Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Karolowi III puściły nerwy. Z jego ust padły gorzkie słowa, mamy nagranie
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 14.09.2022 11:56

Karolowi III puściły nerwy. Z jego ust padły gorzkie słowa, mamy nagranie

Książę Karol EA (3)
HENRY NICHOLLS/AFP/East News

Karol III ledwo został zaprzysiężony na króla Wielkiej Brytanii, a już w mediach mówi się o wpadkach z jego udziałem. Na oczach kamer synowi Elżbiety puściły nerwy. Jedna sytuacja zupełnie wyprowadziła go z równowagi. Z ust wyrwał mu się ostry komentarz.

Choć w ostatnich dniach cała Wielka Brytania pogrążyła się w żalu, jednocześnie na tronie powitano najstarszego syna królowej Elżbiety. 10 września, dwa dni po śmierci monarchini Rada Akcesyjna formalnie ogłosiła, że Karol III obejmuje tron. Na 73-latka spadła zatem nie tylko żałoba ale także powalający ogrom nowych obowiązków i odpowiedzialności.

Karol III tracił cierpliwość. Już w pierwszych dniach panowania zdarzyły się wpadki

"Boże chroń króla!" — zabrzmiało w Pałacu św. Jakuba w Londynie. Karol III, który objął tron po śmierci swojej matki podczas uroczystości oświadczył, że z bólem przejmuje obowiązki i zapewnił, że posiać Elżbiety II będzie dla niego inspiracją w latach panowania. Nowemu władcy towarzyszył najstarszy syn oraz żona, Camila.

Na ich oczach syn królowej miał złożyć przysięgę oraz podpisać dokumenty. Niestety pojawił się problem. Na środku biurka leżało specjalnie przygotowane pióro i kałamarz. Nowy władca ruchem dłoni kazał przesunąć przeszkadzające akcesoria i zasiadł do podpisywania.

Sukcesywnie wypełniał kolejne arkusze, co i raz szturchając nieszczęsne, kunsztowne podstawki. Monarcha sięgał ponad nimi, przekręcał kartki tak by mieć więcej miejsca i wydać było, że z każdą chwilą traci cierpliwość. W końcu z lekkim grymasem skinął na pomocnika, aby ten usunął kałamarz z blatu. Z jego wzroku można było wyczytać poirytowane "zabierz to sprzed moich oczu".

A nie był to koniec ekscesów związanych z ceremoniami. Następnym razem Karolowi III nie udało się ugryźć w język.

Kuriozalne słowa Karola III. Jeden szczegół wyprowadził monarchę z równowagi

Wczoraj, podczas wizyty w Belfaście kamera uchwyciła kolejną niecodzienną sytuację z udziałem nowego króla. Karol III odwiedził Irlandię Północną, której kwestia do dziś nie została w pełni rozstrzygnięta. Swoje słowa skierował zarówno do unitów, jak i republikańskich polityków, zapewniając, że Elżbieta II zawsze modliła się o pomyślność kraju.

W podróży towarzyszyła mu oczywiście małżonka Kamila. Królewska para trafiła do zamku Hillsborough, rodowej rezydencji pod Belfastem. Tam monarcha został poproszony o wpisanie się do księgi gości. Jednak i tym razem na jego drodze stanęło... akcesorium do pisania. Pióro, które przygotowano dla władcy było wyraźnie zepsute. Skonsternowany i wyraźnie poirytowany władca w końcu zwrócił się do żony.

– Boże, nienawidzę tego [pióra — przyp. red.]. Nie mogę znieść tego cholerstwa! Robią to [pióra] za każdym razem – oświadczył i podał wadliwy przedmiot żonie.

Stalówka najwidoczniej bardzo brudziła palce. Kamila ledwie zdążyła dotknąć zabrudzonej obudowy białą rękawiczką kiedy niesforne pióro zostało zabrane, a królewskiej żonie wskazano drugie. Tymczasem Karol III wycierał palce w chusteczkę.

Karol III EA
fot. HENRY NICHOLLS/AFP/East News

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Cezary Pazura podsumował swoją żonę. Zdradził, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami ich wspólnego domu

  2. Księżna Diana i król Karol III mają córkę? W mediach znowu głośno jest o domniemanej siostrze Williama i Harry’ego

  3. Tomasz Kammel otwarcie o swojej orientacji. Piękne słowa o dumie i trosce o LGBT w Polsce

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Fakt