Swiatgwiazd.pl
fot. HENRY NICHOLLS/AFP/East News, twitter.com/Cyb3r C3lt

HENRY NICHOLLS/AFP/East News

Karolowi III puściły nerwy. Z jego ust padły gorzkie słowa, mamy nagranie

14 Września 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Karol III ledwo został zaprzysiężony na króla Wielkiej Brytanii, a już w mediach mówi się o wpadkach z jego udziałem. Na oczach kamer synowi Elżbiety puściły nerwy. Jedna sytuacja zupełnie wyprowadziła go z równowagi. Z ust wyrwał mu się ostry komentarz.

Choć w ostatnich dniach cała Wielka Brytania pogrążyła się w żalu, jednocześnie na tronie powitano najstarszego syna królowej Elżbiety. 10 września, dwa dni po śmierci monarchini Rada Akcesyjna formalnie ogłosiła, że Karol III obejmuje tron. Na 73-latka spadła zatem nie tylko żałoba ale także powalający ogrom nowych obowiązków i odpowiedzialności.

Karol III tracił cierpliwość. Już w pierwszych dniach panowania zdarzyły się wpadki

"Boże chroń króla!" — zabrzmiało w Pałacu św. Jakuba w Londynie. Karol III, który objął tron po śmierci swojej matki podczas uroczystości oświadczył, że z bólem przejmuje obowiązki i zapewnił, że posiać Elżbiety II będzie dla niego inspiracją w latach panowania. Nowemu władcy towarzyszył najstarszy syn oraz żona, Camila.

Na ich oczach syn królowej miał złożyć przysięgę oraz podpisać dokumenty. Niestety pojawił się problem. Na środku biurka leżało specjalnie przygotowane pióro i kałamarz. Nowy władca ruchem dłoni kazał przesunąć przeszkadzające akcesoria i zasiadł do podpisywania.

Sukcesywnie wypełniał kolejne arkusze, co i raz szturchając nieszczęsne, kunsztowne podstawki. Monarcha sięgał ponad nimi, przekręcał kartki tak by mieć więcej miejsca i wydać było, że z każdą chwilą traci cierpliwość. W końcu z lekkim grymasem skinął na pomocnika, aby ten usunął kałamarz z blatu. Z jego wzroku można było wyczytać poirytowane "zabierz to sprzed moich oczu".

A nie był to koniec ekscesów związanych z ceremoniami. Następnym razem Karolowi III nie udało się ugryźć w język.

królowa Elżbieta II (4)

Lekarka opowiedziała o nieoficjalnej przyczynie śmierci królowej Elżbiety II. Zwróciła uwagę na jedną rzecz

CZYTAJ DALEJ

Kuriozalne słowa Karola III. Jeden szczegół wyprowadził monarchę z równowagi

Wczoraj, podczas wizyty w Belfaście kamera uchwyciła kolejną niecodzienną sytuację z udziałem nowego króla. Karol III odwiedził Irlandię Północną, której kwestia do dziś nie została w pełni rozstrzygnięta. Swoje słowa skierował zarówno do unitów, jak i republikańskich polityków, zapewniając, że Elżbieta II zawsze modliła się o pomyślność kraju.

W podróży towarzyszyła mu oczywiście małżonka Kamila. Królewska para trafiła do zamku Hillsborough, rodowej rezydencji pod Belfastem. Tam monarcha został poproszony o wpisanie się do księgi gości. Jednak i tym razem na jego drodze stanęło... akcesorium do pisania.

Pióro, które przygotowano dla władcy było wyraźnie zepsute. Skonsternowany i wyraźnie poirytowany władca w końcu zwrócił się do żony.

– Boże, nienawidzę tego [pióra — przyp. red.]. Nie mogę znieść tego cholerstwa! Robią to [pióra] za każdym razem – oświadczył i podał wadliwy przedmiot żonie.

Stalówka najwidoczniej bardzo brudziła palce. Kamila ledwie zdążyła dotknąć zabrudzonej obudowy białą rękawiczką kiedy niesforne pióro zostało zabrane, a królewskiej żonie wskazano drugie. Tymczasem Karol III wycierał palce w chusteczkę.Karol III EA

fot. HENRY NICHOLLS/AFP/East News

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Cezary Pazura podsumował swoją żonę. Zdradził, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami ich wspólnego domu

  2. Księżna Diana i król Karol III mają córkę? W mediach znowu głośno jest o domniemanej siostrze Williama i Harry’ego

  3. Tomasz Kammel otwarcie o swojej orientacji. Piękne słowa o dumie i trosce o LGBT w Polsce

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

fot.Arnaud Bouissou - https://www.flickr.com/photos/cop21/23443532035/, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49992004/The White House - P20210613AS-1419, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=107331343/Raph_PH - https://www.flickr.com/photos/raph_ph/41713280162/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74878726

Tak wygląda kolejka do brytyjskiego tronu. Harry daleko w tyle, przed nim znajduje się aż kilka osób

Brytyjska rodzina królewska cieszy się popularnością na całym świecie. Elżbieta II, która niezmiennie obejmowała tron od 1952 roku, była rekordzistą pod względem lat panowania. W kolejce do objęcia urzędu pojawiło się już sporo osób. Oto jak wygląda kolejność rodziny królewskiej do korony.

Zobacz galerię >
Meghan Markle i książę Harry w Los Angeles, fot. SplashNews.com/East News

Książę Harry i Meghan Markle nie są już mile widziani. Reakcja nie pozostawia złudzeń, zostali wygwizdani

Książę Harry i Meghan Markle obecnie przebywają w Europie. To ich trzeci, długo wyczekiwany przyjazd w tym roku. Od kiedy para rozpoczęła nowe życie w Stanach Zjednoczonych, rzadko kiedy zjawia się w pałacu królewskim. Ich przyjazd jest więc wielką rewelacją dla fanów, jednak chyba nikt nie spodziewał się takiego przyjęcia członków brytyjskiej rodziny królewskiej.

Zobacz galerię >

Źródło: Fakt

Tagi:

Aleksandra GadzińskaAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. J.Krzywdziński - Konrad Gruda (1968). "4 x 100 dla Polski", p.97, Warszawa: Sport i Turystyka. no ISBN., cropped, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9590215/ "Jan Nowicki — Serca gwiazd", 2019/09/30, KAPiF

Życie Gwiazd

Nowicki zobaczył ją i powiedział: "To będzie matka mojego dziecka”, urodziła mu syna. Kim była Barbara Janiszewska-Sobotta?

Czytaj więcej >
Paulina Sykut-Jeżyna, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Paulina Sykut-Jeżyna na 30-leciu Polsatu. Wszyscy spoglądali na jej kreację

Czytaj więcej >
fot. Jan Nowicki z żoną KAPiF

Życie Gwiazd

Mówił, że to ją będzie trzymał za rękę, gdy będzie odchodził. Historia ostatniej miłości Jana Nowickiego

Czytaj więcej >
fot. Monika Miller, Leszek Miller, "Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat", 2022/12/06, KAPiF

Życie Gwiazd

Na gali Polsatu pojawiła się z dziadkiem. Tak uroczych zdjęć Moniki i Leszka Millerów jeszcze nie widzieliśmy

Czytaj więcej >
fot. Jacek Jeschke, Hania Żudziewicz, "Taniec z Gwiazdami XIII edycja POLSAT - odc. 1", 2022/08/29, KAPiF

Życie Gwiazd

Jacek Jeschke i Hania Żudziewicz nie wzięli ślubu kościelnego, ale chcą ochrzcić córkę. Zdradzili reakcję księdza

Czytaj więcej >
fot. Wiktoria Gąsiewska, "Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat", 2022/12/06, KAPiF

Życie Gwiazd

Wiktoria Gąsiewska pojawiła się na gali Polsatu z nowym partnerem, też aktorem. Na imprezie był także Zdrójkowski

Czytaj więcej >