Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Mało kto wyłapał te słowa Kammela na "Sylwestrze z Dwójką"! Wszystko padło ze sceny. Tak przymila się nowej władzy?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.01.2024 18:03

Mało kto wyłapał te słowa Kammela na "Sylwestrze z Dwójką"! Wszystko padło ze sceny. Tak przymila się nowej władzy?

Tomasz Kammel / Sylwester z Dwójką
Tomasz Kammel na Sylwestrze TVP, fot. AKPA; East News

„Sylwester z Dwójką” przebiegł się bez zakłóceń, pomimo zmian, jakie ostatnio przechodzi TVP. Prowadzący Tomasz Kammel zadziwił na scenie. Prezenter naprawdę to powiedział? Wyraźnie czuć, że nadchodzi nowe.

Tomasz Kammel o pracy w TVP

Niedawno mieliśmy okazję rozmawiać z Kammelem, właśnie przy okazji konferencji przed koncertem „Sylwester z Dwójką”. Zapytaliśmy go, jak czuł się przez ostatnie osiem lat podczas pracy w Telewizji Polskiej. Dlaczego nie odszedł ze stacji?

Ja się zajmuję rozrywką. W programach, które prowadzę, jest miejsce na miłość, tolerancję, otwartość i uważam, że będąc tam i krzewiąc te drogie dla mnie wartości, zrobię więcej, niż gdybym na przestrzeni tych lat miał się stamtąd, przepraszam państwa, zawijać, bo ktoś tak uważa. No więc taka jest moja filozofia – mówił Kammel Światowi Gwiazd.

Na pytanie, czego Tomasz chciałby sobie życzyć w przyszłości, prezenter odpowiedział znacząco:

Chciałbym, żeby było ciekawie i żeby było tak inspirująco, bo taką mam pracę i o to mnie zawsze najbardziej napędzało. […] A co życie przyniesie, to zobaczymy, ale powiem panu, będzie dobrze – usłyszeliśmy.

Wczoraj odbył się długo wyczekiwany koncert Sylwestrowy TVP. Co się na nim wydarzyło? Szczególnie zaskoczył wszystkich właśnie Kammel.

Tylko u nas: Tomasz Kammel o pracy w TVP: "Miłość, tolerancja, otwartość". Co myśli o zmianach? Tomasz Kammel rzuca polityczne aluzje ze sceny. Takich słów chyba nikt się nie spodziewał

Co się wydarzyło na koncercie „Sylwester z Dwójką” TVP?

Sylwester TVP jak zwykle miał miejsce w Zakopanem. Impreza budzi kontrowersje ze względu na lokalizację: bliskość Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dziś jednak mówi się także o tym, co działo się na scenie. Furorę zrobiły Edyta Górniak w stroju Barbie oraz Maryla Rodowicz, która postawiła na niezwykle odważną kreację.

Nie obyło się jednak bez wpadek. Viki Gabor zapomniała tekstu podczas występu z Liberem, a Magda Narożna zaplątała się w tren swojej sukni i omal nie upadła. Jeżeli chodzi o oglądalność, po raz pierwszy od 8 lat Polsat pokonał TVP. Według raportu koncert w Zakopanem oglądało bowiem średnio 2,77 mln widzów, a wydarzenie w Zabrzu śledziło 2,82 mln osób.

O dobrą zabawę na koncertach dbali prowadzący. Poniżej cytujemy słowa Kammela, które wydają się bardzo znaczące.

Co Tomasz Kammel powiedział na „Sylwestrze z Dwójką” TVP?

Po zmianach w nowej władzy TVP nazwa koncertu sylwestrowego – zresztą zgodnie z wolą jej pomysłodawczyni Joanny Kurskiej – została zmieniona. Poza tym „Sylwester z Dwójką” (już nie „Sylwester Marzeń”) odbył się bez zakłóceń. Wiatr zmian czują z pewnością prowadzący. Na początku koncertu usłyszeliśmy:

  • Odpalamy największego sylwestra. Plan jest taki: mało gadania, dużo grania – tak się dzisiaj bawimy moi drodzy – powiedziała prowadząca Izabela Krzan.
  • Żeby nikt nie miał wątpliwość "Sylwester w Dwójce" to impreza dla wszystkich – zapewniał z kolei Kammel.

To nie wszystko. Podczas składania życzeń o północy Tomasz powtórzył słowa, które wcześniej opublikował w swoich mediach społecznościowych.

Życzę, żebyśmy w tym 2024 r. wszyscy się jeszcze lepiej dogadywali. Nie musimy się wszyscy kochać, ale musimy robić wszystko, żeby się szanować – usłyszeli widzowie.

Podobają się wam takie życzenia?

Tomasz Kammel / Sylwester z Dwójką
Prowadzący “Sylwestra z Dwójką”, fot. fot. Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA
Tomasz Kammel / Sylwester z Dwójką
Tomasz Kammel na “Sylwestrze z Dwójką”, fot. fot. Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA
Tomasz Kammel / Sylwester z Dwójką
Tomasz Kammel na konferencji “Sylwester z Dwójką”, fot. KAPiF
Sylwester z Dwójką
Koncert “Sylwester z Dwójką”, fot. fot. Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA
Tomasz Kammel / Sylwester z Dwójką
Tomasz Kammel na konferencji “Sylwester z Dwójką”, fot. Pawel Wodzynski/East News
Tomasz Kammel / Sylwester z Dwójką
Koncert “Sylwester z Dwójką”, fot. fot. Piotr Podlewski, Mieszko Piętka/AKPA