Swiatgwiazd.pl
fot. Rex Features/East News/John Mathew Smith & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA - PRINCESS DIANA wide. © copyright 2010, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85061626

fot. Rex Features/East News/John Mathew Smith & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA - PRINCESS DIANA wide. © copyright 2010, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85061626

Księżniczka Charlotte otrzyma pamiątkę po księżnej Dianie. Miała ją na swoim ślubie

13 Września 2022

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Wraz ze śmiercią Elżbiety II książę William otrzymał nowe tytuły oraz został następcą tronu Wielkiej Brytanii. W związku z tym jego córka ma otrzymać kosztowną ozdobę po księżnej Dianie. Rozpoczęto już rozmowy z bratem tragicznie zmarłej żony Karola III.

Od zeszłego tygodnia brytyjska rodzina królewska przechodzi wielkie zmiany z powodu śmierci dotychczasowej monarchini. Na tronie zasiadał król Karol III, a jego bliscy otrzymują nowe tytuły oraz obowiązki. Księżniczka Charlotte może liczyć na pamiątkę po księżnej Dianie.

Tiara księżnej Diany ma zostać przekazana wnuczce

Po objęciu tronu przez Karola III jego następcą stał się najstarszy syn, książę William. Podobnie jak jego dzieci otrzymał już nowy tytuł. Obecnie mówi się o odziedziczeniu pamiątki rodzinnej księżnej Diany przez najstarszą córkę następcy tronu, księżniczkę Charlotte.

Tiara wysadzana brylantami była z pokolenia na pokolenie przekazywana w żeńskiej linii rodu Spencerów. W dniu ślubu księżnej Diany i Karola III ozdoba upiększała głowę Panny Młodej, a następnie stała się jej symbolem, z którym utożsamiali ją poddani.

Drogocenna ozdoba ma nie tylko wartość sentymentalną, ale stanowi również niemały majątek. Wycenia się ją na kwotę 400 tysięcy brytyjskich funtów, co na polską walutę daje ponad dwa miliony złotych. Media donoszą, że rozpoczęte zostały rozmowy z bratem księżnej Diany w sprawie przekazania tiary córce księcia Williama.

William zdaje sobie sprawę, że hrabia ma własne córki, ale obaj zgodzili się, że kultowy atrybut Diany powinien należeć do jej najstarszej wnuczki — można przeczytać w brytyjskim "Mirror".

Agnieszka Chylińska EA

Agnieszka Chylińska po metamorfozie. Ciemne i długie włosy zostały ocenione przez internautów

CZYTAJ DALEJ

Księżna Diana nadal inspiruje rodzinę królewską

Choć od śmierci pierwszej małżonki Karola III minęło już 25 lat, jej wpływ na Brytyjczyków oraz członków rodziny królewskiej widoczny jest do dnia dzisiejszego.

Podczas wielu wydarzeń publicznych można zauważyć, że księżna Kate w wyborze stylizacji próbuje upodobnić się do księżnej Diany, która nazywana była "królową ludzkich serc". Nawet drobny element, który przywołuje na myśl zmarłą, jest doceniany przez poddanych w Wielkiej Brytanii.

Charakterystycznym wizerunkiem mogła pochwalić się również Elżbieta II. Monarchini zapisała się na kartach historii dzięki swojemu 70-letniemu panowaniu na tronie Wielkiej Brytanii. Poddani mają nadzieję, że również jej żywot będzie nadal celebrowany wśród członków rodziny królewskiej.

Księżna Diana

Księżna Diana w Waszyngtonie, 1997 r., fot. John Mathew Smith & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA (Archived link), CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Książę William z rodziną EA

fot. Rex Features/East News

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Kolejna para odpadła z "Tańca z gwiazdami". Widzowie wyrzucili znaną Polkę: "Żegnamy się naprawdę godnie"

  2. Jurorzy oszaleli, w końcu dali cztery dziesiątki. W "Tańcu z gwiazdami" na parkiecie aż iskrzyło

  3. Księżna Diana została upokorzona na własnym ślubie. Ona i Karol w tłumie szukali tylko jednej twarzy

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

fot. Rex Features/East News, JANE BARLOW/AFP/East News

Do kogo trafi milionowy majątek królowej Elżbiety II? Rodzina od kilku lat zna treść testamentu

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek, 8 września 2022 roku. Była jedną z najbogatszych osób na świecie, która w ciągu 96 lat życia zgromadziła ogromny majątek. Testament królowej jest objęty tajemnicy państwową, natomiast już kilka lat temu Elżbieta zdradziła najbliższym jego treść. Kto i w jakiej części przejmie bogactwo po zmarłej władczyni?

Zobacz galerię >

Co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej?

Pytanie 1 z 10

Ile lat ma książę William?

Źródło: Plotek.pl


Tagi:

Weronika ChmielewskaAutor

Interesuję się sportem, w szczególności siatkówką. Lubię gotować i oglądać filmy oraz seriale. Uwielbiam uniwersum MARVELA.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. Olaf Lubaszenko, "Festiwal Gwiazd - konferencja", 2015/06/16, KAPiF/Anna Mucha, "Niewidzialna wojna - premiera filmu", 2022/09/29, KAPiF, Jan Nowicki, "Jan Nowicki - Serca gwiazd", 2019/09/30, KAPiF

Życie Gwiazd

Gwiazdy żegnają Jana Nowickiego: Adrianna Biedrzyńska, Anna Mucha, Cezary Pazura, Olaf Lubaszenko i inni

Czytaj więcej >
fot. Rodzina zastępcza,"Gwiazdy z Polsatem", 2007/02/22, / Aleksandra Szwed, Misheel Jargalsaikhan, "Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat", 2022/12/06, KAPiF

Życie Gwiazd

Siostry z "Rodziny zastępczej" znowu razem. Aleksandra Szwed i Misheel Jargalsaikhan na wspólnym zdjęciu

Czytaj więcej >
fot. Jan Nowicki, Łukasz Nowicki, Halina Mlynkowa,  "książka Droga do domu - Jan Nowicki", 2009/12/08, KAPiF

Życie Gwiazd

Był "zupełnie niestandardowym" dziadkiem jej syna. Halina Mlynkowa żegna Jana Nowickiego: "Ach Tato"

Czytaj więcej >
fot. J.Krzywdziński - Konrad Gruda (1968). &quot;4 x 100 dla Polski&quot;, p.97, Warszawa: Sport i Turystyka. no ISBN., cropped, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9590215/ "Jan Nowicki — Serca gwiazd", 2019/09/30, KAPiF

Życie Gwiazd

Nowicki zobaczył ją i powiedział: "To będzie matka mojego dziecka”, urodziła mu syna. Kim była Barbara Janiszewska-Sobotta?

Czytaj więcej >
Paulina Sykut-Jeżyna, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Paulina Sykut-Jeżyna na 30-leciu Polsatu. Wszyscy spoglądali na jej kreację

Czytaj więcej >
fot. Jan Nowicki z żoną KAPiF

Życie Gwiazd

Mówił, że to ją będzie trzymał za rękę, gdy będzie odchodził. Historia ostatniej miłości Jana Nowickiego

Czytaj więcej >