Swiatgwiazd.pl
Maciej Miecznikowski

TRICOLORS/East News

Lider zespołu Leszcze mierzy się z poważną chorobą. Konieczne są operacje

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Udostępnij:

Maciej Miecznikowski był przed laty jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Lider zespołu "Leszcze" nie tylko prowadził program "Tak to leciało", ale też był jednym z trenerów w show "Bitwa na głosy". Muzyk wyznał, że cierpi na poważne problemy ze słuchem.

Lider zespołu "Leszcze" zmaga się z niebezpieczną chorobą, która utrudnia mu codzienne funkcjonowanie. Maciej Miecznikowski zaczyna tracić słuch. Gwiazdor opowiedział o szczegółach swojej dolegliwości.

Lider zespołu "Leszcze" traci słuch

Maciej Miecznikowski w przeszłości był jedną z największych polskich gwiazd. Muzyk prowadził popularny program TVP "Jak to leciało" oraz trenował własną drużynę w show "Bitwa na głosy". Wokalista jest liderem zespołu "Leszcze", który największą popularność zdobył dzięki takim utworom jak "Ta dziewczyna" czy "Dziewczyny są jak grzyby". Teraz okazało się, że piosenkarz zmaga się z ciężką chorobą, która przyczynia się do znaczącego pogorszenia jego słuchu.

Krystyna Janda

"Wiadomości" TVP znowu krytykują Krystynę Jandę. Powód zadziwia

CZYTAJ DALEJ

Maciej Miecznikowski z zespołu "Leszcze" cierpi na poważną chorobę

Maciej Miecznikowski wyznał, że ma poważne problemy ze słuchem. Powodem jest niezwykle groźna choroba, która przyczynia się do stopniowej utraty słuchu u artysty. Lider zespołu "Leszcze" wyznał, że praktycznie przestał już słyszeć na prawe ucho. Muzyk zdradził również, że ma za sobą wiele skomplikowanych operacji, ale wygląda na to, że będzie musiał poddać się kolejnym.

-Na prawe ucho już prawie nie słyszę. Miałem już sześć operacji i pewnie konieczne będą kolejne. Choruję na otosklerozę. Na szczęście jestem pod opieką mistrza – profesora Skarżyńskiego. Kosteczki w moich uszach się zrastają. Trzeba je więc rozwiercać, a po każdej takiej ingerencji słuch coraz bardziej się przytępia. To samo miał Beethoven, przynajmniej to mnie z nim łączy. Medycyna do dziś nie potrafi wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje. Jeśli ktoś znajdzie odpowiedź na to pytanie, pewnie otrzyma Nagrodę Nobla — wyznał Maciej Miecznikowski z zespołu "Leszcze"

Muzyk postanowił jednak wykorzystać swoją chorobę w dobrym celu. W związku z tym lider zespołu "Leszcze" nie boi się opowiadać o swojej dolegliwości, aby dodać otuchy innym zmagającym się z problemami ze słuchem.

-Stałem się ambasadorem osób, które mają problem ze słuchem. Pytają mnie, gdzie pójść na badania, co zrobić, gdy mają szumy uszne. W ogóle samo głośne mówienie o operacjach i o tym, że mamy w Kajetanach publiczny szpital na najwyższym światowym poziomie, jest dla wielu osób dużym wsparciem — zdradził Maciej Miecznikowski

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  1. Selfcare w nowym stylu, czyli niezwykłe połączenie social mediów z codzienną pielęgnacją

  2. Agata Rubik zaczerwieniła się ze wstydu, wyciekło krępujące nagranie. Długo nie zapomni tego mężowi

  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeszła metamorfozę. Przecieramy oczy, wygląda jak nastolatka

źródło: Plejada.pl

Jak dużo wiesz o polskich gwiazdach? Najtrudniejszy quiz w sieci

Pytanie 1 z 6

Gdzie urodziła się Doda?

6 prezentów dla faceta. Zaskocz go kreatywnością

Zbliżają się Święta! To dobry czas na przemyślenie, co byłoby wymarzonym prezentem dla twojego mężczyzny. Oto kilka inspiracji!

Zobacz galerię >

Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: martynaa2112@gmail.com

Podobne artykuły

Kasia Cichopek

Życie Gwiazd

Czemu Kasia Cichopek zawdzięcza swoją figurę? Aktorka rozwiała wątpliwości

Czytaj więcej >
Krzysztof Krawczyk Junior

Życie Gwiazd

Krzysztof Krawczyk Junior rozstał się z ukochaną? Kasia zabrała głos

Czytaj więcej >
Oliwia Bieniuk

Życie Gwiazd

Oliwia Bieniuk rozpoczyna nowy etap w życiu. Jej mama mogłaby nie być z tego zadowolona

Czytaj więcej >
fot.instagram.com/magdagessler_official/

Życie Gwiazd

Powstanie film o Magdzie Gessler. Restauratorka zabrała głos

Czytaj więcej >
Cezary Żak

Życie Gwiazd

Cezary Żak pokazał, co stało się z jego twarzą po urlopie. Zdjęcie obiegło sieć

Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Joanna Koroniewska odpowiedziała hejterom. Przykre, co o niej pisali

Czytaj więcej >