Swiatgwiazd.pl > Newsy > Dziwactwa króla Karola III. Przed myciem zębów do jego łazienki wchodzi lokaj i wykonuje nakazaną czynność
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 21.09.2022 12:04

Dziwactwa króla Karola III. Przed myciem zębów do jego łazienki wchodzi lokaj i wykonuje nakazaną czynność

Król Karol III
Dan Marsh, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Król Karol III, mimo iż jest członkiem ograniczonej przez protokoły rodziny królewskiej, zasłynął wśród Brytyjczyków ze swoich osobliwości i niecodziennych zachowań. W mediach mówi się o dziwactwach syna Elżbiety, które potrafiły wyprowadzić z równowagi nawet księżną Dianę. Tak wygląda poranna rutyna nowego suwerena.

Od momentu oficjalnego wejścia na tron król Karol III popełnił już kilka wpadek, a jego zachowanie z uwagą śledzą media na całym świecie. Świeżo upieczony monarcha nie uniknie porównań do Elżbiety II, choć trzeba przyznać, że pod wieloma względami niedaleko padło jabłko od jabłoni. Jednak w pewnych dziwactwach syn zdecydowanie prześcignął matkę.

Król Karol III ma swoje nawyki. Mówi się, że "podpadł służbie"

W filmie "Serving the Royals: Inside the Firm" z 2015 roku możemy znaleźć całą skarbnicę informacji, które w dość niekorzystnym świetle przedstawiają najstarszego syna Elżbiety II. Karol, obecny król Wielkiej Brytanii ma wielu zwolenników, jednak są tacy, którzy z upodobaniem czytają o kolejnych jego wpadkach.

Już podczas ceremonii inaugurujących jego wstąpienie na tron mogliśmy zauważyć, że nowy monarcha nie zawsze potrafi utrzymać pokerową twarz i nerwy na wodzy. Z kolei wspomniany dokument ilustruje go, jako "rozpieszczonego księcia", skłonnego do wybuchów i wywołującego wprost komiczne sytuacje.

Do klasyki przeszły już doniesienia, że władca jest niesamowitym pedantem. Zapasowa "podróżna" deska klozetowa, prasowanie sznurowadeł, czy wynikające z oszczędności dojadanie resztek po obiedzie, które wprost doprowadzało księżną Dianę do szału.

Okazuje się, że dziwactwa króla Karola III zaczynają się już wczesnym rankiem.

Król i jego poranna rutyna. Zanim Karol III zacznie myć zęby, podchodzi do niego lokaj

Oddając honory trzeba przyznać, że wiele porannych nawyków król Karol III przejął po swojej matce. W jej wannie musiała być dokładnie wyznaczona ilość wody, a jej temperatura nie mogła wykraczać poza dość wąskie pojęcie "letniości". Kąpielą zajmowała się specjalnie wyznaczona do tego pokojówka, podczas gdy monarchini piła poranną herbatkę.

O ile rytuał porannych ablucji Elżbiety II może się wydawać skomplikowany, jej syn wymaga pod tym względem jeszcze większej dyscypliny od służby.

 Jego piżamę prasuje się każdego ranka, sznurowadła prasuje żelazkiem na płasko, korek wanny musi być w określonej pozycji, a temperatura wody musi być po prostu letnia – twierdzi Paul Burrell, były kamerdyner księżnej Diany w "Serving the Royals...".

Okazuje się też, że król nie zacznie myć zębów, dopóki lokaj nie wykona swojej części zadania — czyli nie nałoży na jego szczoteczkę dokładnie jednego cala pasty.

Król Karol
Dan Marsh, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons
król Karol (2)
fot. UK Government, Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-NC-ND 2.0)https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Rodowicz jest zdruzgotana, wygadała się ws. swojej sytuacji finansowej. Jest gorzej, niż myśleliśmy?

  2. Była ulubienicą Kurskiego. Wyjawiła, co dzieje się w TVP po jego odejściu. "Staram się o tym nie myśleć"

  3. Krzysztof Ibisz zdradził płeć i imię trzeciego dziecka. Do sieci trafiły zdjęcia z porodówki, napływają gratulacje

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

Źródło: Cosmopolitan, WP Film