takie komentarze są nie do przyjęcia"

Książę William, przebywający obecnie w USA, mierzy się z poważnym kryzysem wizerunkowym rodziny królewskiej. Wszystko przez oskarżenia o rasizm w Pałacu Buckingham, jakie wywołało skandaliczne, oburzające zachowanie najważniejszej z dam dworu. Książę postanowił zareagować w sposób zdecydowany i bardzo mocny.Lady Sussan Hussey była wieloletnią powierniczką, przyjaciółką i główną damą dworu Elżbiety II. Brytyjskie media nazywały ją nawet "prawą ręką" zmarłej władczyni. Arystokratka jest matką chrzestną Williama. Odpowiadała też za wprowadzenie na dwór Meghan Markle, co w obliczu ostatnich wydarzeń nabiera dodatkowego znaczenia.

Książę William i księżna Kate EA
26.11.2022 13:47 Zaskakująca i "kontrowersyjna" dieta księcia Williama. Nie wiemy, jak Kate może znosić te nawyki

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej dbają o swoje zdrowie. Stosują się do różnorodnych diet i mają własne rytuały związane ze spożywaniem posiłków. Księżna Kate ma restrykcyjną dietę i przykłada ogromną uwagę do tego, co je. Z kolei jej mąż, książę William pozwala sobie na spełnianie zachcianek. Jak wygląda dieta przyszłego króla?Royalsi mogą poszczycić się długowiecznością, zdrowiem i szczupłymi sylwetkami. Prowadzą aktywny tryb życia, a jednym z ważniejszych elementów, by aktywnie wypełniać swoje obowiązki, jest regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków. Okazuje się, że książę Walii ma swoje słabości.

William i Kate EA
13.11.2022 20:08 Skandal w szkole, do której William i Kate wysłali swoje dzieci. Rodzina królewska jest zaniepokojona po zatrzymaniu nauczyciela

Książę William i Kate są głęboko zaniepokojeni informacjami ze szkoły, do której chodziły ich dzieci, księżniczka Charlotte i książę George. Jeden z nauczycieli miał już być zatrzymany przez służby po tym, jak wykryto jego działalność związaną z przemocą wobec dzieci.Obecni księżna i książę Walii regularnie powtarzają, jak ważne są dla nich ich dzieci. Dbają o ich komfort i prywatność, a także o wychowanie w bliskości i zaufaniu. Dzięki przeprowadzce do posiadłości Adelaide Cottage mogą być stałym kontakcie ze swoimi pociechami, chodzącymi do elitarnej Lambrook School.